Totem leśnych ludzi

Okładka książki Totem leśnych ludzi
Andrzej Trepka Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Seria: Fantazja, Przygoda, Rozrywka fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Fantazja, Przygoda, Rozrywka
Krajowa Agencja Wydawnicza
1980-01-01
1980-01-01
Fantazja Przygoda Rozrywka SF Andrzej Trepka polska fantastyka

Okładka książki Zagubiona przyszłość Krzysztof Boruń, Andrzej Trepka
Ocena 6,6
Zagubiona przy... Krzysztof Boruń, An...
Okładka książki Proxima Krzysztof Boruń, Andrzej Trepka
Ocena 6,7
Proxima Krzysztof Boruń, An...
Okładka książki Kosmiczni bracia Krzysztof Boruń, Andrzej Trepka
Ocena 6,6
Kosmiczni bracia Krzysztof Boruń, An...

więcej Więcej

Raczej dla ekologów niż fanów sci-fi. Pomysł powtórzony w "Rezerwacie" na dużo wyższym poziomie.

Ludzie - najstraszliwsze zwierzeta na planecie?
Co jest bardziej cywilizowane? Półnagi dzikus z dzidą - polujący pośród zielonej gęstwiny, czy schludnie odziany - posługujący się najnowocześniejszą techniką wyedukowany biały "Pan"?
Czy ludzka rasa - gdyby odrzeć ją z wytworów techniki jak komputery, telefony, samoloty i samochody - różni się czymkolwiek od zwierząt?
...

wbrew okładce nie jest to historia godzilli nad wisłą ;-)

Zdumiewająco groteskowa książka, będąca osobliwym melanżem ideologii komunistycznej, hipisowskiej oraz posuniętej do absurdu nienawiści - głównie reżimowej - w stosunku do USA i RPA.

Początkowo nic nie wskazuje na taki literacki wybryk. Ot, inteligentny gad z kosmosu przylatuje rzucić okiem na Ziemię, by przekonać się, czy żyją na niej jakieś inteligentne istoty, a jeśli...

Ciekawy pomysł, dobre niektóre fragmenty, choć moralizatorstwo całości, na już dawno zdezaktualizowanym politycznym tle, lekko irytuje.

Historia pewnego plemienia,którym opiekował się "Duch opiekun".
ðopóki ludzie spełniali jego warunki działo im się dobrze,lecz pewnego dnia odszedł.....

• Science Fiction
  • Fantastyka
  • Fantastyka naukowa
  • Polskie
  • 2021
  • Tanio sprzedam

Dodaj cytat z książki Totem leśnych ludzi