Dożywocie

Okładka książki Dożywocie
Marta Kisiel Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Dożywocie (tom 1) Seria: Asy Polskiej Fantastyki fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Dożywocie (tom 1)
Asy Polskiej Fantastyki
Fabryka Słów
2010-11-19
2010-11-19

Okładka książki Bazyl i Licho Marta Kisiel, Marcin Minor
Ocena 7,7
Bazyl i Licho Marta Kisiel, Marci...
Okładka książki Niezwyciężone. Antologia opowiadań science fiction Ewa Białołęcka, Bartek Biedrzycki, Krystyna Chodorowska, Marta Kisiel, Magdalena Kucenty, Romuald Pawlak, Magdalena Świerczek-Gryboś, Jakub Szamałek, Jakub Żulczyk
Ocena 6,8
Niezwyciężone.... Ewa Białołęcka, Bar...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii. Wydanie specjalne „Wokół Jutra”, nr 1/21, jesień 2021 Michał Cetnarowski, Marta Kisiel, Magdalena Kozak, Karolina Lewestam, Justyna Pobiedzińska, Adam Robiński, Karolina Słowik, Filip Springer
Ocena 7,7
Pismo. Magazyn... Michał Cetnarowski,...

Mrukliwy pisarz.
Domek z wieżyczką.
Istoty nie z tego świata.

Konrad Romańczuk, pisarz z zawodu, dostaje w spadku dom. Po kim? Tego do końca nie wie, bo nigdy odległego krewnego nie poznał. W testamencie widnieją bardzo dokładna instrukcja: aktualni mieszkańcy posiadłości muszą w niej pozostać. Tak oto Kondziu, pragnący napisać powieść życia, dorabia się nie tylko domu, ale i dożywotników: kichającego Licha, nieszczęsnego Szczęsnego, zamackowanego Krakersa i wielu innych.

Kim oni są? Dlaczego są tak specjalni, że prawdopodobnie każdy z nas chciałby przytulić i przygarnąć choćby jednego z nich? Tego Wam nie powiem, musicie przekonać się sami.

„Dożywocie” Marty Kisiel to opowieść pełna ciepła, liryki, epiki, a czasem i dramatu. Cóż bowiem się stanie, gdy do zimnego i złamanego serca pisarza wkradnie się Licho — małe, słodkie, nieporadne, kichające Liszko w bamboszkach, którego nie da się nie kochać? Co będzie, gdy postać nie do końca materialna zacznie snuć się po kątach, deklamując, pisząc wiersze i potykając się o królika o bardzo wyrazistym kolorze futerka?

Obok tej powieści nie da się przejść obojętnie, ale trzeba do niej podejść z dystansem. Nie ma tu konkretnej fabuły — ot, śledzimy losy dożywotników i sfrustrowanego Kondzia, kibicujemy im mocniej lub mniej i nabieramy niekontrolowanej ochoty na kakałko. Humor kipi tu z każdej strony, ale i nie brakuje chwil smutku i trwogi.

Jeśli więc macie ochotę na książkę lekką i zabawną, ale wypełnioną wartościami i napisaną piękną polszczyzną, sięgnijcie po „Dożywocie”. Nie pożałujecie!

Mrukliwy pisarz.
Domek z wieżyczką.
Istoty nie z tego świata.

Rewelacyjna, dużo humoru i zbiegów okoliczności napędzających fabułę.

Różowe króliki!

Polecam!

Rewelacyjna, dużo humoru i zbiegów okoliczności napędzających fabułę.

Różowe króliki!

Polecam!

Książka bardzo przyjemna, bardzo fajnie się zaczyna. Niektóre opowiadania trochę lepsze, inne trochę gorzej mi się czytało, mimo to przyjemna lektura.

Przerost formy nad trescia. Podoba mi sie krasomowczy styl Kisiel, natomiast mam zastrzezenia co do samej fabuly. Postaci sa ciekawe, niektore watki calkiem calkiem ale calosc jakos sie nie klei. Mimo tylu oryginalnych pomyslow autorka popada w banalny czasami niegornolotny humor. Mam wrazenie ze dokonczylam ta ksiazke ze wzgledy na Licho. Alleluja!

Bardzo dobra, lekka i na poprawę humoru :)

Mocno przerysowani bohaterowie, ale w tej formie to zrozumiałe.

Polecam!

Bardzo dobra, lekka i na poprawę humoru :)

Mocno przerysowani bohaterowie, ale w tej formie to zrozumiałe.

Przyjemna, ale szału nie ma

Przyjemna, ale szału nie ma

Zabawna humoreska fantastyczna z sympatycznymi bohaterami. Przyjemnie się czyta.

Jeden wyrób tej autorki już zaliczyłem - bzdet pod tytułem "Szaławiła". Przypadkiem wpadło mi w ręce jeszcze to "Dożywocie", więc postanowiłem sobie ugruntować lub zweryfikować opinię na temat produkcji pani Kisiel.

No cóż... Kisiel bez zmian - pseudo literacki glut. Nie wiem jak można coś takiego pisać a na dodatek jeszcze potem czytać. Beznadzieja! Nigdy więcej. Na tym koniec.

Opinie mnie mocno zwiodły bo to tylko przeciętny zbiór opowięsci z mało wyrazistymi bohaterami. Taka książka właściwie o niczym. Historia bohaterów jest tylko minimalnie opisana, żeby było mniej więcej wiadomo kto jest kim i skąd się wziął. Ciagłości fabuły ani rozwoju bohaterów zbytnio nie ma - ot kilka historii. Humor mocno wymuszony - czasem idzie się uśmiechnąć, ale zwykle wciskany na siłę i mocno powtarzalny.

Książka tylko dla fanów autorki,została mi wmuszona w formie audiobooka,czyli była czytana na głos przez moją dziewczynę,która jest nią zachwycona.

W książce nic się nie dzieje,humor jest bezobjawowy,do samego końca czekałem na jakiś punkt przełomowy,ale nie.Typowa książka o niczym,nie wiadomo nawet jaki to gatunek i jaki jest target.

Mam nadzieję,że to ostatnie spotkanie z twórczością tejże autorki

Mam nadzieję,że to ostatnie spotkanie...