Dożywocie

Okładka książki Dożywocie Marta Kisiel
Okładka książki Dożywocie
Marta Kisiel Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Dożywocie (tom 1) Seria: Asy Polskiej Fantastyki fantasy, science fiction
Dożywocie (tom 1)
Asy Polskiej Fantastyki
Fabryka Słów
2010-11-19
2010-11-19

Okładka książki Cztery pory magii Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Milena Wójtowicz
Cztery pory magii Aneta Jadowska, Mar...
Okładka książki Harda horda Ewa Białołęcka, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska
Harda horda Ewa Białołęcka, Agn...
Okładka książki Inne nieba Ewa Białołęcka, Krystyna Chodorowska, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska
Inne nieba Ewa Białołęcka, Kry...

Cudna historia! Ja też chcę zamieszkać w Lichotce🙂

Cudna historia! Ja też chcę zamieszkać w Lichotce🙂

Nietypowa, ale świetnie napisana. Zarówno wzruszająca jak i zabawna. Uwielbiam humor autorki, polecam każdemu<3

Ja pierniczę No niespodziewalam się że tak się wciągnę, usmialam się do łez, a Anioł Licho skradl moje serce 😍😇

Bardzo mój typ humoru i styl pisania, choć momentami miałam wrażenie, że autorka kocha imiesłowy równie mocno, jak lubi na nie narzekać ustami swoich bohaterów. Zabrakło trochę do miłości absolutnej - opowiadania wydawały mi się odrobinę zbyt długie, zabrakło w nich mimo wszystko jakiejś większej fabuły. Wszystko ratują jednak bohaterowie, którzy totalnie podbili moje serce. Licho, Szczęsny i reszta ekipy są fantastyczni. Z przyjemnością też poślubiłabym Konrada Romańczuka, żeby razem z nim opiekować się Lichotką.

Czuję, że moja przygoda z panią Kisiel dopiero się zaczyna - na pewno nie będzie to jednorazowy wyskok.

Ból brzucha ze śmiechu gwarantowany. Znakomita książka - plaster na znękaną duszę, w trakcie słuchania życie wydaje się lepsze :) Ukochana scena jak Licho z Paniczem bronią domu przed włamywaczem.

Wybitna książka. Dawno nie czytałam czegoś tak przyjemnego, ciekawego i zaskakującego.
Polecam :)

Polecam :)

chociaż istnieje kilka wersji audiobooka, ja niezmiernie polecam tę, w której w postacie tknął życie @maciek_radel - jak dotąd jest moją ukochaną. Pamiętam, kiedy poraz pierwszy czytałam "Dożywocie" (a potem drugą część "Siłę Niższą", gdzie jak widzicie na okładce jeden z bohaterów idzie na konwent w cosplayu Roszpunki) - miałam wtedy wrażenie, jakby ktoś siedział mi w głowie i opisywał wszystkie osobowości tam siedzące i kierujące centrum dowodzenia - jak w filmie "W głowie się nie mieści" (lub powstałym dużo wcześniej "Nounai Poison Berry" z identycznym motywem). Uwielbiam, kiedy fantastyka miesza się z współczesnością, wierzenia ludowe z niesamowitą dawką humoru, a seryjny samobójca wkręca się w haft. A dom, gdzie uczulony na pierze anioł stróż chętnie zje pyszności przygotowane przez Krakena z głębokich oceanów zostaje przejęty przez zwykłego przeciętnego depresyjnego autora erotycznych kryminałów, który nie wie, na co się pisał, ale wszysrko brzmi lepiej niż zapadanie w jeszcze większą depresję po rozstaniu.

Ale to była cudowna rozrywka! Ja chcę jeszcze raz

Ale to była cudowna rozrywka! Ja chcę jeszcze raz