Kup teraz - 14 ofert w cenie od 25.39 zł do 40.97 zł

Dożywocie

Marta Kisiel Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Dożywocie (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Uroboros
literatura polska
Dożywocie (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
literatura polska

Oficjalne recenzje i

Licho, zlituj się!

Link do recenzji

Ilu z nas marzy, aby dostać piękny dom w spadku od jakiegoś dawno zaginionego przodka, podejrzewam, że wielu. To marzenia spełnia się dla Konrada Romańczuka, pisarza, który niedawno wydał swoją pierwszą książkę. Młody mężczyzna rzuca więc wszystko co mu znane z narzeczoną włącznie i przenosi się do miejsca gdzie diabeł mówi dobranoc.
Lichotka, taką nazwę nosi gotycka willa,...

Cieplutka, zabawna. Przesympatyczne postacie (tak nawet nieszczęsny Szczęsny). Perełki językowe. Taka lekka lektura (ale z drugim dnem), którą czyta się z ogromną przyjemnością i nie chce żeby się skończyła.

Fantastyczna - śmiałam się w głos. Jestem zauroczona mieszkańcami Lichotki i Konradem, który stara się poskromić (z różnym skutkiem) ich dziwactwa. Książka jest pełna ciepłego humoru i pokazuje, że można stworzyć rodzinę pomimo tego, że każdy z domowników jest praktycznie dosłownie z innego świata. Serdecznie polecam! Dobry humor gwarantowany.

Czy dożywotnikami na pewno są stwory?
Konrad Romańczuk chcąc zmienić otoczenie, trafia do odziedziczonego przez niego starego domu, który znajduje się na całkowitym odludziu. Uciekając przed problemami, tak naprawdę wpada w jeszcze większe, a przynajmniej tak mu się wydaję na początku. Kiedy trafia wreszcie do domu z wieżyczką, dowiaduje się, że nie ma w nim ani...

Lektura na poprawę nastroju. Jest tu to co w książkach lubię najbardziej czyli bardzo sympatyczni bohaterowie. Ja też chcę zamieszkać z Aniołem i Krakersem w domu na odludziu. Zniosę nawet Utopce. Na pewno sięgnę po kolejne części.

Bardzo dobra książka. Jest ciekawa, oryginalna i pełna humoru którego zawsze w książkach szukam. Bohaterowie są różni od siebie i chętnie wciągają do świata.

Właśnie tak wyobrażam sobie obecność innych bytów. Jedne psocą, inne pomagają reszta budzi litość. A nad tym jeden szystko-ogarniający gospodarz Lichotki. Polecam.

Krótka, łatwa i przyjemna. Z dużą dawką humoru :)

Każda postać skradła moje serce od małego Licha przez które serce mi topniało, po Szczęsnego i jego XIX wieczne teksty, przez Krakersa z niezliczoną ilością macek. Lekkie i niesamowicie wciągające przygody mieszkańców Lichotki.

Zakończenie mam jeszcze przed sobą, ale już wiem, że z przyjemnością przeczytam pozostałe 11 powieści Autorki. Pisze wspaniale, przezabawnie, momentami tkliwie. Postacie nie do zapomnienia, wprost cudowna galeria dziwaków, jeden ciekawszy od drugiego 😁 Do zakochania!!

3 376
    2 953