Kotolotki z wizytą u mamy

Okładka książki Kotolotki z wizytą u mamy Ursula K. Le Guin
Okładka książki Kotolotki z wizytą u mamy
Ursula K. Le Guin Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Kotolotki (tom 2) fantasy, science fiction
56 str. 56 min.
56 min.
83-7255-962-7
Aleksandra Wierucka
Kotolotki wizyta mama

Intrygujące i urocze - spodobało mi się nawet mocniej niż pierwsza część. A ilustracje są po prostu piękne.

Urocza.

Urocza.

Sama słodycz.

Sama słodycz.

Dalsza część przygód skrzydlatych kotków, które lecą z wizytą do swojej starej, bezskrzydłej mamy. Podróż obfituje w przygody, a największą z nich jest odnalezienie małej, skrzydlatej siostrzyczki. Znam te historyjki prawie na pamięć i ciągle do nich wracam z czułością i zachwytem nad pięknymi ilustracjami. Bardzo boleję nad tym, że dalsze części nie zostały wydane w Polsce. Polecam ją szczerze do czytania dzieciom.

Część druga o kotolotkach.
Dwójka kotolotków postanawia odwiedzić swoją mamę. Gdy dolatują na miejsce okazuje się, że mamy nie ma, a ich dawny dom będzie niedługo zburzony... Ale, ale ... na strychu owego domku ukrywa się maleńki kotek (ze skrzydełkami!!! ),który się bardzo boi. Czy to rodzeństwo naszych znajomych kotolotków? Czy kotolotki odnajdą mamę? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w tej części. Oczywiście – ja – szalona kociara- nie mogę zrobić nic innego jak tylko polecić tę książeczkę.

Część druga o kotolotkach.

Dziecinna lektura, bardzo miła,

Dziecinna lektura, bardzo miła,

Sympatyczna historia do przeczytania dziecku w dwa wieczory. Moja 6-letnia córka uwielbia wszelkiego rodzaju kotki, więc z wielką radością słuchała opowieści o ich przygodach. Dobrze napisana książka, prosta i nieskomplikowana historia, milusińscy bohaterowie - jak dla mnie (a właściwie dla mojej córki) to wystarczy żeby polecić do przeczytania.

Czytałam jako dziecko. Historia jest ciekawa, choć krótka. Uważam, że dużo lepsza, niż część pierwsza.

urocza książka z dzieciństwa

urocza książka z dzieciństwa

Czytałam tę książkę jako małe dziecko i do dziś mi się ona niesamowicie podoba. Możliwe, że to przez ogromny sentyment i również dzięki obrazkom (które zapadły mi w pamięć mając te parę lat) darzę ją takim ciepłym uczuciem. Mimo wszystko ją polecam, bo sądzę, że warto się z nią zapoznać.

• Cała Polska czyta dzieciom...
  • Literatura amerykańska
  • Z dzieciństwa
  • Kocia literatura

Dodaj cytat z książki Kotolotki z wizytą u mamy