Wolność. Istota bycia człowiekiem

Freedom
2009-11-19
978-83-61299-64-6
Maria Olejniczak-Skarsgard, Hanna Jankowska, Maciej Świerkocki, Anna Czechowska, Anna Gren, Jan Rybicki, Piotr Kaliński, Halina Thylwe, Agnieszka Andrzejewska, Urszula Szczepańska, Andrzej Hildebrandt, Małgorzata Winkler-Pogoda
G+J
literatura piękna
wolność istota bycia człowiekiem

Kup książkę

Kilka opowiadań bardzo ciekawych, wiele takich sobie... Nierówne. Wszystkie poukładane wg artykułów z Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka - ciekawa inicjatywa wydawnicza. Książka refleksyjna.

Sięgnęłam po tę książkę z zamiarem wystawienia jej wyższej noty, ale nie mogę. Strasznie długo się z nią męczyłam. Miałam nadzieję, że skoro składa się z wielu, krótkich opowiadań to szybko przez nią przebrnę, a było wręcz przeciwnie. Po każdym przeczytanym "rozdziale" odkładałam lekturę na półkę i sprawiało mi wiele trudności ponowne po nią sięgnięcie. Niektóre opowiadania był...

Z racji tego, że na całość książki składają się krótkie opowiadania różnych autorów ciężko jest mi ją ocenić globalnie. Niektóre z opowiedzianych historii na prawdę szokują i pewne opisane sceny na długo pozostaną w mojej pamięci. Niestety inne były zwyczajnie nudne. Pech chciał, że te nudne były niestety najdłuższe, przez co na prawdę z trudem przebrnęłam przez całość.

Dyskusje

Dodaj cytat z książki Wolność. Istota bycia człowiekiem