Gra Endera

Orson Scott Card Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Saga Endera (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Ender's Game
fantastyka, fantasy, science fiction
2009-10-15
Piotr W. Cholewa
obcy Piotr W. Cholewa literatura amerykańska dystopia wybraniec kosmici

Okładka książki Fantastyczne opowieści wigilijne Orson Scott Card, David Gerrold, Joe William Haldeman, Janet Kagan, Krzysztof Kochański, Marek Oramus, Łukasz Orbitowski, Robert Reed, Rudy Rucker, Kristine Kathryn Rusch, Mirosława Sędzikowska, Connie Willis
9,0
Fantastyczne o... Orson Scott Card, D...
Okładka książki Nowa Fantastyka 443 (08/2019) Orson Scott Card, Justyna Lech, Gabriel Marczak, Marcin Podlewski, Redakcja miesięcznika Fantastyka
6,7
Nowa Fantastyk... Orson Scott Card, J...
Okładka książki The Hive Orson Scott Card, Aaron Johnston
7,0
The Hive Orson Scott Card, A...
Okładka książki Przygotowania Orson Scott Card, Aaron Johnston
7,4
Przygotowania Orson Scott Card, A...

Spróbowałam się z tematyką SF, jednak to nie moja bajka.

Nie przepadam za tym gatunkiem. Książka wpadła mi poprzez rekomendację od znajomej i muszę przyznać, że wciągnęła mnie od początku do końca. Warto przeczytać.

Zaciekawiły mnie wysokie noty i recenzje. Nie rozczarowałam się, ta książka to coś innego i zapada w pamięć

Książka, która wywarła na mnie niesamowite wrażenie w czasach nastoletnich i wciągnęła mnie na poważnie w science-fiction. Świetna zarówno jako samodzielna historia, jak i zalążek całej sagi.

Są takie historie, które da się opowiedzieć tylko książką. To jest jedna z nich. Bo jak inaczej ukazać dorosłą i przerażającą w swojej cichej bezwzględności historię w postaci małego, niemogącego się dostosować do standardów chłopca?
Gorąco polecam, w przeciwieństwie do filmu, który w żadnym wypadku nie oddaje istoty tej książki.

Duży plus dla autora za umiejętne budowanie postaci!

Najpierw obejrzałam film, a niestety dopiero później przeczytałam książkę. Z jednej strony poznałam interesujący twist, a z drugiej mogłam mocniej zachwycać się szczegółami, które przedstawia autor, kreacją świata czy bohaterami. Na pewno sięgnę po kolejne części serii.

"Gra Endera", edycja Nowa Fantastyka, była na półce mojego ojca od dawna na honorowym miejscu. Gdy dorosłam do - jego zdaniem - odpowiedniego wieku czternastu lat, zostałam zachęcona do przeczytania. I wpadłam jak śliwka w kompot w uniwersum stworzone przez Orsona Scott Carda. To jedna z niewielu serii, która trzyma poziom we wszystkich wersiach - sequele, prequele,...

Ciekawie się zaczyna i interesująco kończy, niestety pomiędzy mocno wieje nudą. Dodatkiem do mojego wydania jest opowiadanie, "napisane z myślą o polskich czytelnikach" pod tytułem "Chłopiec z Polski". Jestem zdegustowana tym tekstem i przecieram oczy ze zdumienia...

Dyskusje

12 712