World War Z

Reportaż z Zombielandu

22 Link do recenzji

1924 ocen

Na półkach: , , , , , , , ,

Muszę przyznać, że bardzo się cieszę, że poniekąd zostałam „zmuszona” do przeczytania tej książki i wykorzystania jej podczas zajęć na studiach. To był naprawdę kawał dobrej rozrywki, ale jednocześnie dość spore wyzwanie, by postawić się na miejscu tych wszystkich, których wspomnienia dane mi było przeczytać i zadać sobie pytanie „a Ty co byś zrobiła”?
I wiecie, co jest w...

Znudziła mnie ta książka. Konwencja podręcznika, trochę reportażu i wywiadu jest początkowo ciekawa ale później każda postać mówi w zasadzie to samo.

Swego czasu byłem wielkim fanem motywów żywych trupów w popkulturze. Uwielbiałem trylogię filmów George’a Romero, serię komiksów „Żywe trupy” czy cykl gier „Resident Evil”. Obecnie już trochę mi przeszło, ale dalej fascynuje mnie jakim cudem coś tak pozornie niezbyt groźnego na tle innych ikon horroru jak żywe trupy może spowodować globalną katastrofę. Odpowiedzi na to...

Ciekawa pozycja ale ostatni rozdział to dramat

Książka napisana w ciekawej formie. Dla mnie zdecydowanie na plus :)

Kiedyś popełniłem poważny błąd i obejrzałem film o tym tytule. Ja przechodzący fazę na zombi i wszelkie horrory klasy B nie dałem rady z tym gniotem kinematografii. na szczęście tu i na kilku innych stronach trafiłem na recenzje książki i wszystkie one stawiały mur miedzy tymi dwoma dziełami, w końcu przekonując mnie do lektury i nie żałuje.

Książka nie nudzi, bo opowieści...

Super książka. Może nieco Ameryko centryczna. Czyta się przyjemnie a porównanie z filmem.... nie ma porównania. Książka wymiata podejściem do tematu i obrazem zmian jakie zachodzą w życiu ludzi w trakcie i po wojnie.

Sięgnęłam po książkę bo zachwycił mnie film. I niestety. Książka słaba, bezsensowne opisy i przydługie, nieciekawe historie. Rozczarowanie bo zazwyczaj książki są lepsze niż filmy ale widać są wyjątki.

Świetna. Publicystyczne podejście do apokalipsy zombi, przedstawienie tematu z każdej możliwej strony, bez granic narodowości, wieku, czy rasy, zauroczyło mnie. Jedynym minusem są niektórzy bohaterowie, niestety w większości są bardzo do siebie podobni.

Sięgając po książkę o zombie spodziewałem się wyłącznie makabrycznej rozrywki, a dostałem wartościowe dzieło o istocie wojny w ogóle.

Dyskusje

2 417