Gra Endera

Orson Scott Card Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Saga Endera (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Ender's Game
83-7255-767-5
Piotr W. Cholewa
Prószyński i S-ka
Card Ender Mówca Umarłych science fiction filozofia obcy dziecko wojna Nebula Hugo
Ender's Game
Saga Endera (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
83-7255-767-5
Piotr W. Cholewa

Okładka książki Fantastyczne opowieści wigilijne Orson Scott Card, David Gerrold, Joe William Haldeman, Janet Kagan, Krzysztof Kochański, Marek Oramus, Łukasz Orbitowski, Robert Reed, Rudy Rucker, Kristine Kathryn Rusch, Mirosława Sędzikowska, Connie Willis
6,7
Fantastyczne o... Orson Scott Card, D...
Okładka książki Nowa Fantastyka 443 (08/2019) Orson Scott Card, Justyna Lech, Gabriel Marczak, Marcin Podlewski, Redakcja miesięcznika Fantastyka
6,6
Nowa Fantastyk... Orson Scott Card, J...
Okładka książki The Hive Orson Scott Card, Aaron Johnston
8,5
The Hive Orson Scott Card, A...
Okładka książki Przygotowania Orson Scott Card, Aaron Johnston
7,4
Przygotowania Orson Scott Card, A...

Bardzo polecam tą książkę. Nie jestem wielbicielką si - fi, jednak uważam, że ta lektura niesie za sobą cos więcej, niż tylko ciekawą fabułę. Oddaje ona emocje bohatera, jednoczenie pozwalając utożsamić się z nimi. Wydaję mi się, że w "pełnym" odbiorze tej powieści nie chodzi tylko o warstwę fabularną, ale też właśnie i o tą drugą - emocjonalną. Jeśli uda nam się poczuć...

Niestety nie zaprzyjaźnię się z literaturą si-fi - póki co, może nie nadszedł jeszcze mój czas...

Absolutnie obowiązkowa pozycja dla każdego fana science fiction

Jeżeli nie mieli jeszcze Państwo okazji sięgnąć po tę książkę, a lubicie Państwo klimaty sciente - fiction, to polecam.

Prostacka, banalna, płytka, naiwna. Niespójna forma. Dobra dla 10-latków z przerostem ambicji. Jedyną jej zaletą było to, że została przetłumaczona na polski, dzięki czemu rozumiałem co czytam. Nie będę sięgał po kolejne tomy.

Nie porywa, przynajmniej wg mnie. Czytając nie czuję jakbym współuczestniczyła w wydarzeniach, nie tworzy się ta magiczna ,,więź" z bohaterem. Aczkolwiek zawiera ciekawe pomysły na daleką przyszłość.

Jest to jedna z najlepszych książek jakie przeczytałam. Ta książka wyśmienicie opisuje emocje jaki towarzyszyły głównemu bohaterowi, jak i jego rodzinie. Cała fabuła jest świetnie opisana i czytelnik nawet przez chwilą się nie nudzi.

Spróbowałam się z tematyką SF, jednak to nie moja bajka.

Nie przepadam za tym gatunkiem. Książka wpadła mi poprzez rekomendację od znajomej i muszę przyznać, że wciągnęła mnie od początku do końca. Warto przeczytać.

Zaciekawiły mnie wysokie noty i recenzje. Nie rozczarowałam się, ta książka to coś innego i zapada w pamięć

Dyskusje

12 879