Klan Wampirów

Okładka książki Klan Wampirów Jerzy Buczyński
Okładka książki Klan Wampirów
Jerzy Buczyński Wydawnictwo: Silesia Progress kryminał, sensacja, thriller
Silesia Progress
2024-01-29
2024-01-29

W tym tytule poznajemy dwóch wampirów Paula i Erwina, który postanawiają osiedlić się na jednej ze śląskich miejscowości. Tam zamierzają żywić się krwią mieszkańców i siać postrach. Do nich dołączą też niektóry mieszkańcy, niekoniecznie z własnej woli… Jednak ludzie nie mają zamiaru się poddać, chcą żyć spokojnie, tak jak do niedawna.

Bohaterów, których muszę tutaj wyszczególnić to Albin Herok, górnik oraz Lucyna Gawlikówna, świeżo upieczona magister. Oboje są bardzo ciekawymi i sympatycznymi postaciami, których od razu polubiłam. Wątek romantyczny który został wprowadzony pomiędzy nich przez autora, stanowi jakby odskocznię od wampirzego świata, jednak do czasu…

W książce spotkamy sporo różnorodnych bohaterów, każdy z nich obrazuje w sposób karykaturalny poszczególne grupy śląskiej społeczności.

Fabuła może wydawać się groźna i mroczna, jednak wcale taka nie jest. Nasze wampiry mają niezłe poczucie humoru i nietuzinkowe pomysły jak zaskoczyć i zadrwić z mieszkańców. A ludzie nie pozostają dłużni. Styl jakim posługuje się autor jest bardzo przystępny i lekki. Możemy się również dowiedzieć wielu ciekawostek o wampirach.

Jedynak muszę się przyczepić do jednej kwestii, a mianowicie dynamika akcji. Czytając „Klan Wampirów” miałam wrażenie, że fabuła jest zbyt rozciągnięta w czasie i miejscami za mało się dzieje. Przy tego typu książkach bardziej do mnie przemawia, kiedy fabuła jest bardziej dynamiczna, książka wtedy bardziej mnie wciąga i porywa, jak i trudniej jest mi ją odłożyć.

Niemniej jednak, dobrze mi się czytało tę książkę i spędziłam z nią kilka sympatycznych wieczorów. Myślę, że jest to dobra propozycja książki, przy której można się pośmiać i zrelaksować.

Bohaterów, których muszę tutaj...

• W planach
  • Pojedyncze 7.1 i więcej

Dodaj cytat z książki Klan Wampirów