Jej wszystkie życia

Skarpa Warszawska
2024-04-10
2024-04-10
THRILLER

Zgadzam się z innymi opiniami co do tej książki i głównej bohaterki, że była nieco nijaka. Zabrakło w niej czegoś konkretnego, sama nie wiem jak to wytłumaczyć 😅 książka sama w sobie nie była zła, ale sporo przewidziałam. Było lekkie zakończenie także mimo wszystko lektura nie była najgorsza.

Największe sekrety i rywalizacja zwykle dotyczy rodziny. Nie inaczej jest w książce „Jej wszystkie życia”, w której akcja toczy się wokół dwóch sióstr. Jedna z nich zaginęła, druga nie może się z tym pogodzić i rozpoczyna swoje śledztwo. Tylko czy na pewno siostry są ze sobą tak zżyte i szczere jak się początkowo wydawało?

Thriller „Jej wszystkie życia” nie zaangażował mnie emocjonalnie, historia sióstr Deven i Kennedy jest niestety od początku dość przewidywalna. Uparcie krążyła mi po głowie myśl, że gdzieś już czytałam coś takiego. Sama fabuła wydaje się dość zawiła, pojawia się sporo wątków, które finalnie prowadzą czytelnika do ślepego zaułka.

Nie przypadł mi do gustu styl pisania Autorki, wiele sformułowań brzmiało dziwnie i nie sądzę, że jest to wina tłumaczenia, ponieważ taki klimat wybrzmiewa w całej książce. Główna bohaterka, Deven jest z jędrnej strony egoistyczna, z drugiej strony rzuca wszystko by szukać siostry. Zabrakło mi jakiejś konsekwencji w kreowaniu tej postaci, bo efekt końcowy jest raczej dość nijaki.

W książce panuje klimat tajemnicy i sekretu. Dobrym pomysłem było przeplatanie fabuły fragmentami pamiętnika małej Kennedy, co wprowadza interesujący motyw. Jednak zastosowanie utartych schematów spowodowało, że zakończenie nie było żadnym zaskoczeniem. Ja się w tej historii nie odnalazłam, ale może Wam się spodoba.

Thriller „Jej wszystkie życia” nie zaangażował...

Dla Deven Reynolds niedzielny poranek staje się serią koszmarnych dni. Odwiedza ją policja z informacją że jej siostra Kennedy została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu. Przyczyna śmierci - przedawkowanie narkotyków. Deven wraz ze swoim chłopakiem jadą do kostnicy potwierdzić czy to siostra bohaterki książki. Od monentu zobaczenie zdjęcia zwłok Deven wie i czuje, że jej siostra nie żyje. Na własną rękę postanwiawia się dowiedzieć prawdy. Kim była młodsza siostra?czym się zajmowała? Fakty które odryje z szokują a na dodatek jej prywatne życie się posypie jak domek z kart.
Thriller psychologiczny oparty na fabule o dwóch siostrach, młodszej i starszej. Śledztwo która przeprowadzone przez Deven, ukarzą kim tak naprawdę była Kennedy oraz czym się zajmowała. Początkowo w fabułę nie potrafiłam się wgryźć, z czasem z każdą nową stroną książki czułam że sama znam odpowiedź na wiele pytań które sobie zadawała Deven i rozwiązanie śledztwa mam już w rękach jako czytelnik. Nic mylnego. Autorka tak poprowadziła fabułę i akcję książki, że wszystkie moje ustalenia obaliła. Zdecydowanie talent thriller pod koncie książki naprawdę ciągnął mnie. Jeszcze więcej pytań, a brak odpowiedzi, aż do momentu spotkania się głównej bohaterki z siostrą. Ale czy na pewno ta osoba to jej siostra. Wiele tajemnic, sekretów z przeszłości, kłamstw wyjdzie na jaw odnośnie relacji dwóch sióstr. A zakończenie może wbić w fotel. Dobra historia ale jedynie pod koniec książki, początek bardzo nudny i słabo rozwinięta fabuła i akcja.

Skomplikowane sprawy rodzinne przyczyniły się do tragedii, ale również do wielu niedopowiedzeń i niewiadomych, ukrytych przed światem.
Deven dostaje informację z policji o śmierci przyrodniej siostry Kennedy, musi udać się na wskazane miejsce i zidentyfikować ciało. Kobieta odrzuca od siebie myśli, że to jest Kennedy, wypiera wszystkie przypuszczenia na ten temat. Pod wpływem głębokich emocji postanawia przeprowadzić swoje prywatne śledztwo i udowodnić, że zwłoki kobiety okazanej przez policję to nie jest jej siostra. Wszystkie klocki układanki powoli wchodzą na swoje miejsce, a Deven coraz bardziej zaczyna wikłać się w niebezpieczną dla siebie historię. Odkrywane tajemnice dotyczące siostry budzą ogromny strach i obawy, a sama prawda staje się zdecydowanie szokująca...

Poprzez wplecione wątki z pamiętnika Kennedy poznajemy bliżej uczucia i emocje, które jej towarzyszyły gdy była nastolatką. Dzięki tym krótkim wpisom przenosimy się do wcześniejszych lat życia obu przyrodnich sióstr i zagłębiamy się w myśli i trudne wybory Kennedy. Pozwala nam to na szerszy pogląd i refleksję, co kierowało dziewczynką, w tym trudnym okresie jej życia.

Świetny, intrygujący thriller, który wciąga w swoją zawiłą, pełną tajemnic akcję. Autorka bardzo ładnie zagrała na emocjach czytelnika, prowadząc fabułę pełną niedopowiedzeń przez strony powieści. Ładnie wykreowana główna bohaterka, która prowadzona jest poprzez poszczególne etapy swojego życia. Z ogromną ciekawością i zainteresowaniem śledzimy jej losy. Postacie w książce są bardzo różnorodne, dzięki czemu mamy tu całą gamę charakterów, większość z nich zdecydowanie negatywnych. Wiele ciekawych, trzymających w napięciu zwrotów akcji, zakończenie zaskakujące. Zdecydowanie polecam książkę wszystkim czytelnikom, a szczególnie osobom, które lubią rozwiązywać trudne zagadki.

„Jej wszystkie życia” to porywający thriller pełen rodzinnych sekretów, tajemnic i żalu. To thriller, który sprawia, że nie można się od niego oderwać i pozostać wobec niego obojętnym.

Autorka zgrabnie wciąga nas w wir wydarzeń i atmosferę tajemniczości. Strona za stroną cofamy się w przeszłość Daven i jej siostry, aby odkryć z bohaterką, że wcale nie znała bliskich sobie osób.
Labirynt zawiłych rodzinnych relacji, ukrytych motywów, rywalizacji pomiędzy rodzeństwem sprawiają, że w głowie Czytelnika kotłuje się coraz więcej pytań na które wcale nie tak łatwo znaleźć odpowiedzi. Są momenty, w których napięcie sięga zenitu, a zwroty akcji mieszają w głowie. Jeżeli tak jak ja wczujesz się w postać Daven będziesz się zastanawiać czy to wszystko prawda, czy może już obłęd, bo jeżeli prawda to jest ona brutalna…

Podoba mi się jak Autorka oddała wszystkie emocje bohaterów. Żal, gorycz, niewypowiedziane zdania to wszystko wisi w powietrzu i dodaje książce niezwykłego realizmu. Postać głównej bohaterki to cudo - niejednoznaczna, skomplikowana, umiejętnie maskująca swoje emocje, zacięta, pełna determinacji, ale i przy tym momentami naiwna. Ukazuje się bardzo dwuznacznie i tak naprawdę do samego końca nie można jej rozgryźć. Podobnie zresztą jak samego zakończenia, które do ostatniego rozdziału jest jedną wielką niewiadomą, której można się domyślać, ale z całą pewnością nie w 100%.

„Jej wszystkie życia” to świetnie napisany thriller z rodzinnymi „smaczkami” w roli głównej. Od samego początku po ostatnią stronę trzyma w napięciu i zdecydowanie zbyt szybko się kończy. Serdecznie 𝗣𝗢𝗟𝗘𝗖𝗔𝗠!

„Jej wszystkie życia” to książka, której jedna z bohaterek jest trochę zakręcona, przez co sama fabuła jest trochę zagmatwana i wymaga większego skupienia się. Ale nie oznacza to, że książka jest zła. Wręcz przeciwnie. Wciąga od pierwszych stron i sprawia, że czytelnik jest ciekawy o co w niej właściwie chodzi.
Jest to thriller o sekretach i rywalizacji pomiędzy rodzeństwem.
Pewnego dnia Daven odwiedza policja z informacją, że ma zidentyfikować zwłoki. Ciało podobno należy do jej siostry. Moje podejrzenia wzbudziło już to, że nie pokazano jej Kennedy, ale tylko jej zdjęcie. Daven od razu powiedziała, że to nie jej siostra. Kim zatem jest kobieta na zdjęciu? Co stało się z Kennedy?
Daven bierze sprawy w swoje ręce i przeszukuje najpierw jej mieszkanie, a później odwiedza osoby które mogły ją znać. Szybko zostaje wplątana w sieć tajemnic i kłamstw, a to co odkryła sprawiało, że zastanawiała się czy na pewno znała swoją siostrę. Gdzie się ona podziewa? I czy chce być na pewno odnaleziona?
Książki nie czyta się za szybko, ale muszę przyznać, że jest to jedna z lepszych lektur, jakie miałam okazuje przeczytać w tym roku. Posiada niezwykle skomplikowane postacie i mroczny klimat. Tempo akcji jest dość szybkie i na pewno nie można powiedzieć, że nic tu się nie dzieje. Bo dzieje się i to dużo. Thriller trzyma w napięciu od pierwszych stron i intryguje z każdym kolejnym rozdziałem. Nie potrafiłam książki odłożyć, aż nie poznałam prawdy.

Jest to thriller o sekretach i rywalizacji pomiędzy...

"Jej wszystkie życia" to ciekawa książka. Czyta się ją dobrze, chociaż mnie przeszkadzały trochę trzy różne linie czasowe. Fabuła jest dzięki temu bardziej rozwinięta, ale mnie to wybija z czytania i ciężej mi się skupić. Przez co częściej odkładam książkę i czytam dłużej. Takie zmiany zniechęcają mnie do kontynuowania lektury w danym momencie.

Jak wspomniałam mamy tutaj podział na trzy okresy, pierwszy dotyczy teraźniejszości, drugi niedalekiej przeszłości, a trzeci to fragmenty pamiętnika Kennedy spisanego kiedy miała 11 lat.

Wszystko to składa się na bardziej złożoną całość. Z jednej strony lepiej rozumiemy wydarzenia i postacie, a z drugiej dodaje to takiej tajemnicy oraz trzyma w napięciu.

Chwilami ten tytuł był chaotyczny i nie wszystkie wydarzenia przypadły mi do gustu ale całościowo była to przyjemna lektura.

Historia zaczyna się od przyjazdu policjantów do Daven, informują ją, że jej siostra została znaleziona martwa. Z tego powodu jedzie do kostnicy aby zidentyfikować zwłoki, czysta formalność martwa kobieta została znaleziona we własnym mieszkaniu, a dokumenty jasno wskazywały, że jest to Kennedy. Jednak Deven im dłużej przygląda się fotografii, tym bardziej zdaje sobie sprawę, że to wcale nie jest jej siostra, ale bardzo podobna do niej dziewczyna.

W moim odczuciu główna bohaterka była trochę nijaka. Taka niezdecydowana, oceniająca innych, nie umiejąca postawić na swoim i dająca się wykorzystywać innym.

Jak wspomniałam, książka miała swoje słabe punkty ale podobała mi się. Fajnie było by zobaczyć jej ekranizację na dużym ekranie.

Jak wspomniałam mamy tutaj...

📚Recenzja: 34/2024 //159
📚Autor: Briana Cole
📚Tytuł: "Jej wszystkie życia"
📚Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
📚Ocena: 6/10

Akcja książki rozpoczyna się w momencie, gdy Deven zostaje wezwana do kostnicy w celu zidentyfikowania ciała jej siostry. Zszokowana kobieta, na przekór pozostałym, twierdzi, że zmarłą osobą nie jest Kennedy.
Deven, by dociec prawdy, postanawia na własną rękę przeprowadzić śledztwo.
To otwiera Puszkę Pandory. Kobieta gubi się w tajemnicach i zawiłościach. Co jest prawdą, a co kłamstwem? Gdzie jest Kennedy? Kiedy i w jakich okolicznościach zaginęła? A może właściwie siostra Deven nie chce, by ktokolwiek ją odnalazł...
W fabule powieści "Jej wszystkie życia" pierwsze skrzypce gra motyw niedopowiedzeń i kłamstw w rodzinie. Motyw rywalizacji między rodzeństwem, toksycznej relacji.
Akcja książki jest dość schematyczna. Podczas lektury miałam w głowie myśl "chyba już gdzieś o tym czytałam".
Było kilka dłużyzn i rozwlekłości. Przyznam, miejscami się nudziłam.
Styl pisania autorki też nie przypadł mi do gustu, trochę pomarudzę. Dla przykładu, nazwanie kradzieży "zajumaniem"...hmmm...albo zdanie "Parę godzin po północy z najwyższym trudem powstrzymała się przed pobiegnięciem tam z gołym tyłkiem na małe co nieco".
Jakkolwiek, mam świadomość, że w pierwszym przypadku to zapewne wina przekładu, tak w drugim...to już ewidentnie zamysł autorki, który nie pasuje mi do klimatu książki.
Nie wątpię w to, że książka może podobać się sporej grupie odbiorców.
Sama byłam ciekawa jak rozwiąże się zagadka zaginięcia Kennedy.
Docelowo jednak, nie jest to mój vibe, jeśli chodzi o kryminały.
#dozaczytania
Molly📖.

📚Recenzja: 34/2024 //159
📚Autor: Briana Cole
📚Tytuł: "Jej wszystkie życia"
📚Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
📚Ocena: 6/10

Deven, by dociec prawdy, postanawia na własną...

Lubicie czytać wciągające i mroczne historie? Mam nadzieję, że tak bo właśnie recenzję takiej książki mam dla Was dzisiaj. A jest to "Jej wszystkie życia" Briana Cole od Wydawnictwa Skarpa Warszawska. Główna bohaterka Deven zostaje wezwana do zidentyfikowania ciała kobiety, która ma być jej siostrą Kennedy. Siostry od pewnego czasu nie utrzymywały ze sobą kontaktu. Deven po zobaczeniu zwłok stwierdza, że to nie jej siostra. Ale czy na pewno? Czy może jednak czas sprawił, że nie rozpoznała siostry? Kobieta postanawia na własną rękę ją odnaleźć, gdyż jest przekonana a nawet pewna, że ona żyje. Jakie sekrety odkryje? Kim tak naprawdę była Kennedy i jakie życie prowadziła, bo to co odkryje d
Deven zmieni jej postrzeganie. Bardzo ciekawa, wciągająca historia pokazująca, że nawet w najlepszych rodzinach zdarzają się rozmaite sekrety a to co na pierwszy rzut oka jest idealne w rzeczywistości nie zawsze takie jest. Sporo tu zwrotów akcji i intryg, które autorka prowadzi w tak ciekawy sposób, że jesteśmy coraz bardziej i bardziej ciekawi jak to wszystko się zakończy. Polecam

W końcu thriller, który można thrillerem nazwać po przeczytaniu treści bo ostatnio tym mianem zaczęto określać kryminały.

Deven musi zidentyfikować ciało swojej siostry.
Kobieta uparcie twierdzi, że to nie ona.

Jaka jest prawda?
Wypiera to ze swojej świadomości nie mogąc się pogodzić ze stratą czy może ma rację?

Kobieta postanawia dociec prawdy i udowodnić, że to nie Kennedy leży na stole sekcyjnym.

Podczas jej własnego śledztwa wychodzą na jaw różne fakty, które Kennedy trzymała w tajemnicy.
Zdaje się, że siostra kompletnie jej nie znała i teraz postanawia dociec, co się stało i dlaczego niczego wcześniej nie zauważyła.
Plątanina kłamstw i intryg rozszerza się coraz bardziej.

Bardzo szybko i z zaciekawieniem czytałam tę pozycję, akcja wzrastała dynamicznie cały czas.

Nie było momentów, które by zaczęły się dłużyc chociaż przyznam, że czasem trzeba się skupić by się nie pogubić w tych zawiłościach.

Fajny pomysł na fabułę, nadałaby się spokojnie do adaptacji filmowej.

Jedyne czego mogę się przyczepić, to główna bohaterka jest troszkę nijaka, bez charakteru a jednocześnie egoistyczna.
A no i wydaje się być rasistką chociaż sama jest ciemniejszej karnacji.

Mam wrażenie, że chce, by wszystko kręciło się wokół niej a gdy tak się nie dzieje, pakuje się w centrum wydarzeń.

Czasami bohaterka gubi się już, co jest prawdą a co fikcją.
Trudno jej się dziwić.

Wyjaśnienia przychodzą dopiero pod sam koniec, chociaż ja już nieco wcześniej wyłapałam, w czym rzecz i składając kawałki układanki poprawnie wydedukowałam kto jest kim i po co.

Dawno nie trafiłam na intrygujący thriller, przyjemnie spędziłam z nim czas i pierwszy raz czytałam twórczość autorki więc jestem miło zaskoczona jej style pisania.

Deven musi zidentyfikować ciało swojej siostry.
Kobieta uparcie twierdzi, że to nie ona.

Jaka jest prawda?

Kobieta postanawia dociec prawdy i udowodnić, że to nie...

• To read
  • Empik audio powieści

Dodaj cytat z książki Jej wszystkie życia