Poznaj mnie

Okładka książki Poznaj mnie Zofia Pyłypczuk
Okładka książki Poznaj mnie
Zofia Pyłypczuk Wydawnictwo: BeYa Cykl: Nowy początek (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Nowy początek (tom 1)
BeYa
2024-04-02
2024-04-02
16+ Young Adult

Jest to lekka młodzieżówka z pozoru niczym nie wyróżniającą się od innych, jednak posiada wiele wartości oraz pokazuje czym jest prawdziwa miłość. Autorka ma cudowny styl pisania i talent. Wyróżnia się od innych, a przez tekst się płynie. Już od pierwszych stron fabuła bardzo mnie wciągnęła.

Poznajemy Dalie Mayer, która pragnie rozpocząć nowe życie z dala od tego dotychczasowego. Wprowadza się do rodziny od strony ojca, w małym miasteczku. Dziewczyna posiada świetną osobowość. Zdecydowanie ją polubiłam. W wielu sytuacjach jej zachowanie czy myśli bardzo mnie intrygowały. Nie zostały tutaj wyjaśnione, dlatego czekam z niecierpliwością na następną część. Nastolatka od razu zaklimatyzowała się w nowej szkole, gdzie znała już kilka osób.
Między innymi chłopaka, którego miała szansę wcześniej spotkać na imprezie. Ze zdziwieniem odkryłam, że Adrian był bardzo troskliwy. Relacja tej dwójki była niesamowita i tworzyła się w odpowiednim tempie.

Wszyscy bohaterowie mieli świetne teksty, które wiele razy mnie rozbawiły. W szczególności najlepszy przyjaciel głównego bohatera - Dorian. Był zabawny, tworzył atmosferę oraz świetnym dopełnieniem w książce.

Podczas czytania odczuwałam wiele emocji, a z twarzy nie schodził mi uśmiech. Mam nadzieję, że ta dylogia trafi do większej ilości osób bo zdecydowanie na to zasługuje. Myślę, że jest idealna na rozpoczęcie swojej przygody z czytaniem.

[współpraca]

@majszi.books

Poznajemy Dalie Mayer, która pragnie rozpocząć nowe życie z dala od tego...

moja opinia:
Jeżeli macie ochotę na przeczytanie książki o nastolatkach odnajdujących miłość, ale nie tylko, bo także imprezujących oraz mierzącymi się z różnymi problemami ta książka jest zdecydowanie dla was. Ja uwielbiam poznawać historie osób w mniej więcej moim wieku, ponieważ wtedy bardziej się w nie wczuwam. Moim zdaniem miłość młodych ludzi jest mega ciekawa. Autorka tej książki miała fajny pomysł, który w na prawdę dobry sposób przedstawiła. BŁAGAM WAS WALKER JEST CUDOWNY!!!😍😍 Według mnie ta książka była luźna, śmieszna i bardzo przyjemna. Można się szybko w niej zatopić i przeczytać w bardzo krótkim czasie. Na pewno jest godna mojemu poleceniu.
Jeżeli przeczytaliście już ta książkę koniecznie chce znać Waszą opinie na jej temat!!!

Ulubiony cytat✨:
„Chciałam prawdziwie żyć, a nie jedynie oddychać. Pragnęłam, żeby otaczali mnie ludzie, którym na mnie zależy. Marzyłam, żeby zaznać normalności.”

ocena: 4⭐️

moja opinia:

Nowy początek. Poznaj mnie - Zofia Pyłypczuk

𝓜𝓸𝓽𝔂𝔀𝔂: strangers to lovers, first love, he fell first, found family, popular boy, highschool romance
𝓚𝓪𝓽𝓮𝓰𝓸𝓻𝓲𝓪 𝔀𝓲𝓮𝓴𝓸𝔀𝓪: 16+
𝓞𝓬𝓮𝓷𝓪: 🌺🌺🌺🌺🌺/5

[współpraca recenzencka z wydawnictwem BeYa]

„Opowieść o pierwszej miłości, złamanym sercu i walce z przeciwieństwami losu”

„Nowy początek. Poznaj mnie” to debiutancka powieść autorki Zofii Pyłypczuk. Książka opisuje dzieje Dalii, która przeprowadza się do Maidstone, żeby zacząć wszystko od nowa oraz Adriana, który stara się pomóc odnaleźć się jej w nowym dla niej miejscu.

Sięgając po tę pozycję, miałam wobec niej spore oczekiwania, ponieważ już czytając opis mogłam przysiąc, że na pewno mi się spodoba. I nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego, jak bardzo miałam rację.

Jak możecie się domyślić, pokochałam historię Dalii i Adriana całym swoim serduszkiem. Ich relacja jest taka ciepła, słodka i uważam, że chyba najbardzej zdrowa, w porównaniu z innymi książkowymi parami.

Nawet nie wyobrażacie, jakie było moje zdziwienie, kiedy odkryłam, że my z Dalią jest bardzo podobne. Chyba nawet powiedziałabym, że w pewnych kwestiach jesteśmy identyczne. Podczas czytania nie jednokrotnie łapałam się na tym, że odczuwam, jakbym czytała książkę o sobie, co jak najbardziej mi pasuje, jeśli mam przeżyć taką przygodę miłosną hihi
A tak na poważnie, to nas z Dalią różni jedna literka w imieniu, co doskonale widać po jej zachowaniu, więc jeśli chce poznać mój charakter trochę bardziej to serdecznie zachęcam was do przeczytania tej cudnej książki.

Jestem niesamowicie szczęśliwa, że mogłam poznać Dalię i Adriana oraz już nie mogę się doczekać drugiego tomu tej dylogii, ponieważ niektóre kwestie związane z głównymi bohaterami wciąż pozostają nie wyjaśnione…

Mam nadzieję, że moja recenzja będzie dla was przydatna 💗

- Ściskam, Daria 🎀

Nowy początek. Poznaj mnie - Zofia Pyłypczuk

𝓚𝓪𝓽𝓮𝓰𝓸𝓻𝓲𝓪 𝔀𝓲𝓮𝓴𝓸𝔀𝓪: 16+
𝓞𝓬𝓮𝓷𝓪: 🌺🌺🌺🌺🌺/5

[współpraca recenzencka z wydawnictwem BeYa]

„Opowieść o pierwszej miłości, złamanym sercu i walce z przeciwieństwami losu”

„Nowy początek. Poznaj mnie” to debiutancka powieść autorki...

[Współpraca barterowa @wydawnictwo.beya ]

Książka zapowiadała się naprawdę dobrze, od razu przeszliśmy do fabuły bez zbędnych przedłużeń, ale niestety potem zaczęło być tylko gorzej.
Cała książka jest dla mnie nudna i monotonna. Każdy rozdział jest praktycznie taki sam urozmaiceniem jest wyjście do kina czy pójście do galerii. Ale schemat ten sam, wstanie pójście do szkoły jakieś wyjście i tyle. Na tym opiera się praktycznie cała książka.
Bohaterowie niestety też tu nie pomagają. Dalia była dla mnie bardzo irytującą bohaterką, sama dokładnie nie potrafię powiedzieć dlaczego, po prostu jej niektóre zachowania czy teksty były dość irytujące i denerwujące. Adrian to typowy chłopak książki, który niczym się się nie wyróżnia. Jedyny bohater, który zyskał moją sympatię i sprawił, że książka nie była taka szara był to Dorian. Był dla mnie bohaterem, który nadawał barw tej pozycji.
Czy sięgnę po drugi tom? Jeśli będzie on o tych samych bohaterach to napewno nie, ale jeśli w drugim tomie głowną rolę będzie odgrywał Dorian to jestem pewna, że po niego sięgnę.

[Współpraca barterowa @wydawnictwo.beya ]

[WSPÓŁPRACA RECENZENCKA]

🪷 Wyjątkowa książka z wyjątkową historią, którą albo się kocha albo nienawidzi. Mnie osobiście ta lektura bardzo przypadła do gustu, towarzyszyła mi na codzień umilając każdą wolną chwilę. Od pierwszych stron poznajemy Dalie i jej historię - powoli rozwijającą się akcją miłosną na tle życia codziennego została cudownie ukazana. W książce znajdziemy wątki takie jak "He fill first", "first love", "popular boy", "strangers to love", "high school romence" oraz dedykowaną playlistę. Całości dopełnia fakt drugiego tomu, który nie daje o sobie zapomnieć - po przeczytaniu pierwszego wręcz pragnę dostać do ręki dalszczy ciąg historii nastolatki.

🪷 "Był moim nowym początkiem, bo wzbudził we mnie nadzieję na coś, czego nigdy bym się nie spodziewała. Pragnęłam, żeby pozostał w moim życiu jako osoba, której nigdy w nim nie miałam."

🪷 Autorka przez swój styl pisania świetnie oddała powoli rosnące, szczere uczucie bohaterów. Całośc czyta sie przyjemnie i szybko. A poczucie humoru, które Zofia pozwoliła sobie wpleść w historię spowodowało niezliczoną ilość razy uśmiech na mojej twarzy.

🪷 podsumowując:
Ocena: ★★★★★/★★★★★
Książka bardzo przyjemna, ciekawa. Chętnie sięgnę po tom 2. Historia na pewno zostanie ze mną na długo, nie jest to jednak książka dla osób lubiących plot twisty lub większe akcje. Mamy tutaj bardzo spokojne rozwijanie wydarzeń i nie ma żadnych nagłych, nieoczekiwanych wydarzeń w relacji między postaciami. Skupiona uwaga została przekazana tutaj relacji i uczuciom głównych bohaterów.

[WSPÓŁPRACA RECENZENCKA]

Dawno nie czytałam tak realnej historii. Tego potrzebowałam. Szczerej przyjaźni, akceptacji, uczucia i odwagi w przełamywaniu swoich obaw.
Dalia i Adrian tworzą parę o jakiej większość z nas marzy. Jednak nie jest to szybka relacja z jeszcze szybszym zakończeniem. Ich znajomość rozwija się swoim tempem i na neutralnym gruncie przyjaźni przechodzą do związku.
Adrian to chłopak, o którym można powiedzieć "takiego to ze świecą szukać". Troskliwy, wyrozumiały, oddany przyjaciel, kochający i do tego zabójczo przystojny. Każda by chciała takiego mieć. 😇
Bohaterowie zmagają się z codziennymi problemami. Ich życie nie jest usłane różami co sprawia, że historia jest realna i bardziej do mnie trafiła, pozwala mi to bardziej utożsamiać się z bohaterami nie tylko tymi głównymi, ale i pobocznymi.
Od początku coś mi nie pasuje w stanie zdrowia bohaterki jednak szczegółów dowiemy się w następnej części. Trochę się tego obawiam jednak jestem dziwnie spokojna o jej przyjaźń i związek.
Ta książka wywołała we mnie mnóstwo pozytywnych emocji w tym śmiech co jest u mnie rzadkim zjawiskiem przy czytaniu.
Chcę już przeczytać kolejną część by poznać losy naszych bohaterów.

Adrian to...

Dzięki uprzejmości wydawnictwa beya miałam okazję przeczytać książkę Zofii Pyłypczuk z cyklu Nowy Początek – Poznaj mnie.
Jest to historia Dalii, której ojciec wyjechał do pracy do innego kraju, a ona zamieszkała z swoją ciocią. Dziewczyna chce zacząć wszystko od nowa, a rozpoczęcie nauki w innej szkole umożliwia jej start z nową kartą. Szczęśliwie Dalia nie jest w tym sama. Ma kuzynkę i jej przyjaciółki, które pomagają jej odnaleźć się w meandrach licealnych znajomości, a na pierwszej imprezie przed rozpoczęciem roku szkolnego zaczyna kręcić się wokół niej dwóch koszykarzy: Dorian i Adrian.

To jedna z przyjemniejszych historii, jakie czytałam. Autorka stworzyła ciekawe i niesamowicie realne postaci, które mimo młodego wieku nie były irytujące, no może poza jedną, ale raczej taka była jej rola.
Dalię jest intrygującą postacią. Chociaż to ona jest główną bohaterką nie wiemy zbyt wiele o jej przeszłości. Jestem jej niesamowicie ciekawa i trochę boję się jakie potwory wyjdą z szafy w drugim tomie. Polubiłam ją i Adriana od pierwszej strony, ale to Dorian szturmem zdobył moje serce. Chłopak nie dość, że ma świetne poczucie humoru, to jeszcze niesamowity dystans do siebie, a jego relacja z Adrianem jest świetna. Takiej przyjaźni można naprawdę pozazdrościć.

Wątek romantyczny jest z rodzaju tych powolnych. Chociaż między bohaterami iskrzy praktycznie od początku, dają sobie czas i podchodzą bardzo dojrzale do tego, co zaczyna ich łączyć.

„Poznaj mnie” jest książką, która bawi, ale też powoduje ciepełko w sercu. Autorka stworzyła historię, która wciąga, którą chce się przeżywać razem z bohaterami. Jednak to nie tylko lekki romans, ale Zofia Pyłypczuk porusza również trudne tematy, jak samotność czy trudne relacje z rodzicami. Chociaż mam liceum już dawno za sobą, przyjemnie było poczuć znowu jego klimat, który autorka oddała w 100%.
Co bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło, książka nie kończy się żadną wielką dramą, jednak i tak czuję niepokój o to, co zdarzy się w drugim tomie, ponieważ w całej historii kilka rzeczy mnie zaintrygowało, w związku z czym, w mojej głowie już powstało kilka teorii. Teraz mam tylko nadzieję, że żadna z nich się nie spełni.

Jak dobrze wiecie jestem kapryśna jeśli chodzi o debiuty. Jednak skuszona opisem sięgnęłam po książkę ze zdjęcia. I muszę przyznać, że autorka ma naprawdę dobre pióro. Trochę przypomina mi twórczość Marty Łabędzkiej.

Autorka bardzo dokładnie oddała klimat szkoły i nastoletnich zmagań. Podobały mi się licealne dialogi pełne sarkazmu i błyskotliwości. Stworzeni przez nią bohaterowie byli bardzo oryginalni. Osobiście od pierwszego rozdziału zostałam fanką Doriana. To taki typ, który swoją nieustępliwością i humorem jest w stanie zjednać sobie każdego.
Główni bohaterowie czyli Dalia i Adrian również przypadli mi do gustu. Odniosłam wrażenie, że oboje skrywają jakąś tajemnicę.

Książka jest przeznaczona dla młodych czytelników. Porusza problemy, z którymi zmagają się młodzi ludzie, opisuje ich życiowe rozterki oraz szkolne dylematy. To naprawdę bardzo przyjemna lektura.

W moim odczuciu jednak tej książce brakuje jednej rzeczy. Liczyłam na jakiś zwrot akcji, coś co wywróci życie głównych bohaterów do góry nogami, wstrząśnie czytelnikiem i zaciekawi do sięgnięcia po kolejny tom. Niestety tak się nie stało.
Cała reszta jest na naprawdę dobrym poziomie. Nie pozostaje mi nic innego niż trzymać za autorkę kciuki, by dalej rozwijała swój talent (który niezaprzeczalnie ma!) i czekać na kolejną jej twórczość. A was zachęcam do czytania, bo to naprawdę obiecujący debiut.

❤️‍🩹 RECENZJA ❤️‍🩹

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA @editio.red

Książka, o której nigdy bym nie powiedziała, że jest debiutem autorki. Lekka, przyjemna pomimo poruszanych trudnych tematów nie przytłacza, a wręcz przeciwnie napisana jest z ogromną dojrzałością. Moją uwagę przykuła okładka, ale to środek okazał się bardzo dobrym romansem new adult.

Zanim sięgnięcie po książkę przeczytajcie kilka słów od autorki, które zostały umieszczone na początku. Dbajmy o swój komfort czytania, a te słowa nie znalazły się tam przydkowo .

Pierwsza poważna miłość, złamane serce, walka z przeciwnościami losu i sekrety które powodują, że książkę czyta się bardzo szybko. Fabuła dopracowana, przemyślana widać, że autorka miała pomysły na tę historię. W moich odczuciach zrealizowała go w 100%. Akcja, spokojna, jeśli liczycie na potężny płów twist, to tu go raczej nie znajdziecie. Autorka wie jak budować napięcie między bohaterami, jak grać na ich uczuciach, emocjach i wielokrotnie to pokazała.

Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani. Właśnie oni nadają książce niesamowitego klimatu. Ich charaktery idealnie się uzupełniają tak naprawdę napędzają całą historię. W książce przedstawiona została niesamowita przyjaźń Adriana. Znają się od dziecka, razem wychowani, mają wspólne plany. Rozumieją się bez słów i zawsze mogą na sobie polegać. Ich przekomarzania, słowne przepychanki powodują wybuch śmiechu podczas czytania. Takich jak oni dwóch nigdzie nie znajdziecie.

Relacja głównych bohaterów rozwijała się swoim tempem. Uczyli się swoich zachowań. Nie zabraknie też odrobiny hate-love i dogryzania sobie. Mam wrażenie oboje w tym samym czasie zakochali się w sobie. Między nimi jest niezaprzeczalna chemia oraz przyciąganie. Bo tylko oni potrafili wyznać sobie swoje największe sekrety.

Książka idealna na wieczór, gwarantuję, że spędzicie z nią miło czas. Zakończenie, które gwarantuję, że to nie koniec historii Dali i Adriana.

❤️‍🩹 RECENZJA ❤️‍🩹

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA @editio.red

Zanim sięgnięcie po książkę...

• Do kupienia
  • Serie 7.1 i więcej
  • Współpraca

Dodaj cytat z książki Poznaj mnie