Przybądź wraz z północą

Okładka książki Przybądź wraz z północą Rachel Griffin
Okładka książki Przybądź wraz z północą
Rachel Griffin Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Bring Me Your Midnight
Prószyński i S-ka
2024-04-09
2024-04-09
2023-08-01
Tomasz Wilusz

Zdecydowanie warta przeczytania :)

Zdecydowanie warta przeczytania :)

Czegoś mi zabrakło. Historia była dość ciekawa i przyjemnie się ją czytało a jednak momentami mi się dłużyła. I tych momentów było za dużo. Po prostu nic się działo co wzbudzało by jakieś większe emocje. Lekki comfort book pokazujący że zawsze można znaleźć rozwiązanie a nasz los nie zawsze jest z góry przesądzony.

„Matka powiedziała mi kiedyś, że mam szczęście, ponieważ nigdy nie będę musiała szukać swojego miejsca na świecie...”

Wiatr wyciągał szelest z falujących łanów morskiej trawy, a szum oceanu niósł w sobie tajemnicę, jaką tylko magiczne wybrzeża potrafią zaoferować. W tej scenerii rozgrywa się opowieść o świecie splecionym z magii i ludzkich emocji, gdzie losy bohaterów splatają się w nić pełną napięcia i niebezpieczeństwa. "Przybądź wraz z północą" autorstwa Rachel Griffin to książka, która przenosi czytelnika w mroczne zakamarki czarodziejskiej społeczności, gdzie lojalność zostaje wystawiona na próbę, a miłość staje w opozycji do obowiązków. Przygotuj się na mistyczną podróż, która poruszy twoje emocje i nie pozwoli oderwać się od lektury.

"Przybądź wraz z północą" to mistyczna podróż przez świat magii, lojalności i odwagi, która zachwyci fanów wiedźmowych opowieści. Rachel Griffin wplata w swoją historię elementy tajemniczości, romansu i niebezpieczeństwa, tworząc niezwykle porywającą fabułę.

Główna bohaterka, Tana, od samego początku jest postacią fascynującą i wielowymiarową. Jej życie wydaje się być już ustalone – ma poślubić syna gubernatora, by utrzymać kruche przymierze między jej wyspą, a ludźmi ze stałego lądu, których magia budzi strach i nieufność. Jednak los sprawia, że Tana zaczyna kwestionować wszystko, w co dotychczas wierzyła, gdy poznaje Wolfe’a, tajemniczego czarodzieja, który odkrywa przed nią prawdę o jej własnej mocy i rodzinie.

Opowieść o losach Tany splata się z narastającym niebezpieczeństwem nadchodzącym nad wyspą. Wody stają się niepokojąco wzburzone, a czarownicy tracą kontrolę nad prądami morskimi. To nie tylko zagrożenie dla przymierza z ludźmi ze stałego lądu, ale także dla samej przyszłości wyspy. Autorka mistrzowsko buduje napięcie, prowadząc czytelnika przez labirynt tajemnic i wyborów, z którymi musi zmierzyć się główna bohaterka.

Jednym z najmocniejszych punktów tej książki jest temat lojalności i poświęcenia. Tana staje przed trudnym wyborem między lojalnością wobec swojej społeczności a miłością, a decyzja, którą podejmie, będzie miała ogromne konsekwencje. Griffin porusza te kwestie w sposób subtelny, ale głęboki, co sprawia, że czytelnik z łatwością identyfikuje się z bohaterami i ich dylematami.

"Przybądź wraz z północą" to książka, która wciąga od pierwszych stron i trzyma w napięciu do samego końca. Rachel Griffin stworzyła świat pełen magii i emocji, który z pewnością przypadnie do gustu fanom wiedźmowych historii oraz miłośnikom poruszających opowieści o odwadze i poświęceniu.

Czy książkę polecam? Zdecydowanie tak. Rachel Griffin mistrzowsko splata wątki magii, tajemnicy i romansu, tworząc opowieść, która zostaje w pamięci na długo po zakończeniu lektury. Polecam ten tytuł miłośnikom wiedźmowych historii oraz tym, którzy szukają emocjonującej lektury pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji i głębokich refleksji, "Przybądź wraz z północą" będzie niezwykłym doświadczeniem. To książka, która zapewni Ci niezapomnianą podróż do świata magii i ludzkich serc.

„Przybądź wraz z północą” to powieść YA, fantastyka z wątkiem romantycznym i z czarownicami w rolach głównych. Podobała mi się, choć nie rzuciła mnie na kolana ;)

Tana ma przed sobą ważne zadanie – ma wyjść na syna gubernatora, by przypieczętować sojusz między czarownikami z wyspy Czarownia a ludźmi z lądu. W międzyczasie dowiaduje się jednak, że całe życie była okłamywana, a jej moc tłumiona, gdy poznaje tajemniczej Wolfe'a.

Zacznę od tego, że bardzo trudno było mi pojąć świat przedstawiony w tej powieści. Wszystko wskazywało na to, że mamy do czynienia ze średniowieczem, a nagle pojawiały się karetki, prąd itd. Nie chodzi tylko o warunki życia, ale i mentalność społeczeństwa na wyspie. Nadal nie umiem sobie dokładnie wyobrazić tego świata.

Podobała mi się ta wizja magii – tłumionej lub nieokiełznanej, zależnie od pewnych czynników. Tana odkrywa swój prawdziwy potencjał i to jest naprawdę piękna scena.

Tak naprawdę mamy tu ogrom motywów – poszukiwanie siebie, zdrada, sprzeciw wobec zasad dotychczasowego życia, skłócone strony, poświęcenie dla społeczności, konflikt moralny, zakazana miłość, tajemnice... Prawdę mówiąc, trochę za dużo tego w moim odczuciu, w efekcie powieść nie wzbudziła we mnie takich emocji, jakie by mogła, gdyby autorka rozwinęła kilka z tych motywów, a nie mieszała wszystkie.

Mimo to dobrze spędziłam czas z tą powieścią, choć nie przeżywałam jej jakoś szczególnie i pewnie dość szybko o niej zapomnę ;) Ma jednak świetny klimat i prezentuje ciekawą wizję magii, więc jak najbardziej można przeczytać 😁

Do sięgnięcia po powieść „Przybądź wraz z północą” skłonił mnie przede wszystkim opis, ale i okładka, która jest pełna uroku! Jednak wiedźmy w książce? Nie trzeba mi dwa razy powtarzać. Musiałam poznać tę historię.

Mortana to dziewczyna, która od urodzin ma ułożone życie. W wieku lat dwudziestu ma wyjść za syna gubernatora. Jednak pewnego wieczoru następuje przełom w jej życiu. Zwabiona kwiatem księżycowym poznaje Wolfa. Spóźnia się na upust mocy i prosi chłopaka o pomoc. Tana nie wie, że to spotkanie zaważy na całym jej życiu.

„Przybądź wraz z północą” to powieść do której podeszłam z niesamowitą ciekawością. Dawno nie czytałam książki z motywem czarów i bardzo chciałam poznać historię Mortany. Na szczęście autorka sprostała moim oczekiwaniom i dostałam świetną wiedźmową historię od której nie mogłam się oderwać! Ta książka przenosi nas do świata pełnego czarów, ale i niebezpieczeństw. To historia o miłości, odwadze, ale i trudnych wyborach.

Mortana to bohaterka co do której zapałałam sympatią. Choć na początku trochę mnie irytowała tym, że pod każdym względem podporządkowuje się matce. Ale poznając przeszłość jej rodu zrozumiałam dlaczego tak postępuje. Jednak w końcu Tana stara się odnaleźć siebie i być wolna. Chcę poznać wszystko największe tajemnice rodu. Jednak, czy jej się to uda?

Autorka ma bardzo ciekawy i wciągający styl pisarski. Język jest prosty, jednak tak barwny, że świetnie oddziaływuje na wyobraźnię czytelnika. Świat przedstawiony jest pełen detali. Tana staje przed niesamowicie ciężkimi wyborami, a tłem do tych wydarzeń staje się konflikt pomiędzy ludźmi lądu, a wyspy na której mieszkają czarownicy.

Ogromny plus dla autorki za to jak umiejętnie buduje tutaj napięcie. Poszczególne tajemnice są odkrywane stopniowo, co sprawia, że czytelnikowi ciężko się oderwać od lektury dopóki nie pozna wszystkich sekretów. Mało tego dostajemy tutaj też elementy grozy i niebezpieczeństwa, co sprawia, że książkę naprawdę ciężko odłożyć.

Podsumowując, „Przybądź wraz z północą” to niezwykle wciągająca książka. Dostajemy tutaj świetną fantastykę, w której znajdziemy wiele ciekawych wątków. Autorka wykreowała cudowny świat ze świetnymi bohaterami. To coś innego niż czytałam do tej pory, dlatego cieszę się, że mogłam poznać historię Tany. Z całego serca polecam Wam tę książkę. Jeżeli jesteście fanami dobrej fantastyki z nietuzinkowym rozwojem wydarzeń to ta pozycja będzie dla Was idealna.

Wszystkim książkoholikom zdarza się czasem zastój czytelniczy, a jedynym lekarstwem w takiej dolegliwości wydaje się odpowiednia lektura. U mnie sprawdzają się jednotomowe historie typu cozy fantasy; a najlepiej jeśli jest w nich magia, czarownice i romantyczny wątek. No i proszę – przedstawiam Wam właśnie taką historię. Polecam zaopatrzyć w nią domową apteczkę, aby żaden zastój nie był wam straszny.

Autorka przedstawiła świat, w którym czarowników na świecie jest mało i od pokoleń zamieszkują niedużą wyspę. Lata temu zdecydowali się pozbywać mocy w morskim rytuale, aby ludzie z kontynentu nie obawiali się ich, a nadmiar mocy nie zagrażał ich życiu. Mieszkańcy wyspy są więc czarownikami rzucającymi nieduże zaklęcia i żyjącymi głównie z… turystyki.

Główna bohaterka – Mortana – od dziecka oswaja się z myślą, że społeczność zaaranżowała dla niej małżeństwo z synem gubernatora. Z jednej strony wie, że jest szczęściarą – może uwolnić swoich przyjaciół od ludzkich podejrzeń, a Landon jest idealnym kandydatem na męża – z drugiej strony dziewczyna nie wyobraża sobie życia z dala od rodziny, niższej magii oraz oceanu. Tana nie jest jednak bohaterką, która narzeka, a jej dojrzałość jest godna pozazdroszczenia. Jednak los chciał, że życiu dziewczyny może zagrażać niebezpieczeństwo, a to wszystko za sprawą kwiatu księżycowego i nieznajomego mężczyzny – Wolfe’a. Dziewczyna odkryje coraz więcej ukrytych prawd, a w jej głowie zakiełkują wątpliwości.

Rachel Griffin pisze powieści o wiedźmach i moim zdaniem świetnie jej to wychodzi – wykreowany świat był logiczny, a z bohaterami łatwo było się utożsamić. Dziękuję @prószyński.young za egzemplarz tej książki do recenzji. Mam nadzieję, że to nie będzie ostatnia książka autorki, którą wydacie.

Książka trafi na moją listę „TOP 10 historii o czarownicach” z dwóch powodów. 1. Historia była emocjonalna i poruszyła najczulsze struny w moim sercu. Miłosna relacja to slow burn na jaki tylko może pozwolić sobie jednotomówka. Bohaterowie walczą z uczuciami, które mogą zniweczyć plany ich rodzin, nie są samolubni, nie są kochliwi, wręcz nienawidzą się nawzajem z powodu rosnącego w nich uczucia. 2. Ocean to cudowne tło i jakby kolejny bohater tej powieści. Poczułam się trochę, jakbym ponownie oglądała serial „H20 – wystarczy kropla”, bo bohaterka czuje ogromne przyciąganie do oceanu, a jej magia przy nim ożywa. Bohaterowie dużo mówią również o negatywnym wpływie „magicznych upustów” na organizmy oceaniczne, a to poszerza świadomość czytelnika do tematu ekologii.

Historia miała małe mankamenty, ale nie raziły one w oczy. Postać syna gubernatora, Landona, tak szczegółowo opisana na początku, jakby skryła się gdzieś po drodze w cień, a ja lubię, gdy każdy wątek otrzyma swoje zakończenie. Drugą rzeczą jest naiwność mieszkańców wyspy. Nie mogę uwierzyć, że społeczność czarowników z taką pewnością może oddawać swoje moce, nie zadając żadnych pytań. Czy strach przed śmiercią jest tak silny, aby nie pojawiły się żadne wątpliwości?

Przybądź wraz z północą to fantastycznie poskładana w całość historia, która w zanadrzu utrzymuje porywające motywy. Ten tytuł urzekł mnie niejednym elementem!

Zatraciłam się w bajecznym klimacie z dbałością o szczegóły, w bogactwie wątków, w nieprzerwanie ściągającym moją uwagę wyborze, pomiędzy miłością a obowiązkiem.

4,25/5⭐️

Wykreowany świat oraz jego funkcjonowanie, wraz z magią, to obszary, które już od pierwszych stron niezwykle mnie przyciągały oraz angażowały.
🌊podział: czarownicy na wyspie, ludzie na stałym lądzie.
🌊czary: ta akceptowalna część oraz niedozwolona.
🌊ocean i związany z nim rytuał.

Atmosfera jaką ukształtowała Rachel Griffin za pomocą tych punktów jest hipnotyzująca. Opisy zawierały detale, które z łatwością przenosiły mnie do rzeczywistości bohaterów.

Relacja Mortany i Wolfa? Jestem fanką i to przeogromną! Zakazana znajomość, spotykanie się w nocy, czarna magia. Brzmi intrygująco? No, to takie właśnie było! Naprawdę świetnie czytało mi się ich interakcje!

Choć, niestety, coś co nie do końca mnie przekonało, to początek tego "związku". Uważam, że ich uczucia i wzajemne zaufanie pojawiły się odrobinę za szybko, biorąc pod uwagę istniejące różnice między nimi.

Co do fabuły, to tu także jestem zachwycona! Manewruje ona pomiędzy wątkiem romantycznym, a odnajdywaniem faktów wśród kłamstw dotyczących przeszłości czarowników, oraz zagrożeniem, które nieubłaganie się przybliża.

Wciągające? Oczywiście. Te kwestie razem fantastycznie się ze sobą zgrały. Z jednej strony mieszały, a z drugiej dla każdej był wyznaczony odpowiedni czas, aby się nie przytłaczały.

Całościowo nie jest to skomplikowana powieść. Autorka stawia w większości na proste rozwiązania problemów. W kilku przynajmniej momentach, gdy mogła wywołać więcej strachu i niebezpieczeństwa, rezygnowała z tego. Szkoda, że niektórych kwestii bardziej nie rozwinęła.

Mimo wszystko, czy polecam Przybądź wraz z północą? Trzy razy tak! To nietuzinkowa historia, na której rewelacyjnie się bawiłam.

współpraca reklamowa z @proszynski.young

4,25/5⭐️

Wykreowany świat oraz jego...

Lubię czasem zrobić sobie odmianę od romansów i sięgnąć po pozycję z gatunku fantastyki. Tym razem też tak postanowiłam i padło na "Przybądź wraz z północą". Po samym opisie nie byłam pewna czego się spodziewać, ale jednocześnie miałam przeczucie, że to może być dobry wybór. I wiecie co? Tak było!
Mortana jest czarodziejką tzw. nowego ładu. Ale też córką jednej z członkiń nowego zgromadzenia, w związku z czym stoi przed oczekiwaniami, które zostały jej podstawione już w chwili narodzin. Ma poślubić syna gubernatora stałego lądu, człowieka, w celu zapewnienia ochrony Czarowni. Czarownia to nic innego, jak wyspa, na której mieszkają magowie, nie podlega jednak ochronie stałego lądu.
Pobratymcy Tany przed wieloma latami musieli wymyślić sposób na złagodzenie nastrojów ludzi, którzy bali się magii - dlatego wyprowadzili się na wyspę i znacznie ograniczyli korzystanie z magii.
Tana jest przekonana, że zaplanowany ślub będzie słuszną drogą, chce wykonać swój obowiązek, a jednocześnie ma nadzieję, że będzie w tym związku szczęśliwa.
Wszystko się zmienia, gdy jednej nocy spóźnia się na upust i poznaje Wolfe'a. W tym momencie już wiedziałam, że prawdziwa akcja dopiero się zacznie. I zdecydowanie nie zazdrościłam Tanie - miała naprawdę ciężki orzech do zgryzienia i trudną decyzję do podjęcia.
Niemniej jednak, z zaciekawieniem śledziłam jej losy, polubiłam ją od początku. Może czasem nieco zbyt naiwnie wierzyła w to, co zna, ale czy większość z nas by tak nie miała? Pragnęła być szczęśliwa, jest to jak najbardziej zrozumiałe. Cały czas jej kibicowałam, chciałam by odnalazła swoją drogę, a jednocześnie z zaciekawieniem odkryłam nowe informacje na temat magii, które pozyskiwała.
Kurcze, wciągnęła mnie ta książka, no! "Przybądź wraz z północą" to lżejsza odmiana fantastyki, występuje tutaj magia, która wywodzi się z natury. I co na swój sposób mi się podobało - nie ma walki dobra ze złem, co było miłą odmianą, bo w fantasy zazwyczaj jest konflikt pomiędzy tymi dobrymi, a tymi złymi. Tu był większy spokój, ale nie było nudno - oj nie. Mimo braku tego konfliktu, nadal cały czas coś się działo.
W pewnym momencie obawiałam się, że autorka pójdzie w kierunku trójkąta miłosnego, ale nie - tak sprytnie poprowadziła fabułę, że obyło się bez niego.
No cóż mogę mówić - zauroczyła mnie ta historia, polubiłam Tanę, Wolfe'a i Ivy. Nawet Landon zyskał moją sympatię. I ojciec Tany! Jeśli macie chęć na spokojną, lekką fantastykę, z nutą akcji i poszukiwania prawdy, to to będzie dobry wybór! Mnie się podobała i bez dwóch zdań mogę Wam ją polecić!

Mortana jest czarodziejką tzw. nowego ładu. Ale też córką jednej z członkiń...

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀

♥︎ 𝐓𝐲𝐭𝐮𝐥: ,,𝑷𝒓𝒛𝒚𝒃𝒂𝒅𝒛 𝒘𝒓𝒂𝒛 𝒛 𝒑𝒐𝒍𝒏𝒐𝒄𝒂"
♥︎ 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐫: @timesnewrachel
♥︎ 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨: @proszynski.young
♥︎ 𝐖𝐢𝐞𝐤: 16+

[𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐩𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐫𝐞𝐤𝐥𝐚𝐦𝐨𝐰𝐚 ]

𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: ★★★★✩

❀ ,,𝑷𝒓𝒛𝒚𝒃𝒂𝒅𝒛 𝒘𝒓𝒂𝒛 𝒛 𝒑𝒐𝒍𝒏𝒐𝒄𝒂" to lekka i przyjemna książka. Jest to fantastyka Young Adult połączona z romansem. Występuje tutaj motyw zakazanej miłości oraz wątek magii i czarownic. Do sięgnięcia po tą pozycję zachęciły mnie właśnie one 🤍

❀ Co do tej historii nie miałam większych oczekiwań, jednak muszę przyznać, że pozytywnie się zaskoczyłam. Książka wręcz zachwyca swoją delikatnością, subtelnością i głębią emocji. Nastrój i klimat występujący w niej jest wprost cudowny! 🤍 Otula niczym cieplutki kocyk 🫂

❀ Styl pisania autorki jest wybitny. Bardzo mi się podobał, był taki lekki, przyjemny i niewymagający. Niezwykle szybko czytało mi się tą książkę i miło spędziłam z nią czas. Opisy natury i magii są niesamowicie dobrze napisane, tworzą tło dla całej historii. Świat wykreowany przez autorkę jest magiczny i taki wręcz 'cozy' 🫂 Podczas czytania odczuwałam wewnętrzny spokój i się wyciszyłam. Książka jest bardzo relaksująca, idealna na wiosenne i letnie dni.

❀ Akcja i fabuła nie jest dynamiczna, a wręcz odwrotnie - spokojna i zrównoważona. Stąd nie jest to lektura dla fanów zwrotów akcji, nie każdy się w niej odnajdzie. Książka zachwyca od pierwszych stron i jest niezwykle wciągająca. Świetnie bawiłam się czytając i dosłownie czułam się, jakbym przeniosła się do tego magicznego świata.

❀ Wątek romantyczny w tej historii jest bardzo rozbudowany i cudowny. Motyw zakazanej miłości został wybitnie wręcz ukazany, co bardzo mi się podobało. Czytając, nie mogłam się ani na chwilę oderwać od książki. Elementy fantastyczne i wątek czarownic urzekł mnie swoim wdziękiem. Sam pomysł na fabułę jest bardzo przemyślany i oryginalny. Bohaterowie byli świetnie i ciekawie wykreowani.

❀ Książka bardzo mi się spodobała i przypadła do gustu. Z całego serca wam ją polecam! 💞 Jeśli szukacie lekkiej i przyjemnej lektury, ta historia jest idealna dla was 🤍

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀

♥︎ 𝐓𝐲𝐭𝐮𝐥: ,,𝑷𝒓𝒛𝒚𝒃𝒂𝒅𝒛 𝒘𝒓𝒂𝒛 𝒛 𝒑𝒐𝒍𝒏𝒐𝒄𝒂"
♥︎ 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐫: @timesnewrachel
♥︎ 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨: @proszynski.young
♥︎ 𝐖𝐢𝐞𝐤: 16+

[𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐩𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐫𝐞𝐤𝐥𝐚𝐦𝐨𝐰𝐚 ]

𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: ★★★★✩

(Nie)bezpieczna magia.

Przeznaczeniem Tany jest uratować wyspę od zguby. Cała społeczność czarowników zadecydowała, iż będzie idealną żoną dla syna gubernatora mieszkającego na stałym lądzie. Gdy dziewczyna omija ważny rytuał związany z oddaniem nadmiaru mocy oceanowi, wszystko staje pod znakiem zapytania. Młoda czarownica otrzymuje propozycję od Wolfe'a, który praktykuje zakazaną czarną magię. Wątpliwości niszczą idealny świat Tany, która zaczyna kwestionować zasady wyznawane przez swoją społeczność. Niestety, zbliża się czas podjęcia ważnych decyzji. Jaką ścieżkę wybierze czarownica?

Gdy tylko usłyszałam o nadchodzącej premierze Rachel Griffin, wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Uwielbiam morskie klimaty z elementami magii, czarów i zakazanej relacji w tle. Przybądź wraz z północą obiecywała zjawiskowy klimat, świetnie nakreśloną akcję oraz barwnych bohaterów zmagających się z licznymi problemami. Z niemałą ekscytacją wybrałam się na Czarownię pełną magii i morskiej bryzy. Czy warto dołączyć Tany i pomóc jej w rozwiązaniu skomplikowanych problemów?

Przybądź wraz z północą otuli niczym najcieplejszy kocyk, a następnie zabierze na wyspę pełną magii, czarów i blasku. Rachel Griffin zachwyca morskim klimatem, a jednocześnie potrafi zafascynować zakazaną romantyczną relacją i licznymi poświęceniami. Czytelnicy poszukujący nietuzinkowej lektury powinni śmiało sięgnąć po przygody Tany. Czy jesteście gotowi odkryć uroki posługiwania się czarną magią? Musicie być gotowi na konsekwencje swoich działań...

Pełna recenzja na stronie: weronine-library.blogspot.com | @paradisewithbooks

(Nie)bezpieczna magia.

• Kupione
  • Poszukuję na wymianę - pojedyncze książki
  • 📗 legimi
  • Romans

Dodaj cytat z książki Przybądź wraz z północą