Mały kapeć

Bibliotekarium
2023-03-10
2023-03-10
tajemnica romans przestępstwo

Okładka książki NieOCZYwista antologia Olga Bartnik, Dominika Caddick, Jacek Fleiszfreser, Ada Johnson, Bruno Kadyna, Andrzej Konefał, Marta Kopacz, Marcin Korcbuch, Magdalena Krok, Magdalena Lytek-Dehiles, Radosław Olek, Anna Partyka-Judge, Kamil Prabucki
NieOCZYwista a... Olga Bartnik, Domin...
Okładka książki Rubieże Rzeczywistości. Antologia. Tom 2 Weronika Andrzejewska, Tomasz Andrzejewski, Lech Baczyński, Kamil Bury, Przemysław R. Cichoń, Kamila Ciołko-Borkowska, Tomasz Fąs, Jacek Fleiszfreser, Janusz Jurgielewicz, Bruno Kadyna, Jakub Karbownik, Marek Kolender, Weronika Kossowska, Magdalena Kowal, Marcin Kowal, Dariusz Kraszewski, Aleksandra Kuźma, Hanna Lejer, Sonia Lipska, Karol Matlachowski, Marek Myszograj, Piotr Niwa, Maja Podolska, Paulina Remus, Karol Senator, Anna Sikorska, Gabriela Sowińska, Justyn Julian Talaga, Wojciech Terlecki, Marek Tomasik, Anna Turzyńska, Paweł Użwa, Robert Zawadzki
Rubieże Rzeczy... Weronika Andrzejews...

Przyjście dziecka na świat to duża radość dla rodziców, ale też i ogromne wydatki.
Właśnie w takim momencie życia znajduje się Dawid, lada chwila ma urodzić się jego pierwsze dziecko. Atmosfera w domu Dawida jest dość napięta, buzujące hormony żony oraz brak finansów psują radość oczekiwania na najmłodszego członka rodziny.
W końcu Dawidowi udaje się dostać pracę, rozpoczyna karierę wachtowego.Teraz może być już tylko lepiej, mężczyzna ma nadzieję, że wszystko wróci do normy.
Myślicie że zdradziłam wam za wiele? Tak naprawdę to dopiero początek tej opowieści.

Książka trochę przeleżała na półce, przyznam że miałam pewne obawy.
Przez ten nieco przewrotny tytuł, oraz początkowe strony myślałam, że fabuła podąży w kierunku opowiadania autora z antologii "Nieoczywista". Pewne podobieństwa widziałam ,a nie chciałam tego dla bohatera tej książki. (Nawiasem mówiąc polecam wam ten nieoczywisty, bardzo ciekawy zbiór opowiadań o kobietach.)

Na koniec lata zwiedziłam statek, który jeszcze do niedawna wypływał na połowy ryb. Podczas lektury miałam go przed oczami. Szkoda że nie miałam książki ze sobą i nie mogłam przeczytać jej na statku, to dopiero byłoby coś.

"Mały kapeć" to zaskakująca i mocna opowieść, o odpowiedzialności, o przemianie, o wyborach i o konsekwencjach.
Początkowe strony nie zapowiadały takiego końca, który jednak musiał być właśnie taki a nie inny. Ja nie spodziewałam się takiego finału, ciekawe czy was zaskoczy.
Gorąco polecam.

W końcu Dawidowi udaje się dostać pracę,...

Historia Dawida, który zaczyna pracować na statku, tytułowym "Małym Kapciu". Będzie się musiał zmierzyć z własną niskim poczuciem własnej wartości. Ta praca pomoże mu się zmienić. Ale czy wszystkie zmiany są dobre?

rozmowa z autorem w podkaście

rozmowa z autorem w podkaście

Pokaż mimo tovideo - opinia

• Nowości 2023

Dodaj cytat z książki Mały kapeć