Prawo Matki

Okładka książki Prawo Matki P.K. Farion
Okładka książki Prawo Matki
P.K. Farion Wydawnictwo: Wydawnictwo ReWizja Cykl: Krwią naznaczone (tom 2) Seria: Krwią naznaczone kryminał, sensacja, thriller
Krwią naznaczone (tom 2)
Krwią naznaczone
Wydawnictwo ReWizja
2023-10-25
2023-10-25
9788367520331
thriller prawomatki pkfarion

Okładka książki Żelazo P.K. Farion, Mateusz Gostyński
Żelazo P.K. Farion, Mateus...

Prawo Matki to drugi tom serii Krwią Naznaczone. Znajdziemy tu kontynuację historii Zuzanny i Igora, oraz Maksymiliana. Przygotujcie się na mocne wrażenia.
Zuzanna zostaje porwana dla dobra swojego syna jest wstanie znieść najgorsze tortury, ból, upokorzenia. Liczy się dla niej tylko ochrona Maksa. Jest przekonana, że to Igor zgotował jej taki los, za karę. W pewnym momencie przestaje liczyć na jakikolwiek ratunek.
Igor szaleje z niewiedzy, niespocznie, aż nie odnajdzie matki swojego dziecka. A wszyscy odpowiedzialni za jej porwanie poniosą zasłużoną karę. Sprawy nie ułatwia fakt, że sprawcy próbują zmylić trop i sprawić, żeby Rosjanin uwieżył w dobrowolną ucieczkę kobiety. Nikt prócz Igora nie wie, że Zuza nie zrobiła by tego. Dla niej syn jest najważniejszy i nie zostawiła by go z mężczyzna.
Czy Igor odnajdzie Zuzanne?
Kto okaże się zdrajcą?
Nie będę was oszukiwać to nie jest ksiazka dla wrażliwych osób. Tę historię czytacie na własną odpowiedzialność. Pełno w niej brutalności, niebezpiecznych sytuacji zapierających dech i cierpienia bardzo dużo cierpienia. Miałam wrażenie, że odczuwam cały ból jaki autorka zafundowała głównej bohaterce. Płakałam, nie wręcz wyłam podczas czytania. Wiele razy powstrzymywałam szloch wyrywający się z mojej piersi. To co przeszła Zuzanna to istne piekło. I to noe trwało chwilę była gniębiona miesiącami. W pewnym momencie straciłam nadzieję, że uda się ją odnaleźć. Jednak ratunek nadchodzi w ostatniej chwili. Moment, w którym sprawcy porwania zostają sprowadzeni do magazynu przyniósł niesamowitą ulgę i nareszcie dostaną karę na jaką zasłużyli. Gdy już myślimy, że wszystko zacznie się układać autorka postanawia dowalić bohaterą po raz kolejny. Powiem wam, że w życiu nie spodziewałam się w jakim kierunku potoczy się ta historia, jakie sekrety wyjdą na jaw. A przedewszystkim tego kto okazał się zdrajcą i odpowiedzialnym za porwanie Zuzy.
Sądzę, że każdy kto sięgnie po tę książkę będzie zadowolony. Autorka stworzyła fenomenalną i niepowtarzalną historię. Choć na próżno szukać tu słodkiej historii, fabuła wciąga.

Mimo wysokiej oceny, nie przeczytałabym jej drugi raz. Jak dla mnie zbyt dużo przemocy seksualnej. Mocne opisy. Źle się czułam po przeczytaniu książki. Miałam nocne koszmary. Brrr była dobra, ale za mocna jak na okres macierzyński, w którym jestem.

"Prawo matki" to poruszająca opowieść o miłości, determinacji i walce o najważniejsze wartości w życiu. P.K. Farion mistrzowsko ukazuje dramatyczną sytuację Zuzanny, silnej kobiety, która staje do walki o swojego syna. Choć otoczona wsparciem, Zuzanna odczuwa samotność w obliczu bezwzględnej rzeczywistości, która stawia ją przed nowymi, coraz bardziej przerażającymi wyzwaniami.

Przeciwieństwem Zuzanny jest Igor, postać, której wydaje się, że ma wszystko pod kontrolą, a życie układa się po jego myśli. Jednak los rzuca mu wyzwanie, które zmienia jego światopogląd i prowadzi do najtrudniejszych decyzji w jego życiu.

Farion świetnie kreśli psychologiczne portrety głównych bohaterów, ukazując ich różnice i podobieństwa, zwłaszcza w kontekście rodzicielstwa i miłości do dziecka. Konflikt między Zuzanną a Igorem osadzony jest w głębokich emocjach, które towarzyszą im w ich walce o syna.

"Prawo matki" to nie tylko emocjonująca historia, ale także refleksja nad siłą matczynej miłości i poświęcenia. Farion wciąga nas w wir wydarzeń, pozostawiając z refleksją nad lojalnością, moralnością i prawdziwymi wartościami życia. To lektura, która zostaje w pamięci na długo po zakończeniu lektury.

Warto zwrócić uwagę na wyjątkowe umiejętności narracyjne autorki. Farion mistrzowsko buduje napięcie, pozostawiając nas z dreszczem emocji na kolejnych stronach książki. Jej płynny styl pisania sprawia, że trudno oderwać się od lektury, a każde nowe wydarzenie w życiu bohaterów wywołuje mieszane uczucia, wzruszenie i zaskoczenie.

Jednym z najmocniejszych punktów tej książki jest jej uniwersalność. Mimo że opowiada konkretną historię, porusza uniwersalne tematy, które dotyczą każdego: miłości rodzicielskiej, walki o sprawiedliwość, konfliktów moralnych. "Prawo matki" to opowieść, która może dotknąć serca każdego, kto szuka inspiracji do działania w trudnych sytuacjach życiowych.

Nie sposób nie wspomnieć o głębokim przesłaniu moralnym, które tkwi w sercu tej książki. Farion skłania czytelnika do refleksji nad własnymi wartościami, poświęceniem i siłą charakteru. Przez pryzmat losów Zuzanny i Igora ukazuje, jak wiele potrafią zdziałać ludzkie uczucia i determinacja w obliczu najtrudniejszych wyzwań.

"Prawo matki" to lektura, która porusza, inspiruje i pozostawia czytelnika z głębokim uczuciem satysfakcji. To nie tylko świetnie napisana powieść, ale także przypowieść o sile rodzicielskiej miłości, która potrafi pokonać nawet największe przeciwności. Gorąco polecam tę książkę każdemu, kto szuka nie tylko wspaniałej opowieści, ale także inspiracji do działania i refleksji nad własnym życiem."

Książka "Prawo matki" P.K. Farion zawiera bardzo brutalne sceny, które mogą być trudne do przełknięcia dla niektórych czytelników. Z tego powodu, zaleca się jej lekturę dla osób dorosłych lub dla tych, którzy są przygotowani na mocne i drastyczne obrazy oraz tematykę. Choć książka porusza ważne i uniwersalne tematy, takie jak miłość rodzicielska i walka o sprawiedliwość, jej brutalność może sprawić, że nie będzie odpowiednia dla wszystkich czytelników. Dla tych, którzy są gotowi na tę intensywną lekturę, "Prawo matki" może być niezwykle poruszającym doświadczeniem literackim.

Na pierwszej stronie jest ostrzeżenie od autorki i trzeba je sobie wziąć do serca....
Wieksza część tego tomu to opisy makabrycznych doznań porwanej głównej bohaterki. Sceny gwałtów, upokorzeń, opisy jej przeżyć-to wszystko sprawiło że bardzo szybko bałam się czytać rozdziały opisywane przez Zuzanne. Męki psychiczne, niepozwalajce na poddanie się ze strachu o ukochanego syna-zeby nie podzielił jej losu.
Zuzanna jest bita, zgwałcona i upokarzana każdego dnia, gehenna trwa pół roku. Igor nie ustaje w poszukiwaniach, znajduje ją w ostatniej chwili.
Po serii operacji jej stan fizyczny powoli wraca do normy, ze stanem psychicznym próbuje sobie radzić sama, ale trauma której doświadczyła zamyka ją na świat zewnętrzny.
Barierę którą stworzyła niszczy "skurwiel" pokazując całkiem inna twarz-otwiera się przed nią i przyznaje sam przez sobą, że to Jego Kobieta.
Obok książki nie da się przejść obojetnie-mysle że przy tak opisanej scenerii pokoju śmierci czytelnik albo się podda-nie mając sil na więcej albo skończy książkę i jeszcze długo zostanie w jego pamięci.

"Prawo matki" (wydawnictwo Rewizja) to drugi tom z serii Krwią naznaczone. Bardzo długo ta książka czekała, aby ją przeczytać, i się udało.

"Prawo matki" to brutalna i przepełniona złem podróż w mroczne zakamarki ludzkiej psychiki. Autorka przedstawia niepokojącą opowieść o matce, która nie dosgć, że została porwana, to staje w obliczu najstraszniejszego koszmaru. Tutaj nie ma miejsca słabości.

Książka od pierwszych stron wciąga czytelnika w gęstą atmosferę niepokoju i rozpaczy. Opisy torturujących wyborów, jakie musi podjąć główna bohaterka, wywołują ciarki na plecach i sprawiają, że serce bije szybciej. Autorka nie oszczędza czytelnika, eksplorując brutalność świata.

Narracja jest przesiąknięta krwistymi opisami, a opisy emocji bohaterki przyprawiają o dreszcze. Każda strona książki to kolejna warstwa dramatu, w której zło jawi się w różnych postaciach. Nie ma tu miejsca na happy endy, a każdy kolejny rozdział to nowe wyzwanie i próba przetrwania.

"Prawo matki" to lektura dla tych, którzy cenią mroczne i trzymające w napięciu historie, nie bojące się dotknąć najgłębszych, czasem przerażających, zakątków ludzkiej duszy. Jednakże, dla niektórych, nadmiar brutalności i ciężaru emocjonalnego może sprawić, że książka stanie się zbyt przytłaczająca.

Książka "Prawo matki" to podróż przez mroczne, przytłaczające labirynty ludzkiej tragedii, której autorka nie bała się w pełni zanurzyć w brutalnej rzeczywistości. Historia matki walczącej o życie syna jest przesycona napięciem i złem, tworząc atmosferę, której trudno się oprzeć.

Główna bohaterka, zogniskowana na jednym celu - uratowaniu swojego syna - staje w obliczu moralnych dylematów i brutalnej rzeczywistości, gdzie zło wciąż czai się w najmniej oczekiwanych miejscach. P.K. Farion odważnie eksploruje granice ludzkiego cierpienia, przynosząc na kartach historię, która wstrząsa czytelnikiem do samego rdzenia.

Język używany w książce jest surowy i bezlitosny, co oddaje brutalność przedstawionych wydarzeń. Przejście przez strony "Prawo matki" to podróż pełna zakrętów, w której każdy rozdział odsłania nowy wymiar cierpienia i próby przeżycia. Dla wielu czytelników może to być emocjonalne wyzwanie, ale jednocześnie szansa na zrozumienie głębokich aspektów ludzkiego przetrwania.

Na koniec "Prawo matki" to lektura, która nie pozostawia obojętnym. Przesycona złem, kusi do refleksji nad siłą ludzkiego charakteru w obliczu najtrudniejszych wyzwań. Jednakże, ze względu na drastyczność przedstawionych scen, może być trudna do strawienia dla tych, którzy szukają lżejszych i bardziej optymistycznych historii.

I ten finał... 🤩🤩

Z wypiekami na twarzy czekam na trzeci tom Krwią naznaczone.

Jeśli myślicie, że kobieta została porwana,a za chwilę szybko uratowana przez swojego zbawiciela i żadna krzywda jej się nie stała to jesteście w błędzie. Ostrzeżenie na początku książki to nie żart...
Tutaj rozpocznie się jej piekło. Będzie dużo brutalnych scen. Bardzo brutalnych! Klnęłam, odkładałam książkę, potrzebowałam chwili i czytałam.
Kocham mocne książki, ale autorko! Brawo! Te emocje ! Płakałam, błagając, żeby jej cierpienie się skończyło. Autorka mąciła mi w głowie, odkładałam znowu książkę prosząc by tylko ją ktoś uratował...Nie wiecie jak mi serce biło. Ta książka jest rewelacja! Istny majstersztyk! Fani brutalnych i pokręconych historii i będą zachwyceni! Zuzanna pokazała, że zniesie wszystko w obronie swojego dziecka. Uwielbiam te postacie 🥹

I uwaga lekki spojler. Czytasz na swoją odpowiedzialność :
Kiedy doszłam do momentu, kiedy zdrajcy byli podwieszeni, z mojej piersi uwolnił się szloch.... Boże jak ja płakałam... chciałam, żeby cierpieli...jak ona- Autorko coś Ty ze mnie wydobyła? 🤭😈

Z ręką na sercu książki trafiają na półkę moich top ulubionych! Oprócz moich patronatów, jedna z najlepszych jakie czytałam 😍😈
Proszę o więcej w takim klimacie!!!

Kocham mocne książki, ale...

"Prawo matki " autorstwa P.K.Farion. Odrazu was tutaj ostrzegam, że książka jest przeznaczona dla pełnoletniego czytelnika. Pierwszy tom był dla mnie wstrząsający , trzymający w napięciu, ale to co zrobiła autorka w tej części to majstersztyk. Jeszcze bardziej jest ta historia mroczna, brutalna a przede wszystkim wciągająca w mrok wydarzeń.

Ile jest wstanie poświęcić matka dla swojego dziecka? Ja jestem przekonana, żebym wiele poświęciła a to co zrobiła główna bohaterka tylko ukazuje, że miłość matki do dziecka jest nie do opisania. Przeszła przez piekło dla swojego syna, aby on mógł być bezpieczny.

Gdy zaczęłam czytać tą historię to wiedziałam, że ona nie będzie lekka. Nie będzie tam słodko i cukierkowo. To nie love story z pięknym zakończeniem. Autorka stworzyła rewelacyjną fabułę, która ukazała nam pozbawiony moralności świat. Czytając mówiłam sobie, że to tylko książka. Jest to świat literacki. Jest to fikcja. No, ale moje emocje w końcu puściły i zalałam się łzami. Brakowało mi w pewnym momencie tchu. Ta książka złamie nie jedynego człowieka. Autorka tą historią mnie przeorała. Nie wiedziałam jak mam się pozbierać po tej lekturze. Nawet teraz jak pisze tą recenzję a już dawno tą książkę przeczytałam mam te wszystkie wydarzenia przed oczami.

Ta historia uświadamia nas, że człowiek człowieku może wyrządzić bardzo wielką krzywdę nie zważając na konsekwencje swoich czynów. Dla takich osób nie istnieje moralność. Podczas czytania zastanawiałam się ile jest teraz kobiet tak cierpiących jak Zuzanna? Ile kobiet w ciągu dnia zostaje uprowadzonych? Wiem, że jakbym zasięgnęła języka zobaczyła dane to bym się przeraziła. Świat nie jest zły, lecz zło wcielone występuje w człowieku.

Ile jest wstanie poświęcić...

Przeczytałam jednak mimo oporów. Wstrząsające sceny dalej mam w głowie
Ale jest tu też miłość matki do dziecka . Pokazane jest jak wiele matka dla dziecka jest gotowa poświęcić.
Trudno mi uwierzyć że po tym co przeszła można wrócić do życia

Przeczytałam jednak mimo oporów. Wstrząsające sceny dalej mam w głowie
Trudno mi uwierzyć że po tym co przeszła można wrócić do życia

„Jest pewna moc, która sprawia, że nie tylko jesteśmy silni, ale też stajemy się bronią. Potrafimy dokonać niemożliwego i przekraczać wszelkie granice w imię najważniejszego.
Miłości do dziecka.”

„Prawo matki” P.K. Farion to drugi tom serii KRWIĄ NAZNACZONE.
Książka jest przeznaczona dla pełnoletniego czytelnika i nie jest to chwyt reklamowy.
Zadaliście sobie kiedyś pytanie- ILE MATKA JEST W STANIE ZNIEŚĆ DLA DOBRA DZIECKA?
Dużo?
Jeżeli taka była Wasza odpowiedź, to zapraszam do przeczytania książki „Prawo matki”.

P.K. Farion nie oszczędza czytelnika, dając mu naprawdę mocną historię.
Po przeczytaniu pierwszego tomu („Prawo ojca”) wiedziałam, że druga część nie będzie jak spacer po zielonej łące pełnej tęczowych jednorożców.
Najnowsza książka autorki zdecydowanie jest jak las ciemną nocą, przez który musisz przejść kalecząc się o ciernie.

Zaczynasz czytać, a w głowie otwiera się szufladka „spokojnie, to tylko książka”. Niestety ta szufladka szybko się zamyka dopuszczając do głosu emocje, które w pewnym momencie wybijają się na tak wysoki szczyt, że upadek będzie bolesny i długo go zapamiętasz. Zacisną się na gardle i sercu pozostawiając krwawiące rany.

P.K. Farion kolejny raz udowodniła, że poradzi sobie z każdym tematem, nawet tym najcięższym dla kobiety.
„Prawo matki” nie jest książką dla każdego. Jednak każdy świadomy czytelnik powinien tę książkę przeczytać.
Polecam sięgnąć również po „Prawo ojca” ponieważ nie można przeczytać drugiego tomu nie znając pierwszego.

W mojej biblioteczce książka stoi dumnie na półce „ulubione”.

Miłości do dziecka.”

„Prawo matki” P.K. Farion to drugi tom serii KRWIĄ NAZNACZONE.
Zadaliście sobie kiedyś...

Bardzo brutalna!!!! W pewnym momencie chciałem już ją odłożyć, ale chęć wiedzieć jak to się skończy zwyciężyła!!! Dla ludzi o super mocnych nerwach!!!!!

• Kindle

Dodaj cytat z książki Prawo Matki