Ale Meksyk! Totalne wariactwo

Okładka książki Ale Meksyk! Totalne wariactwo P.K. Farion
Okładka książki Ale Meksyk! Totalne wariactwo
P.K. Farion Wydawnictwo: Wydawnictwo ReWizja Cykl: Ale Meksyk! (tom 1) Seria: Ale Meksyk! literatura obyczajowa, romans
Ale Meksyk! (tom 1)
Ale Meksyk!
Wydawnictwo ReWizja
2023-08-30
2023-08-30
9788367520393
meksyk alemeksyk pkfarion totalnewariactwo

Okładka książki Żelazo P.K. Farion, Mateusz Gostyński
Żelazo P.K. Farion, Mateus...

*współpraca reklamowa*
Zdecydowanie jeśli szukacie dobrego humoru to tu. Jednak jest to opisane z wyczuciem, gdyż znajdują się tutaj też ważne problemy. Mamy tutaj różnice kulturowe, tradycje rodzinne i miłość. Podejście do instytucji małżeństwa Diego mnie bardzo rozczuliło 🥹
Cała historia rozwija się powoli, abyśmy mogli wczuć się w rozterki głównych bohaterów. Dostajemy też sytuację pokazane z dwóch stron, wiemy co myśleli w danym momencie i jak zachowane dla siebie myśli mogą powodować nieporozumienia. Tytuł książki idealnie odwzorowywuje wnętrze. No bo sami pomyślcie : wyjeżdżacie na wakacje, a w pakiecie dostajecie narzeczonego- ale Meksyk! Dodatkowo Wasza siostra widzi w tym świetną zabawę i popiera to czyste wariactwo 🤭

Zdecydowanie polecam, nie mogę doczekać się kolejnego tomu ❤️💃🏼

*współpraca reklamowa*

Przypadkowe zetknięcie się dwojga obcych sobie ludzi wielokrotnie odmieniło czyjeś życie, ale nie jest oczywiste, czy na lepsze, czy na gorsze. Takie sytuacje zdarzają się dość często i to w najmniej spodziewanym momencie. Niektórzy nie wierzą w miłość od pierwszego wejrzenia, ale może tylko, dlatego że jej nigdy nie doświadczyli.

Zarys fabuły

W książce spotykamy dosyć spokojną i ułożoną Polę, która wyjątkowo dała się namówić nieobliczalnej siostrze Oli na daleki wyjazd na imprezę z domu ich ojca w Meksyku. Jakby tego było mało dziewczyny udały się tam bez telefonów, a w drodze powrotnej Ola zajęta całowaniem się z poznanym w klubie chłopakiem w ogóle nie zwracała uwagi na to, co się wokół niej dzieje. Szczęśliwie Pola spostrzegła, że jadą w niewłaściwym kierunku i podczas nieuwagi mężczyzn na stacji benzynowej odjechała wraz z siostrą ich samochodem. Niestety paliwa było mało i po jakimś czasie musiały iść na pieszo. Ola postanowiła zatrzymać nadjeżdżający samochód prowadzony przez Diego, a pasażerką była jego siostra Daniela. Młodzi ludzie udzielili im pomocy zabierając autostopowiczki, jednakże podróż nietrwała zbyt długo, gdyż stary samochód zepsuł się i dalszą drogę postanowili pokonać autobusem. Kto zagraża Poli? Co będzie musiała zrobić bohaterka, by stać się bezpieczną? Jakie relacje połączą Diego i Polę? Co się jeszcze wydarzy i czy każde ich zachowanie będzie udawane? O tym w książce ,,Ale Meksyk! Totalne wariactwo” autorstwa P.K. Farion.

Pomoc za wszelką cenę

Autorka za sprawą Diego i jego siostry ukazała społeczną postawę godną uwagi, a mianowicie pomoc niosącą ryzyko poniesienia daleko idących konsekwencji, a w tym zmianę dotychczasowego życia na takie, które dotychczas było skutecznie przez niego omijane. Wiadomo, że ten przykład, o którym przeczytacie może jest nadzwyczajny, ale w rzeczywistości ludzie ponoszą różne ofiary za obcych ludzi. Często są to błahostki, ale bywają też i znacznie cenniejsze koszty. Poświęcenie się Diega dla obcej dziewczyny może uświadomić nam, że nie warto udawać, że czegoś złego nie widzimy, gdyż być może jesteśmy ostatnią deską ratunku danego człowieka. Jak widać P.K. Farion nawet w tak lekkiej historii potrafi wpleść wątki umoralniające (co jest dużym plusem),które mogą uzmysłowić nam pewne fakty, które powinny być dla wszystkich oczywiste.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się z przyjemnością i z dużym zainteresowaniem, dzięki pewnym tajemnicom, które chciałem czym prędzej poznać, a co nie w pełni się udało, gdyż zakończenie pozostawiło mnie w szeregu domysłów, co do dalszej akcji, dlatego też nie mogę się doczekać kontynuacji tej historii. W tym przypadku mamy do czynienia z romansem współczesnym z elementami komediowymi często objawiającymi się w postaci przypadkowych zdarzeń stawiających bohaterów w niekoniecznie zacnych w ich mniemaniu sytuacjach. Okładka przykuwa wzrok (zwłaszcza mężczyzn) i myślę, że pasuje do jej treści, tudzież samego tytułu. Jak zawsze u tej autorki możemy spotkać na początku książki wartościowy cytat skłaniający do chwilowej refleksji. Gorąco polecam pozycję wszystkim fanom P.K. Farion, jak i tym, którzy lubią lekkie i przyjemne, miłosne historie trzymające cały czas w napięciu i niepewności.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Rewizja.

Zarys fabuły

W książce spotykamy dosyć...

[RECENZJA]
ALE MEKSYK! TOTALNE WARIACTWO
Autor: P.K. Farion
Wydawnictwo: ReWizja
Premiera: 30.08.2023
Tom 1, seria: Ale Meksyk!

GDY ZBIEG OKOLICZNOŚCI I NIEWINNE KŁAMSTWO, STAJE SIĘ PODSTAWĄ DO WALKI O NIEZNANE I BUDZĄ UŚPIONE EMOCJE.

P.K. Farion ma już na swoim koncie 6 solowych książek, serię Paradoks cnót napisaną wspólnie z Mateuszem Gostyńskim oraz kilka opowiadań. Zadebiutowała cyklem Diabelskim, później postanowiła założyć własne Wydawnictwo – ReWizja. Czytelnikom bardzo podobała się również seria Krwią naznaczone. Teraz wraca z nowym cyklem – ALE MEKSYK.

Ta książka to zdecydowanie TOTALNE WARIACTWO. Polka i Meksykanin – co może wyniknąć z tej mieszanki? Dwie siostry Pola i Ola wpadają w tarapaty. Dziewczyny mimo, że są spokrewnione to w rzeczywistości są zupełnie inne, nie tylko z wyglądu, ale również z charakteru. Obie przebywają na terenie Meksyku. Wybawcą kobiet staje się Diego – rodowity Meksykanin, przystojny, seksowny i gorący, ale też mający w sobie sporą dawkę mroku.

Jedno nieporozumienie wywołuje lawinę zdarzeń, których nie można zatrzymać i cofnąć. Jak młoda Polka poradzi sobie w nowej sytuacji? Czy będzie miała jeszcze jakieś prawo wyboru? Jakim mężczyzną okaże się być tak naprawdę Diego?

P.K. Farion w tej książce udało się pomieszać różne emocje i podgatunki romansu. Jest motyw Polki i obcokrajowca, jest też trochę mafijnych interesów i meksykańskiej tradycji dziedziczenia. Będzie niebezpiecznie, gorąco, ale też momentami romantycznie. Nie obeszło się bez zabawnych sytuacji fajnego poczucia humoru bohaterów. Książka napisana bardzo lekko. Czyta się szybko i z uśmiechem na twarzy. Fajne pomysły na kontrastowych bohaterów oraz główny wątek z niewinnym kłamstwem, które przynosi swoje skutki. Czy na pewno negatywne? Przeczytajcie i oceńcie sami. Ja podczas lektury bawiłam się bardzo dobrze i czekam na drugą część.

[RECENZJA]
ALE MEKSYK! TOTALNE WARIACTWO
Autor: P.K. Farion
Wydawnictwo: ReWizja
Premiera: 30.08.2023
Tom 1, seria: Ale Meksyk!

🏜️ Opinia 🏜️

"Ale Meksyk Totalne Wariactwo"

Autorka
@pkfarion

Wydawnictwo
@wydawnictworewizja

To było Totalne Wariactwo
Książka super napisana z humorem
Dwie siostry spędzają w Meksyku wakacje.
Pewnego razu z niebezpiecznej sytuacji ratuje ich rodzeństwo Daniela i Diego .I tutaj wszystko się zaczyna niewinne kłamstwo Danieli zmienia w szaloną zawirowaną sytuację.
Z przyjemnością mi się ją czytało.
Bohaterzy fajnie wykreowani dwie siostry tak różne i przystojny Diego , dialogi z humorem, emocji nam nie zabraknie.Tajemnice też znajdziemy .
Lekki styl autorki daje nam że książkę czyta z ciekawością i szybko.
I to zakończenie.
Bardzo polecam książkę 😊

Dziękuję za możliwość zrecenzowania książki
autorce ❤️ i za egzemplarz wydawnictwu @wydawnictworewizja ❤️

#alemeksyktotalnewariactwo#pkfarion#wydawnictworewizja#

🏜️ Opinia 🏜️

"Ale Meksyk Totalne Wariactwo"

Autorka
@pkfarion

Wydawnictwo
@wydawnictworewizja

To było Totalne Wariactwo
Książka super napisana z humorem
Dwie siostry spędzają w Meksyku wakacje.
Z ...

Moją opinię o tej historii @pkfarion idealnie mógłby podsumować sam jej tytuł. To był istny Meksyk, totalne wariactwo kiedy otwarłam przesyłkę niespodziankę od @wydawnictworewizja ( współpraca reklamowa) której nawet się nie spodziewałam. A co w niej znalazłam? Historię tak pokręconą, pełną zawirowań i meksykańskiego gorącego temperamentu w którego sam środek trafiają siostry Pola i Ola. Dwie kompletnie różne, odmienne nie tylko z wyglądu ale przede wszystkim ze sposobu bycia, i charakteru dziewczyny wpakowały się w tarapaty z których uratował ich no właśnie ... On.... Gorący, seksowny choć w duszy przeżywający koszmary i toczący wojnę ze swoimi demonami Diego - rodowity Meksykanin.
Jedno nieporozumienie spowoduje,że nie będzie już odwrotu. Jak się powiedziało A trzeba powiedzieć B.

Jak młoda kobieta z Polski odnajdzie się w nowej nie do końca dla niej komfortowej sytuacji? Jak narastające kłamstwa i tajemnice i różnice kulturowe wpłyną na rozwijającą się znajomość tej dwójki?

Muszę przyznać, że troszkę mi tu czegoś zabrakło a jednocześnie pozostała nadzieja,że koniec historii będzie tak naprawdę nowym początkiem dla Diego i Poli. Pocieszenie moje w tym,że to dopiero pierwsza część serii, więc wiele się tu jeszcze może wydarzyć i na to właśnie liczę. "Ale Meksyk" to historia kompletnie inna od tych z których jest znana autorka.Ale czy aby na pewno? Czekam na rozwój sytuacji. Kiedy ciąg dalszy ?

Z tego miejsca jeszcze raz dziękuję zarówno autorce jak i wydawnictwu za możliwość przeczytania tej książki i za przeniesienie mnie do pięknego Meksyku i to bez konieczności lotu samolotem. Kto z was już odbył podróż do Meksyku? A przed kim wciąż jeszcze decyzja czy warto? Zaręczam wam, że będziecie się świetnie przy lekturze bawić.

Dzieeeeeeń dooobry!
To znaczy zdecydowane, Doooobry wieczór!
Czy takie "dobre" ?
Sprawdźmy!😁
🍁🍂Mamy kalendarzową jesień, a pogoda też nie pozostawia złudzeń, że to czas gdzie dni krótsze, a pogoda w kratkę...
Tym samym zaczynamy okres, który nazwę dobrym dla książkożerców 😛
Autor: @agniechabr
Wydawnictwo: @wydawnictwoniezwykle
⚖️🍁Prawo
Zbiór zasad.
Które w życiu codziennym tak bardzo potrzebne, określające normy, układ, czy reguły.
Pozwalające na grę, zwaną życiem.
Gdzie pozory czasem to wszystko co mamy.
W myśl III zasady Newtona, że każda akcja wywołuje reakcję, ale przeciwnie zwróconą.
Tym samym im więcej wiemy, nasz rozum, stawia opór.
Przeciw sobie samemu oraz sercu...
Miłość tak przez wszystkich pożądana, a tak często odrzucana...
Czy w świecie zwanym zakochanie, fascynacja, zauroczenie obowiązują zasady?
Czas to wróg, przyjaciel?
Prawda to prawo, które należy respektować?
Czy po trupach, ale do celu?
Ciekawi?
Czytamy😁
⚖️🍁Ukojenie
Uczucie spokoju i ulgi.
Pogodzenie się z tym co stało się...
ale!!
Właśnie co się stało?
Główna bohaterka w wyniku wydarzeń w życiu do których samych doprowadziła, odczuwa ból, cierpienie, nie fizyczny, ale psychiczny.
Codziennie zadając sobie pytanie co przyniesie ukojenie..
Zaczyna otwierać się na świat zewnętrzny, dający wiele możliwości, poprzez pracę w hospicjum dla dzieci ciężko chorych, po naukę na uczelni.
W tym ostatnim miejscu poznaje wiele nowych osób w tym ich...
Liczba mnoga...
Coś co na początku nie ma znaczenia w wkrótce okaże się...
Kolejnym bodźcem do walki o siebie na lepszą przyszłość?
Czy w świecie w którym obowiązuje prawo "pamiętamy" da zrzucić się piętno przeszłości?
Czy można zapomnieć o problemach i żyć bez ograniczeń?
Ciekawi?
Czytamy😁

Dzieeeeeeń dooobry!
To znaczy zdecydowane, Doooobry wieczór!
Czy takie "dobre" ?
Sprawdźmy!😁
Tym samym zaczynamy okres, który nazwę dobrym dla książkożerców 😛
Możemy czytać dowoli, co chcemy i jak chcemy 😁😜
❗Do Meritum!
Recenzja:
Tytuł: Zakład o...

JAK DLA MNIE NUDNA KSIĄŻKA, Z TRUDNOŚCIĄ DOTRWAŁAM DO POŁOWY; BANALNA FABUŁA POLKA ZAGRANICA I UCZUCIA DO NIEGRZECZNEGO MEKSYKANINA; PANI PISARKO SERIA PRAWO OJCA I MATKI TO BYŁO WOW, A TO....?

Siostry Pola i Ola spędzają swoje wakacje u ojca w Meksyku. Dziewczyny bardzo różnią się od siebie. Pola jest poukładana, stanowcza i zrównoważona. Ola z kolei żyje chwilą nie bacząc na konsekwencje, Jest szalona i porywcza. Razem tworzą mieszankę wybuchową. Ostatni szalony wypad na który wpada Ola niesie za sobą poważne konsekwencje. Z dala od domu w wyzywających strojach bez telefonów to nie może skończyć się dobrze. Siostry wpadają w niemałe tarapaty z których niekonieczne łatwo będzie się uwolnić. Z opresji wybawia je rodzeństwo Daniela oraz Diego.
Przypadkowa znajomość Diega oraz Poli może spowodować przedłużeniem wakacji dla dziewczyny

Czy już mogą czuć się bezpiecznie czy to dopiero początek tego co im los zgotuje?
Małe kłamstwo Danieli niesie za sobą wielkie zawirowania w życiu Poli i Diega przez co urozmaica historię przedstawioną w książce. Uwierzcie mi na słowo że dzieje się w niej wiele.

WooooW ! to pierwsze co pomyślałam jak dotarłam do zakończenia. Akcja wciągnęła mnie od pierwszej strony. Mimo iż rozkręcała się z każdym kolejnym rozdziałem szybciej nie mogłam przestać czytać, a emocje jakie przy tym we mnie buzowały były przeogromne. Bohaterowie barwni, pewni siebie i dążący do celu. Wszyscy wzbudzili moją sympatię.
Cała historia była bardzo pokręcona, ale zarazem bardzo fajna. Lubię jak coś się dzieje spontanicznie a tu prawie wszystko takie jest.. Zawsze uważałam że każde kłamstwo niesie wiele komplikacji a prawda prędzej czy później i tak wyjdzie na jaw. Czy tu również ujrzy światło dzienne? Bohaterowie w pewnym momencie sami pogubili się w całym tym mętliku.
Troszkę żałuje, że historia zakończyła się w takim momencie. Niedosyt pozostał więc mam nadzieję, że szybko dostaniemy kontynuację.
Znam pióro autorki ale to co dostałam w książce "Ale Meksyk! Totalne wariactwo" ukazało mi jej wielki talent. Diabelna historia została również wpleciona w tą komedię zdarzeń.  Mamy niebezpieczeństwo i intrygi co dodaje lekkiej obawy o losy bohaterów.
Reasumując pozostaje mi tylko powiedzieć jedno:Kobieto ! Oddaliłaś kawał dobrej roboty. Oby tak dalej. Z każdą kolejną książką wyżej stawiasz poprzeczkę co bardzo ale to bardzo mi się podoba.
Jak jeszcze zastanawiacie się czy warto przeczytać tę książkę to stanowczo stwierdzam że wariactwem będzie tego nie zrobić.

Jedna noc, dzięki której miała się zrelaksować, popuścić wszelkie hamulce a dzięki swojej siostrze i mało modrym decyzjom wpakował się w nie małe kłopoty. Pola stroni od zabawy wolała te bezpieczne wyjścia w swoim życiu, a ostanie beztroskie wakacje przed pracą spędzała u swojego ojca. Przez genialny pomysł Oli obie kobiety zaprowadził do momentu, gdy uciekając droga w obcy kraju, musiały podjąć decyzję, które na zdrowy rozsądek nigdy by nie przeszły u Poli.
Droga zrobiła się bez wyjścia, więc i ratunek musiał stać się niestandardowy.

Diego mimo oczekiwań rodziny, a przede wszystkim swojej ciotki miał inne plany na własne życie, ale jeden wieczór i siostra, która stawia na swoim, zmienia kierunek jego przeznaczenia.
Majątek rodzinny był zagrożony, czy zostanie w rękach Diego jego siostry Danieli, czy jednak pierwszeństwo otrzyma Javier.

Zakończenie jest jak granat, w którym zawleczka została wyciągnięta, lecz wybuchł jeszcze nie na stopił....

Autorka wymyśliła, bardzo zaskakuje zwroty akcji, tym samym nie zdradziła jeszcze co wydarzyć się później. Jako czytelnik aż nie mogę doczekać się, jak potoczyła się historia Poli i co stało się z konfliktem rodzinnym u Diego.

Czy rodzinny majątek będzie dalej w rękach Diego?
Do czego przekonała Diego jego siostra Daniela?
Co wydarzyło się na imprezie i dlaczego Pola i Ola ulatnia się, w zaskarżającym tępię z pewnego towarzystwa?
Jakie zakończenie przyszykowała dla czytelników autorka?

Tego dowiecie się, czytając książkę.

💖

Ostatnie wakacje w Meksyku, potem Pola zaczyna "nowe, dorosłe życie", a przynajmniej tak się jej wydawało do czasu, aż  posłuchała swojej szalonej siostry - Oli. Wyjście na imprezę w takich wymownych ciuchach, bez telefonów, w nie swojej ojczyźnie, nie mogło przynieść nic dobrego, o czym dziewczyny szybko się przekonały, wpadając w kłopoty. Wydawałoby się, że udało im się wyjść wtedy z opresji, jednak nic bardziej mylnego. Na szczęście na swojej drodze trafili na Danielę i Diego, którzy dali im schronienie. Ale czy dziewczynom wyjdzie to na dobre? Pola stanie przed wyborami, które mocno zmienią jej życie i na pewno nieraz będzie musiała wyjść ze swojej strefy komfortu.
-------
Kolejna fantastyczna historia, którą miałam przyjemność czytać spod pióra autorki. Nie zabrakło tu ciekawych zwrotów akcji, totalnego wariactwa (co nawet już wskazuje nam sam tytuł),bohaterów, którzy barwili tę historię rozmowami i swoimi przeżyciami. Postać Diego należy do bardzo tajemniczych i jestem przekonana, że  ukrywa przed nami jeszcze nie jedną historię, która rzuci nam kolejne spojrzenie na niego. Natomiast Pola wydaje się spokojną osobą, która ma swoje strefy komfortu i raczej nie lubi wychodzić poza ich ramy, lecz tutaj nie miała innego wyjścia i mimo tego nieśmiało kroczyła w ten "nowy" świat. Co tu dużo mówić? Każda postać wnosiła wiele do całości. Jestem przekonana, że spodoba się każdemu, bo posiada w sobie wszystko co najlepsze - tajemnicę, pożądanie, ciekawość i niebezpieczeństwo. "Ale Meksyk! Totalne wariactwo" to idealne podsumowanie tego, co się w niej wydarzyło.

• Recenzje
  • Przeczytane#2