Prawo Ojca

Okładka książki Prawo Ojca P.K. Farion
Okładka książki Prawo Ojca
P.K. Farion Wydawnictwo: Wydawnictwo ReWizja Cykl: Krwią naznaczone (tom 1) Seria: Krwią naznaczone kryminał, sensacja, thriller
Krwią naznaczone (tom 1)
Krwią naznaczone
Wydawnictwo ReWizja
2023-03-08
2023-03-08
9788367520171
prawo ojca pkfarion thriller sensacja książka

Okładka książki Żelazo P.K. Farion, Mateusz Gostyński
Żelazo P.K. Farion, Mateus...

Zuzanna jest młodą, samotnie wychowująca matką. W momencie, kiedy ją poznajemy nic nie dzieje się tak, jak powinno. Opiekunka jej syna Maksymiliana dzwoni, że się rozchorowała i nie może zająć się dzieckiem, dlatego Zuzanna zabiera syna na ważne zawodowe spotkanie, na którym ma przedstawić swój projekt. Niestety, w momencie kiedy karmi syna, zasypia. Nie ma okazji więc przedstawić projektu, ale... Czy aby na pewno właśnie o to chodzi? Zuzanna wpada w oko tajemniczemu mężczyźnie z rosyjskim akcentem, który w pierwszej chwili jej pomaga, żeby po czasie... Zaproponować jej układ. Ale Zuzanna tak naprawdę nie ma wyboru. Na szali postawione jest życie jej syna.

Opowieść "Prawo ojca" wciągnęła mnie bardzo szybko. Podobała mi się, dlatego chętnie zapoznam się z dalszymi losami Zuzanny, Igora i Maksymiliana.

Zuzanna samotnie wychowuję malutkiego synka, jednocześnie stara się pracować. Wysłana przez szefa by zobaczyć "obiekt" do zaprojektowania nie spodziewa się, że ten dzień zmieni całe życie. Natrafia na bardzo niebezpiecznych ludzi i nie oczekiwanie staje się celem szefa rosyjskiej mafii.
Igor to człowiek bezwzględny, nieznający kompromisu, darzący po trupach do celu. Gdy na jego drodze staje Zuza z małym Maksymilianem postanawia, że będą należeć do niego. Nie cofnie się przed niczym by osiągnąć wyznaczony cel.
To nie jest słodka historia. Nie znajdziecie tutaj tęczy i jednorożców. Tu jest mroczno, krwawo i przerażająco. Główny bohater nie wzbudza sympatii od samego początku. Można by rzec, że to diabeł w czystej postaci. Nie bierze pod uwagę niczyjego zdania. Kieruje się swoimi zasadami. Rządzi twardą ręką.
Natomiast Zuza to waleczna kobieta. Dla swoje synka jest wstanie zrobić wszystko. Poświęci siebie i swoje szczęście, żeby móc być przy swoim dziecku. Mężczyzna to wie i wykorzystuję tą wiedzę przeciwko kobiecie.
Autorka idealnie pokazuje co jest wstanie zrobić matką dla swojego dziecka. A także do czego jest zdolny mężczyzna chcący mieć potomka. Dostajemy tu wiele emocji i nie są to te dobre emocje. Najczęściej towarzyszyła nam złość, a chwilami wręcz wściekłość na wydarzenia jakie miały miejsce. Momentami miałam ochotę potrząsnąć Igorem, żeby się obudził i zaczął zachowywać się jak człowiek. Ale wiem, że bez tego tą książką nie byłaby tak poruszająca. Historia tak wciąga, że nie odłożysz jej do póki nie zobaczysz ostatniej strony. A zakończenie dodatkowo wbije cię w fotel. Prawo Ojca rozpoczyna serię Krwią Naznaczone. Jedno jest pewne będzie to jedyna i niepowtarzalna seria. Zdecydowanie dla osób o mocnych nerwach. Jestem pewna, że ta książka na długo zostanie w waszej pamięci. Polecam z całego serca.

"Prawo ojca" to opowieść o dwóch zupełnie różnych światach, które zderzają się w momencie, gdy los postanawia ich połączyć poprzez niemal niemożliwą sytuację. Zuzanna, młoda samotna matka, i Igor, szef rosyjskiej mafii w Krakowie, stanowią nieoczekiwany, ale fascynujący duet głównych bohaterów.

Farion mistrzowsko ukazuje ich złożone charaktery i emocje. Zuzanna emanuje siłą i determinacją, walcząc o dobro swojego dziecka pomimo wszystkich przeciwności. Natomiast Igor, choć przyzwyczajony do kontrolowania wszystkiego wokół siebie, musi zmierzyć się z własnymi demonami, gdy jego pragnienie potomstwa staje w sprzeczności z brutalną rzeczywistością jego świata.

Mimo że ich relacja wydaje się niemożliwa, autorka wnikliwie pokazuje, jak mimo różnic w charakterach i środowiskach, Zuzanna i Igor potrafią znaleźć wspólny język i wspólny cel – dobro ich dziecka. Ich walka o rodzinę staje się symbolem siły i poświęcenia.

Dodatkowo pojawienie się trzeciego, tajemniczego wroga, dodaje opowieści dynamiki i niepewności, podkręcając napięcie i trzymając nas w napięciu do samego końca.

Choć nie brakuje momentów, które mogłyby być bardziej rozwinięte, a niektóre wątki mogłyby być bardziej pogłębione, "Prawo ojca" wciąga swoją intensywnością i wnikliwością psychologiczną. To historia o miłości, poświęceniu i sile, która może rodzić się nawet w nieprawdopodobnych okolicznościach.

"Prawo ojca" to książka, która porusza nie tylko emocje, ale również stawia pytania moralne i etyczne, dotykając tematu rodzicielstwa w kontekście skomplikowanych relacji społecznych i osobistych. Farion zgrabnie balansuje między momentami napięcia, dramatu i emocji, tworząc opowieść, która skłania do refleksji nad wartościami, jakimi kierujemy się w życiu oraz nad siłą ludzkiej determinacji w pokonywaniu przeciwności losu.

Jednym z atutów książki jest także sposób, w jaki autorka ukazuje złożoność ludzkiej natury, prezentując bohaterów jako istoty pełne sprzeczności, ale jednocześnie zdolne do poświęceń i miłości. Ich rozwój przez całą historię sprawia, że czytelnik czuje się z nimi związany, przeżywając ich sukcesy i porażki.

Choć niektórzy czytelnicy mogą odczuwać niedosyt w związku z pewnymi wątkami, które mogłyby być bardziej rozbudowane, ogólna jakość narracji oraz bogactwo emocji zawartych w książce zdecydowanie rekompensują te drobne niedociągnięcia.

Podsumowując, "Prawo ojca" to poruszająca i wciągająca historia, która nie tylko rozrywa serce, ale również pobudza do refleksji nad naturą ludzkich relacji i siłą rodzicielskiej miłości. Dla osób poszukujących emocjonującej lektury z głębszym przesłaniem ta książka z pewnością spełni oczekiwania.

Farion mistrzowsko ukazuje ich złożone charaktery i emocje. Zuzanna emanuje...

Bardzo przyjemnie czyta się książkę o mafii, jednak nie w typowym schemacie.
Główna bohaterka-ambitna projektantka i jednocześnie samotnie wychowujaca kilkumiesiecznego syna znajduje się w złym miejscu i tylko zbieg okoliczności sprawia, że nie dzieje się jej nic złego.
Wzbudza zainteresowanie rosyjskiego monarchy- który szuka dziedzica i idealnej partnerki.
W typowo mafijny sposób przekonuje główna bohaterke do swojej wizji ich wspólnej przyszłości. Mimo ewidentnej nienawiści-miedzy głównymi bohaterami przez całą książkę czuć napięcie seksualne.
Pyskata i przyzwyczajona do samodzielnego życia Zuzanna stara się przypodobać "skurwielowi",bo ponad wszystko przedkłada dobro syna.
Ich przymusowy wyjazd do Rosji okazuje się chwila, w której zaczynają patrzec na siebie nieco z innej perspektywy.
Bardzo szybko czyta się o relacji tej dwójki, jestem bardzo ciekawa dalszej części historii

Bardzo przyjemnie czyta się książkę o mafii, jednak nie w typowym schemacie.
W typowo...

Zuzanna z malutkim synkiem na rękach poznaje Igora w dziwnych ok okolicznościach. Szefa rosyjskiej mafii. Zuzanna jest panią architekt i ma obejrzeć pewnie obiekt, jednak przez niedyspozycyjność opiekunki musiała wziąć synka ze sobą. Igor zaś, jest właścicielem tej posiadłości a to całe „spotkanie” było tylko przykrywką.. gdy zobaczył Zuzannę wraz z dzieckiem, od razu zaświeciła mu się lampka i już wiedział, że są oni idealną układanką w jego chorym planie, bo jedyne czego mu w życiu brakowało to właśnie kobiety i dziecka - inaczej mówiąc potomka.

Wow! Ile ta książka dostarczyła mi emocji 🤯 na początku książki bardzo intensywnie pojawia się dziecko. Jako mama dwóch chłopców doskonale czułam emocje Zuzanny.. jej strach i potrzebę chronienia dziecka za wszelką cenę. Plan Igora był tak chory i nierealny.. Zuzanna w końcu mu uległa, ale i tak podziwiam ją za wolę walki. Ja chyba ze strachu zrobiłabym to od razu, jednak ona nie chciała się podporządkować chorym wymogom jakiegoś obcego bandziora. On jednak szybko ją do tego przekonał. A wiecie w jaki sposób? Zabrał ją w pewne miejsce.. gdzie był torturowany jej były chłopak i ojciec dziecka.. 🤯 musiała patrzeć na te wszystkie okropne rzeczy które mu robili..

Nie znajdziecie tutaj miłości i pożądania od pierwszej strony. Za to znajdziecie strach, oczekiwania, nienawiść, władzę.
Fabuła jest ciekawa i trzymająca w napięciu. Ciśnienie podskoczyło mi nie raz. Szczególnie na końcu gdy autorka kończy książkę w takim genialnym momencie..

To moje drugie spotkanie z piórem autorki i naprawdę się z nim polubiłam. Do tego plus na krótkie rozdziały 🥰 autorka też nie zdrabnia imion co jest bardzo przyjemne w czytaniu.

W książce jest dużo brutalnych scen opisywanych ze szczegółami oraz próba gwałtu.
Dlatego książka jest przeznaczona dla czytelników 18+.

"Prawo Ojca" to pierwszy tom serii "Krwią Naznaczone" autorstwa P. K. Farion. Poznałam tę historię po raz pierwszy na platformie Wattpad, gdzie zdobyła ona szerokie uznanie czytelników, wzbudzając w nich liczne emocje. Wciąga ona czytelnika w wir emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji od pierwszych stron. To opowieść o sile w obliczu przeciwności losu, o mocy, która potrafi ożywić odwagę nawet w najbardziej beznadziejnych sytuacjach.

Głównymi bohaterami są Zuzanna, młoda architektka i samotna matka oraz Igor, boss rosyjskiej mafii w Krakowie. Ich światy wydają się być odległe jak dwie przeciwności, jednak los splata ich losy w sposób nieprzewidywalny. Dziewczyna, z jednej strony waleczna i uparta, z drugiej walcząca o dobro swojego dziecka, staje w kontraście do Igora, twardego i bezwzględnego przywódcy. Mimo tych różnic, zaczyna ich łączyć jedno- miłość do tego samego dziecka.

Autorka porusza tematy posiadania, władzy, oddania, strachu i nienawiści, ukazując złożoność ludzkiej natury i jej zdolność do przekraczania własnych granic w imię miłości. Nie brak tu momentów pełnych napięcia i dramatycznych zwrotów akcji, które trzymają czytelnika w napięciu do samego końca.

"Prawo Ojca" nie jest typową historią o romantycznej miłości czy idealnych bohaterach. To opowieść o ludziach walczących ze swoimi demonami, o silnych więziach rodzinnych i o konsekwencjach, jakie niesie ze sobą życie na krawędzi prawdy i kłamstwa. Autorka zręcznie unika klasycznych schematów, kreując bohaterów pełnych głębi i złożoności, których losy zapadną czytelnikowi głęboko w pamięć i dostarczą niezapomnianych przeżyć

Historia ta jest idealna dla miłośników literatury pełnej głębokich emocji, nieoczekiwanych zwrotów akcji oraz motywów mafijnych, poświęcenia, szantażu i licznych tajemnic. Wciągająca narracja wypełniona jest nie tylko pasjonującymi wydarzeniami, ale także subtelnie wyplatającymi się wątkami psychologicznymi i moralnymi dylematami. Zdecydowanie polecam

Książka kupiłam widząc jeden cytat na tiktoku 🤷‍♀️ cała ja 🤣 później dowiedziałam się, że napisała to polska autorka 😍
Okładka. Wow. Od razu przyciąga moją mroczna duszę. A treść...
Na początku zwróciłam od razu uwagę na to, że bohaterka nie lubi zdrabniania imion. No piąteczka! 😍

Ile Wy bylibyście w stanie znieść dla swojego dziecka? Sama jestem mamą trójki dzieci i chwilami zastanawiałam się, czy nie byłabym szybciej mu posłuszna tylko po to by chronić dziecko 🤭
Niesamowicie testowała jego cierpliwość i zastanawiałam się, kiedy przegnie.

Jednak uwaga! Nie znajdziecie tutaj miłości od pierwszego wejrzenia. Znajdziecie tutaj nienawiść, złość, strach. Władzę i honor. Brutalność.
Dawno nie czytałam książki, w której ten zły kładł nacisk na bezpieczeństwo swojego dziecka. Gdy pokazywał tą dobrą swoją stronę.
Serce mi pękało, gdy szantażował ją dzieckiem. W ten sposób mógł trzymać ją w garści. Sprawić, że tańczyła jak marionetka.

Kooocham tę książkę! 🔥 Dostałam tutaj wszystko to co lubię.
Gdy myślałam, że autorka mnie niczym nie zaskoczy, to ona wyskakiwała z kolejnymi rewelacjami! Cieszy mnie fakt, że druga część stoi już u mnie na półce 😍 Mam rogala na twarzy, że odkryłam taką perełkę🔥
Czy mówiłam Wam już że ta książka jest rewelacyjna? To się powtórzę! Kupujcie, czytajcie ! 🔥🔥

Okładka. Wow. Od razu przyciąga moją mroczna duszę. A treść...

Bardzo mocna książka. Trzyma w napięciu ale sceny tortur są bardzo dokładnie opisane i to mnie odrzuca.
Sceny seksu też ,gwałtów są bardzo realistyczne
Nie wiem czy chcę czytać kolejną część

Sceny seksu też ,gwałtów są bardzo realistyczne
Nie wiem czy chcę czytać kolejną część

Nic specjalnego,aczkolwiek szybko się czyta.

Nic specjalnego,aczkolwiek szybko się czyta.

Rewelacja !!! Od razu biorę się za drugi tom!!!

Rewelacja !!! Od razu biorę się za drugi tom!!!

• Mafia
  • Kindle