Prawo Żony

Okładka książki Prawo Żony P.K. Farion
Okładka książki Prawo Żony
P.K. Farion Wydawnictwo: Wydawnictwo ReWizja Cykl: Krwią naznaczone (tom 3) Seria: Krwią naznaczone kryminał, sensacja, thriller
Krwią naznaczone (tom 3)
Krwią naznaczone
Wydawnictwo ReWizja
2024-04-24
2024-04-24
9788367520454

Okładka książki Żelazo P.K. Farion, Mateusz Gostyński
Żelazo P.K. Farion, Mateus...

Wolicie serie w których każdy tom opowiada historię innych bohaterów czy jednak ściśle kontynuacje?

[RECENZJA]
PRAWO ŻONY
Autor: P.K. Farion
Wydawnictwo: ReWizja
Premiera: 24.04.2024
Tom 3, seria: Krwią naznaczone

CZY ZDASZ TEST NA LOJALNOŚĆ, KIEDY ZOSTANIESZ ZUPEŁNIE SAMA?

PRAWO ŻONY to już trzeci tom serii KRWIĄ NAZNACZONE. Wcześniej poznaliśmy PRAWO OJCA i PRAWO MATKI, a tym samym historię Zuzanny i Igora. W trzeciej części Autorka postawiła na nowych bohaterów. Tym razem poznajemy Lenę Adamska i Huberta Witosławskiego.

ONA - żona Roberta Adamskiego. Mężczyzna ucieka przed organami ścigania i dawnymi wspólnikami. Po śmierci teścia kobieta musi stanąć na czele rodzinnego interesu. ON - policjant po przejściach. Zaangażowany w pracę, na drugim miejscu stawiał rodzinę. Teraz dostaje zlecenie odnalezienia jej męża.

P.K. Farion podjęła temat lojalności, obowiązków żony, wierności. Cały czas obecny jest również strach, niepokój, zagrożenie bezpieczeństwa, brak wolności.

KRWIĄ NAZNACZONE to mocna i krwawa seria przeznaczona dla dorosłych Czytelników. Pierwszy i drugi tom był naprawdę drastyczny. Trzeci wypadł słabiej. Historia Leny i Huberta nie wciągnęła mnie tak mocno jak akcja związana z Leną i Igorem. Było niebezpiecznie i duszno, ale jednak czegoś zabrakło.

Autorka opisuje wydarzenia teraźniejsze, ale wraca też do momentów gdy Lena była nastolatką i przybliża początki jej znajomości z Robertem. Mężczyzna od zawsze przygotowywał ją do roli żony, stawiał na całkowite oddanie i posłuszeństwo. Lena była ślepo w niego zapatrzona i spełniała każdy jego kaprys. To co zaszczepił u niej jako młodej dziewczyny pozostało w kobiecie aż do teraz. Sytuacja nieco się zmienia gdy na jej drodze pojawia się Hubert.

Czy Robert się odnajdzie? Jakie konsekwencje dla żony przyniesie nielegalna działalność męża? Czy Lena będzie bezpieczna?

Wszystkie trzy tomy mają świetne okładki. Oczywiście sięgnę po kolejne części tej serii.

[RECENZJA]
PRAWO ŻONY
Autor: P.K. Farion
Wydawnictwo: ReWizja
Premiera: 24.04.2024
Tom 3, seria: Krwią naznaczone

CZY ZDASZ TEST NA LOJALNOŚĆ, KIEDY ZOSTANIESZ ZUPEŁNIE SAMA?

Tutaj dostajemy historię nowych postaci. Gdy Robert znika, a jego ojciec umiera, to Lena dzięki prawu żony, staje na czele rodzinnego interesu. Kobieta jednak gdzieś z tyłu głowy ciągle ma wrażenie, że może jest wystawiona na jakiś test przez swojego męża. Męża, którego poznała jako dziecko. Mamy historię z czasów obecnych, jednak wracamy też 14 lat wcześniej i dowiadujemy się jak Robert zawładnął umysłem dziewczyny. Jak ją wytresował, omamił by w przyszłości była idealną, posłuszną żoną. Jak Lena robiła wszystko by tylko ten dojrzały mężczyzna ją chciał. Momentami miałam ciarki na ciele. Te wydarzenia sprawiły, że kobieta była pod totalną kontrolą męża, nie odważyła się zrobić coś wbrew niemu. Jednak na drodze stanął Hubert. Jej mąż zaginął i nie dawał znaku życia. A ona zastanawiała się czy warto zaufać? Czy dać się ponieść nowym doznaniom?
Książka zapewni Wam wiele emocji. Będziecie się zastanawiać kto jest fałszywy, kto manipuluje.
Pokuszę się o pytanie kiedy kolejna część? 🔥
Polecam 🔥
*Współpraca reklamowa*

Świetna!

Świetna!

🩸W tym tomie otrzymujemy inną historię niż w poprzednich dwóch.Spokojnie możecie ją czytać nie znając poprzednich.
Wkraczamy nie tylko w działania policji,ale również przenikamy w środowisko żony zaginionego gangstera będącego specyficznym człowiekiem.Dzięki rozdziałom z przeszłości i teraźniejszości mamy pełny obraz przeżyć bohaterki.Manipulacja,władza oraz nauczenie bezwzględnej lojalności,pomieszana jest z pozbawieniem wolności oraz wyrażaniem swojego zdania.Każdy element jej historii wzbudził we mnie szok i zdziwienie.Tym jak umiejętnie można „wyszkolić” sobie idealną żonę.
🩸Powieść zaskakuje poznawaną przeszłością oraz potrzebą koordynowania działań,by chronić najbliższych.Wrogowie oczekują zwrotu kasy i nie liczą się z konsekwencjami.W nierównej walce znajduje się Lena,która ma wsparcie w szwagierce i najbliższych współpracownikach

🩸To historia o lojalności wobec męża,samotności oraz trudnych i szybkim dorastaniu w ramionach diabła.
Prawo żony staje się karą w przeciwstawieniu się przeciwnościom losu i zaufaniu nowo poznanej osobie,która ma ukryty cel.
To także samobójcza misja potrafiąca dać ukojenie oraz uświadomić co w życiu jest ważne i co niestety się utraciło przez swoje zaniedbanie!

🩸Książka jest idealna dla osób szukających dobrej historii z wieloma fascynującymi wątkami,gdzie zło łączy się z dobrem w imię celu! Dynamiczność akcji oraz fascynująca fabuła to atut tej książki.Nuda nie grozi podczas czytania

🩸Napięcie wzrasta…aż zakończenie totalnie wbija w fotel!To musicie przeczytać!
Ja jestem zachwycona i czekam na kontynuację

P O L E C A M

ciekawa fabuła o zagubionym emocjonalnie tajniaku, który zakochuje się w żonie ganstera i ....czekam na kontynuację

Trzeci tom cyklu "Krwią naznaczone", "Prawo żony" odbiega od poprzednich części, oferując nam zupełnie nowe spojrzenie na świat bohaterów. Głównym wątkiem jest historia Huberta Witosławskiego, policjanta, który po stracie żony i alienacji córki poświęca się całkowicie pracy. Na drugim planie pojawia się Lena Adamska, próbująca ocalić rodzinny interes po śmierci teścia, a równocześnie chronić męża przed wierzycielami i organami ścigania.

Farion, niezbyt umiejętnie, wplata w fabułę liczne zwroty akcji, które mają trzymać czytelnika w napięciu. Niemniej jednak, mimo dynamicznej narracji, trzeci tom pozostaje najsłabszy w serii. Brak tutaj głębszych psychologicznych portretów postaci oraz bardziej złożonych relacji między nimi. Wiele wątków pozostaje niewyjaśnionych lub niezadowalająco rozwiniętych, co może nieco rozczarować fanów poprzednich tomów.

Jednakże siłą tej części jest umiejętnie ukazany dylemat moralny głównego bohatera, który staje w obliczu trudnych wyborów. Farion eksploruje granicę między prawem a sprawiedliwością. Ponadto wątek relacji ojca z córką dodaje emocjonalnego wymiaru całej opowieści, pozwalając czytelnikowi lepiej zrozumieć bohaterów.

W "Prawie żony" P.K. Fariona akcja jest naciągana, a fabuła nie przynosi niczego nowego ani interesującego. Bohaterowie, w przeciwieństwie do poprzednich tomów serii, jawią się jako płaskie postaci, których jedynym celem wydaje się zaspokojenie własnych pragnień seksualnych. Brak głębszych motywacji czy złożonych charakterów sprawia, że czytelnik traci zainteresowanie losami głównych bohaterów, a ich postępowanie wydaje się naiwne i pozbawione autentyczności.

Dodatkowo brak spójności w narracji sprawia, że historia staje się chaotyczna i trudna do śledzenia. Wątki fabularne są wątłe i pozostawiają wiele do życzenia, nie budując odpowiedniego napięcia ani emocjonalnego zaangażowania.

Ogólnie rzecz biorąc, "Prawo żony" jest rozczarowującym dodatkiem do serii "Krwią naznaczone", który nie dorównuje poprzednim tomom pod względem jakości fabuły i wyrazistości postaci. Mam nadzieję, że autorka w kolejnych częściach wróci do formy i odzyska skuteczność w tworzeniu pasjonujących i przemyślanych opowieści kryminalnych.

Najsłabsza z serii.......ale i tak czekam na kolejną część :-))

Najsłabsza z serii.......ale i tak czekam na kolejną część :-))

• Nie posiadam
  • Kindla