Poznałem cię w piekle. Tom I

Okładka książki Poznałem cię w piekle. Tom I Adelina Tulińska
Okładka książki Poznałem cię w piekle. Tom I
Adelina Tulińska Wydawnictwo: Amare Seria: Poznałem Cię w piekle literatura obyczajowa, romans
Poznałem Cię w piekle
Amare
2023-10-18
2023-10-18
romans mafia

Co zrobisz, gdy zakochasz się w największym wrogu?

Igła to bezwzględny gangster, który wie jak wymusić posłuszeństwo oraz zmusić tych, którzy mu odmawiają do zmiany decyzji.
Gdy w klubie w oko wpada mu niebieskowłosa dziewczyna, okazuje się, że jest córką bogatego polityka, a jednocześnie największego wroga.
Pomimo bogatych rodziców dziewczyna musi zarabiać na swoje utrzymanie jako kelnerka.
Sebastian co do dziewczyny już ma plan, postanawia wziąć za żonę Anastazję i po śmierci jej rodziców przejąć cały majątek…
Jednak plan wziął w łeb, kiedy okazuje się czasem, że dziewczynie nie przepisano nawet grosza.

Co w tej sytuacji zrobi z dziewczyną Igła?

“Poznałem Cię w piekle” to niebanalna książka, która wciąga w swoje sidła.
Pełna tajemnic, niebezpieczeństwa i sekretów książka, w której akcja mknie i zaskakuje z każdą stroną.
Bohaterowie są świetnie wykreowani. Anastazja to silna i odważna kobieta, która potrafi o siebie zadbać, a Igła nie powiem zaskoczył mnie.
Kolejnym zaskoczeniem dla mnie było to, że akcja dzieje się w Polsce a dokładniej w Poznaniu i tu autorka zasługuje na duże brawa, bo to wszystko było opisane tak prawdziwie, że nie mogłam się oderwać od czytania.
Kto zna pióro autorki ten wie że z jej książkami nie można się nudzić i bardzo dużo się w nich dzieje a dodatkowo niepewność i napięcie są murowane, a emocje to totalny rollercoaster.
Jeżeli szukacie niebanalnego romansu mafijnego to idealnie trafiliście.

Polecam ❣️

Co zrobisz, gdy zakochasz się w największym wrogu?

Pomimo bogatych rodziców dziewczyna musi zarabiać na swoje...

📚Ada Tulinska "Poznałem Cię w piekle"
📖Wyd. @amare
Gangster zwany Igła jest jednym z najniebezpieczniejszych gangsterów w Poznaniu. Kiedy pewnego wieczoru jest w swoim klubie wpada mu w oko pewna niebieskowłosa dziewczyna. Jak się okazuje jest ona przybraną córką bogatego polityka w kraju. Niestety mimo, że ma bogatych rodziców to dziewczyna musi zarabiać sama na siebie jako kelnerka.
Sebastian postanawia wziąsc za żonę dziewczynę po śmierci jej rodziców i w ten sposób zyskać cały majątek polityka. Niestety później okazuje się, że nie zostawili jej ani złotówki.
Kochani jest to pierwsza część historii i powiem wam, że jest to książka z motywem mafii ale niech to was nie zwiedzie, bo mamy tutaj troszkę inne spojrzenie na tą część mroku. Szczerze to nie było aż tak groźnie jak zawsze mimo to bardzo podobała mi się ta otoczka zła i mafii.
Co mogę powiedzieć o głównych bohaterach ?
Z jednej strony były to dobre postacie, ponieważ Sebastian mimo, że nie dostał tego czego chciał to pomógł Anastazji, zaopiekował się nią czy pomógł jej prawdziwemu ojcu. Anastazja za to jest silną dziewczyną, która jakoś stara się ogarnąć swoje życie. Kiedy jednak wpada w ręce Sebastiana mam wrażenie, że ten jej zapał i wola walki pomału wygasa.
Mimo, że były gorące sceny i uczucie między nimi to coś mi tu jednak brakowało. Tego tak zwanego ognia brakowało mi tutaj od początku.
Zakończenie całej historii wprawi nas w osłupienie i będziemy zadawać sobie pytanie "I co dalej?" . Nie mamy pewności jak dalej potoczą się losy bohaterów i będziecie czuli napewno niedosyt. Ja osobiście polecam tą powieść, bo autorka ma przyciągające pióro i jest tutaj parę przyciągających sytuacji.

📚Ada Tulinska "Poznałem Cię w piekle"
📖Wyd. @amare

Zobaczył ją przez szybę, będąc w swoim klubie. Choć myślał, że to niemożliwe, serce zabiło mu szybciej. Zapragnął, aby była bliżej, chociaż zupełnie inaczej niż kobiety do tej pory. Dlatego, kiedy dostał zlecenie, choć początkowo zamierzał odmówić, kiedy okazało się, że jest związane z nią, jedna zdecydował się go podjąć. Tylko czy aby na pewno to będzie dobra decyzja?
Anastazja od dawna mieszka z matką i ojczymem. Jej życie nie jest idealne, jednak radzi sobie w nim. Chociaż mogłoby się wydawać, że to zbędne (jej ojczym jej znanym politykiem),zaczyna pracę w klubie. To tam zostaje zauważona przez Igłę, który w wielu budzi strach. Jednak nie w niej. Wtedy jeszcze nie wie, jak niebawem zmieni się jej.
Nocne hałasy nie zapowiadały tego, co za chwilę miało się zdarzyć. Mama i ojczym zostają brutalnie zamordowani i to przez Igłę, ona zostaje przy życiu, jednak on ma na nią plany. Nie tylko chce majątek, jaki ma odziedziczyć, ale również ją za swoją żonę. Chociaż początkowo Anastazja się buntuje, wkrótce on sprawia, że staje się posłuszna. Jednak nie wszystko jest takie, jak się początkowo wydaje, Igła skrywa wiele tajemnic. Jakich? Jakie ma zamiary? Co go połączy z Anastazją? Dlaczego kobieta nagle stała się uległa?

Historia, jaką znalazłam w książce, bardzo mi się podobała. Według mnie była ciekawa, wciągająca i niebanalna. To historia o kobiecie, która została praktycznie sama na świecie, na dodatek osoba za to odpowiedzialna ma niebawem stać się jej mężem. Pełna tajemnic, sekretów, niedomówień, niebezpieczeństwa. Akcja sprawnie poprowadzona, ze zwrotami, które mnie potrafiły zaskoczyć.

Bohaterowie ciekawi, świetnie wykreowani. Bardzo polubiłam Anastazję. Według mnie jest kobietą dzielną, odważną, o dużym sercu, umiejąca odnaleźć się w sytuacjach, w których wielu by nie umiało.

„Poznałem cię w piekle” to według mnie świetna książka, którą z ogromną przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2024/01/poznalemciewpieklewydawnictwoamare.html

„lepsze znajome piekło,
niż nieznajome”

Pani Ada Tulińska za każdym razem mnie zaskakuje swoją elastycznością tematyczną i charakterem swoich powieści. Ma ona na swoim koncie już kilkanaście książek, z których miałam okazję poznać dwie: „Spełnione życzenie” i „Królestwo węży i krwi”, które reprezentowały wprawdzie gatunek romansu, ale ujęte były w zupełnie odmiennych klimatach. Pierwsza z nich to typowa opowieść świąteczna, natomiast druga to romans fantasy, który zrobił na mnie ogromne wrażenie.

Natomiast „Poznałem Cię w piekle” to romans mafijny, w którym kipi od żądzy, mafijnych rozgrywek, wielu zwrotów akcji i ekspresyjnych wydarzeń. Nie on jednak typowym romansem tego gatunku, gdyż autorka niejednokrotnie zaskakuje poprowadzonymi wątkami. Po opisie i tytule można spodziewać się też ogromnego erotycznego podłoża, ale tak naprawdę nie ma w nich zbyt dużo scen erotycznych. Wprawdzie czuć napięcie erotyczne pomiędzy bohaterami, targające nimi emocje, ale intymnych zbliżeń jest znikoma ilość. Bardziej autorka rysuje ich relacje ukazując ich emocje, to co przeżywają, o czym marzą i myślą, niż to, co razem robią.

Akcja tej powieści dzieje się w polskich realiach, w poznańskim półświatku, więc autorka skutecznie puściła wodze swojej wyobraźni opisując nam to, jak gangsterka może wyglądać u nas. Z reguły tego rodzaju historie dzieją się na przykład w Stanach Zjednoczonych, lub we Włoszech, a tymczasem okazuje się, że mogą brzmieć całkiem realnie, osadzone na naszym gruncie.

Książka „Poznałem Cię w piekle” jest nową serią, ale pojawia się w niej wątek, który wydawał mi się powiązany z jakąś inną historią. Oczywiście podrążyłam temat i faktycznie, dotarłam do książki „W ciemnościach” Tom I i II, które opowiadają o Oliwii i Maksie. Teraz pani Ada Tulińska postanowiła poświecić uwagę Sebastianowi, czyli Igle, który pojawił się w tamtej historii. Echa tego są w niniejszej powieści, gdyż wspomniana jest Oliwia i Maks, ale nie mają oni aż tak dużego znaczenia, jak we wspomnianej dylogii.

Niestandardowa fabuła skupia się na Sebastianie i Anastazji, którzy spotykają się w przełomowych dla siebie momentach. Ich początkowa fascynacja trwa cały czas, ale okoliczności sprawiają, że nie dane jest im podążać za swoimi odczuciami. Nieszczęściem Anastazji jest to, że jej ojczym jest znanym, wpływowym politykiem, który naraził się wielu ludziom, ale ona nie jest świadoma, w jakim niebezpieczeństwie i iluzji żyje. Z kolei Sebastian jest nią zaintrygowany od chwili, gdy ujrzał ją w swoim klubie, ale zlecenie, które w pewnym momencie otrzymuje od tajemniczego klienta sprawia, że w jego głowie rodzi się plan przejęcia majątku ojczyma Anastazji. Dziewczyna zostaje wciągnięta w wir mafijnych rozgrywek, w których stawką są ogromne pieniądze, wolność i życie najbliższych osób.

Anastazja przeżywa huśtawkę emocjonalną, od pożądania, fascynacji osobą Igły, poprzez niechęć, współczucie, złość aż po sympatię, gdyż o miłości raczej na razie trudno mówić. Była czasami irytująca wykazując się lekkomyślnością, zbytnią uległością, brakiem buntu, ale znalazła się w sytuacji, w której musiała podejmować decyzje mając na uwadze dobro bezdomnego ojca. Z tego względu trudno było ją jednoznacznie ocenić. Ma wobec Igły mieszane uczucia i ja miałam podobnie, gdyż nie da się go bez zastrzeżeń lubić, bądź nienawidzić. Nosi w sobie wiele bólu osadzonego w przeszłości, a jego postawę zaczynamy rozumieć, gdy poznajemy to, co przeżył jako nastolatek.

Wraz z ujawnianymi tajemnicami, niechęć do Igły maleje, zarówno u czytelnika, jak i u Anastazji. Mamy okazję analizować to, co dzieje się w życiu bohaterów, gdyż narracja prowadzona jest w dwóch perspektywach pierwszoplanowych, chociaż rozdziałów z Anastazją, jako narratorką, jest więcej. Możemy, więc obserwować zmiany, jakie się w niej dokonują i poznawać motywy jej działań. Podobnie jest u Igły, który odsłania się przed nią, a więc i przed nami, ukazując też świat, o którym nie miała pojęcia. Jednak ona nie wszystko jest w stanie pojąć i zaakceptować. Na okładce bardzo małą czcionką i delikatnym kolorem zaznaczono napis "Slow burn", co oznacza powolne spalanie. I taki charakter ma ich relacja. Oboje czują, że coraz bardziej ich do siebie przyciąga żarliwa siła, ale nie dane jest podać się jej w pełni.

Finał pozostawia wiele niewiadomych, mimo że niektóre sekrety zostały ujawnione, ale nie wszystkie. Ostatnie sceny pozostawiają wiele pytań, gdyż nie wiemy, dlaczego niektóre sprawy potoczyły się tak, a nie inaczej, wiec pozostajemy w pewnym zawieszeniu i niedopowiedzeniach. Takie można odnieść wrażenie, więc można jedynie liczyć na to, że z kolejny tom będzie obfitował w jeszcze bardziej emocjonalną historię.

Książkę przeczytałam w ramach współpracy z wydawnictwem Amare

„lepsze znajome piekło,
niż nieznajome”

Fajna książka, czuć w niej klimat. Ciekawa intryga, nie sztampowe zakończenie. chętnie przeczytam drugą część. Szkoda, że nie czuć między Igłą a Anastazji tej obsesji , w każdym razie jest ona za słabo wyeksponowana, może dla tego że jest jedynie słabym zastępstwem?

Igła jest mężczyzną, który nie cofnie się przed niczym dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Jest bezwzględnym gangsterem, który wie, czego chcę i aby to osiągnąć idzie po trupach.
Pewnego wieczoru w swoim klubie zauważa Anastazję, która dosłownie wpadła mu w oko, a jego tętno przyśpieszyło.
Los sprawia, że tych dwojga połączy węzeł małżeński.

Co skrywa Igła❓️

Czy Anastazja zaufa swojemu mężowi❓️

Jakie tajemnice ujrzą światło dzienne ❓️

„Poznałem Cię w piekle” to poruszająca opowieść, która wciąga czytelnika od pierwszej strony. Autorka grabnie buduje napięcie, ukazując skomplikowane relacje między bohaterami. Mroczna atmosfera i nieprzewidywalne zwroty akcji sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Przyznam przeczytałam ten książkę jednego wieczoru i wierzę, że pojawią się kolejne części. Dawno nie czytałam tak świetnego romansu mafijnego.

Los sprawia, że tych dwojga połączy węzeł małżeński.

Co skrywa Igła❓️

Czy...

Mafia inna niż wszystkie? Oto ona. I choć znajdziemy tu najpopularniejsze motywy jak hate-love i małżeństwo z przymusu to cała reszta będzie zupełnie inna. Jeśli więc jesteście ciekawi tej odmiany to warto po tę książkę sięgnąć. Czy ja jestem zadowolona? Niestety nie.
Od początku coś mi w tej książce nie grało. Z początku drażnił mnie styl autorki. Miałam wrażenie, że narracja jest chaotyczna. Ciężko było mi się skupić na akcji. Potem drażnili mnie bohaterowie. Nie wzdychałam do Igły a Anastazją chciałam kilka razy dobrze wstrząsnąć. Najgorzej, że nie czułam tego czegoś między bohaterami. Oni praktycznie nie mieli relacji, ciągle się mijali. W tej książce nie było ognia. A ja liczyłam na coś naprawdę płomiennego.
Muszę jednak przyznać , że książka miała dwa bardzo fajne momenty - ucieczkę Anastazji przed ślubem oraz domowe laboratorium.
Nie mam pojęcia co myśleć o zakończeniu. Z jednej strony jest niejako absurdalne bo coś takiego nie powinno się zdarzyć. Z drugiej zaś, wzbudza emocje, skłania do gdybania i może dać czytelnikowi nadzieję na kontynuację.
Dla mnie niestety ta książka była stratą czasu. Zabrakło mi fascynacji między bohaterami, ich wspólnych momentów i szczeliny w zbroi mafioza. Książka ma wysokie noty na Lubimy czytać, więc być może tylko ja odniosłam takie wrażenie. Warto przeczytać i przekonać się samemu.

„𝓟𝓸𝔃𝓷𝓪ł𝓮𝓶 𝓬𝓲ę 𝔀 𝓹𝓲𝓮𝓴𝓵𝓮” 𝓐𝓭𝓪 𝓣𝓾𝓵𝓲ń𝓼𝓴𝓪

•• Co zrobisz, gdy zakochasz się w swoim największym wrogu? ••

▪️𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪️

Igła to bezwzględny gangster, który ma mroczną przeszłość i mnóstwo przewinień na koncie. W dodatku nie cofnie się przed niczym, nawet przy wymierzaniu kary. Podczas jednej z imprez poznaje tajemniczą Anastazje. Dziewczyna od pierwszego spotkania wpadła mu w oko. Jak się okazuje tajemnicza dziewczyna to córka jego największego wroga. Tak Igła wciąga Anastazje w niebezpieczną grę. 💫

Ta historia dostarczyła mi wszystko to co potrzebuje uzyskać od romansu. Mnóstwo skrajnych emocji, niezapomniane wrażenia i gorące uczucie pomiędzy dwójką ludzi.

To właśnie fabuła tej książki jest jej największym atutem – wydarzenia pełne niebezpieczeństw, sytuacje niesamowicie wciągające oraz momenty pełne niewiadomych, kiedy na dobrą sprawę czytelnik nie ma pojęcia, co tak właściwie za chwilę się wydarzy i w jakim stopniu odbije się to na bohaterach tej książki.

Napiszę to wprost - wgryzłam się w tę książkę tak bardzo, że pochłonęłam ją dosłownie w jeden wieczór bez absolutnie żadnej przerwy.„Poznałem cię w piekle” okazało się naprawdę pochłaniającą lekturą, która ani przez sekundę mnie nie znudziła, nie zniesmaczyła, nie wywołała chęci odłożenia jej na półkę, nie sprawiła również, żebym żałowała rozpoczęcia jej czytania, co jest bardzo na plus. Bohaterowie są tak wyraziści, każdy z nich został wykreowany w niepowtarzalny sposób. Nie dość, że nie nudzą, to w dodatku są bardzo autentyczni w tym co robią. Autorka zawsze kreuje bohaterów w taki sposób, że czytając mamy wrażenie, jakbyśmy znali ich od lat. Są interesujący, mają swoje wady i tajemnice.

Romans mafijny, w którym bardzo dużo się dzieje. Historia Igła i Anastazji wciąga od pierwszych stron, a niepewność i napięcie, jakie towarzyszy podczas czytania odczuwalne jest do ostatniej strony. Kłamstwa, intrygi i mafijne porachunki sprawiają, że historia jest szalenie ciekawa.

„𝓟𝓸𝔃𝓷𝓪ł𝓮𝓶 𝓬𝓲ę 𝔀 𝓹𝓲𝓮𝓴𝓵𝓮” 𝓐𝓭𝓪 𝓣𝓾𝓵𝓲ń𝓼𝓴𝓪

•• Co zrobisz, gdy zakochasz się w swoim największym wrogu? ••

▪️𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪️

[RECENZJA]
POZNAŁEM CIĘ W PIEKLE
Autor: Ada Tulińska
Wydawnictwo: Amare
Premiera: 18.10.2023

CO ZROBISZ, GDY ZAKOCHASZ SIĘ W SWOIM NAJWIĘKSZYM WROGU?

Pamiętacie serię W CIEMNOŚCIACH – zwłaszcza część drugą? Jeśli tak to koniecznie musicie sięgnąć po POZNAŁEM CIĘ W PIEKLE. Autorka przygotowała dla Czytelników niespodziankę i nową książkę poświęciła Sebastianowi czyli Igle, który nieźle namieszał szczególnie w drugim tomie tego cyklu.

Tym razem również nie mamy co liczyć na sielankę i spokój – od samego początku główny bohater wciąga nas do swojego gangsterskiego świata, będzie niebezpiecznie, duszno i gorąco. Jest również ona – Anastazja. Piękna kelnerka na którą Igła od razu zwraca uwagę. Dziewczyna ma za sobą trudną przeszłość i wciąż tkwi w bagnie patologicznej rodziny. Igła wzbudza w niej skrajne emocje, z jednej strony w pewien sposób jej się podoba, a z drugiej budzi niechęć. Czy da dwójka odnajdzie wspólny język?

Bohaterom cały czas będą towarzyszyć mieszane i skrajne emocje i uczucia, a to zwiastuje Czytelnikowi brak nudy i świetną lekturę. Ciekawie poprowadzona fabuła, zaskakujące zwroty akcji, sporo wątków. Autorka stopniowo odkrywa tajemnice i blizny Anastazji i Sebastiana wciągając Czytelników w mafijny świat osadzony w polskiej rzeczywistości. Wyraźny motyw slow burn. Iskry między bohaterami, napięta atmosfera, brudne interesy, polityka, układy i układziki, porachunki, tajemnice, trudne wybory, maski. W książce pojawią się również sceny erotyczny i wulgarne słownictwo. Historię poznajemy z dwóch perspektyw. Rozdziały pisane są jako Sebastian i Anastazja. Zakończenie zaskakuje i pozostawia pewien niedosyt. Myślę, że otwiera też furtkę do kontynuacji.

Bardzo cieszę się, że powstała historia poświęcona Sebastianowi. Od samego początku mocno trzymałam kciuki za pracę nad tą książką. Pierwsze rozdziały były publikowane na Wattpadzie i już tam mocno mnie zaciekawiły. Nie do końca polubiłam Anastazję, ale uwielbiam pióro Ady Tulińskiej. Lubię zarówno historie bardziej sielankowe jak i te z mocniejszym pazurem. Świetna ogniska okładka i współpraca z nowym wydawnictwem. Mam nadzieję, że to nie ostatnie słowo Igły!

[RECENZJA]
POZNAŁEM CIĘ W PIEKLE
Autor: Ada Tulińska
Wydawnictwo: Amare
Premiera: 18.10.2023

CO ZROBISZ, GDY ZAKOCHASZ SIĘ W SWOIM NAJWIĘKSZYM WROGU?

Cześć, dziś piękna pogoda za oknem, a więc krótki spacer. Kto się wybiera?

Dziś mam dla Was recenzję książki „Poznałem Cię w piekle” Ada Tulińska, wydawnictwo AmAre.

Książka wciągnęła mnie w swoją historię od pierwszej strony i nie dała się od siebie oderwać. Otrzymałam mrok, mafie, intrygi, tajemnice, niebezpieczeństwa, sporą dawkę emocji jak i zwrotów. Anastazja i Igła zawierają związek małżeński, który jest układem, umową pomiędzy tą dwójką. Ona nie należy do grzecznych oraz potulnych kobiet, chce poznać prawdę i do niej dąży. On niebezpieczny, przystojny wzbudza respekt i posłuszeństwo. Oboje nie zdają sobie sprawy jak wiele mają ze sobą wspólnego, łączy ich  mroczna przeszłość, która nie była łatwa i nie daje o sobie zapomnieć.

Książka napisana jest z perspektywy obojga bohaterów, co pozwala nam dobrze ich poznać, wiemy co czują oraz myślą w danym momencie i sytuacji. Autorka porusza również sporo tematów takich jak głód, przemoc domowa, brak wsparcia ze strony najbliższych osób szczególnie matki, nałóg alkoholowy.

Zakończenie, totalnie mnie zaskoczyło i mam nadzieję, że będzie kontynuacja, ponieważ chętnie przeczytam co przyniesie dalej los bohaterom.

Książkę polecam Wam z całego serca!

Cześć, dziś piękna pogoda za oknem, a więc krótki spacer. Kto się wybiera?

• Mafia

Dodaj cytat z książki Poznałem cię w piekle. Tom I