I wciąż ją kocham

Okładka książki I wciąż ją kocham
Nicholas Sparks Wydawnictwo: Albatros literatura obyczajowa, romans
2006-01-01
Elżbieta Zychowicz

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Powróciłam do tej historii po wielu, wielu latach. Potrafiłam na nowo zżyć się z postaciami i tak samo przeżywać to, jak potoczyły się ich losy. To pokazuje jak genialnym pisarzem jest Nicolas Sparks, że nawet jak znamy już zakończenie, nadal naiwnie się łudzimy, że może jednak tym razem będzie inaczej…

Czytałam ją całkiem dawno temu, już po obejrzeniu filmu, ale i tak wywarła na mnie dobre wrażenie (może ze względu na film, który uwielbiałam ze względu na Amandę, oraz dlatego, że gdy ją czytałam sama miałam chłopaka w wojsku ;) i rozumiałam w pewien sposób sytuację Johna orz jego zachowania).

Nostalgiczna, w pewien sposób ukazująca prozę życia, nieco smutna, ale prawdziwa - te słowa przychodzą mi do głowy, gdy o niej myślę. Nie przesłodzona, nie przesadzona. Życiowa.

Sparks zawarł w tej książce dużo emocji i trudnych tematów. John mógł wydawać się nieco oschły, ostrożny, ale tego właśnie uczy wojsko - tłumienia emocji w sobie. Dodatkowo chłopak nie miał łatwego życia. Savannah, w przeciwieństwie do niego, miała w życiu sporo szczęścia, starała się być dobrym człowiekiem, ale może była też zbyt idealna.

Zakończenie pozostawiło pewien niedosyt, który pojawia się u mnie za każdym razem gdy liczę na to, że będzie ono inne. Z drugiej strony, gdyby było inne, to pewnie ta historia byłaby kolejną banalną powieścią, o której każdy szybko by zapomniał. A tak "I wciąż ją kocham" została ze mną na długie lata i w pewien sposób wryła mi się w pamięć, choć już sama dawno nie jestem z chłopakiem "w mundurze"...

Może właśnie dlatego tak zapadła mi w pamięć? ;)

Nostalgiczna, w pewien sposób ukazująca prozę życia, nieco smutna, ale...

Uwielbiam ją ❤️ na zawsze.

Uwielbiam ją ❤️ na zawsze.

Przyjemna w lekkim stylu - ale nie spodziewałem się takiego zakończenia. Szkoda ze żołnierz został sam al. …. Wciaz młody czyli kto wie jaka przyszłość go czeka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

A ja wciaż kacham tę książkę...

A ja wciaż kacham tę książkę...

duuużo różnych emocji w książce, ciekawe wątki, ale czekałam na jakieś wow i się nie doczekałam ;)

Historia wielowątkowa, poruszająca trudne tematy - brak matki, choroba ojca i trud samotnego wychowania dziecka, niełatwe dorastanie, złe towarzystwo, wojsko i udział w działaniach wojennych. Czy z takim zapleczem można kogoś prawdziwie kochać? Pięknie napisana historia z nieszablonowym zakończeniem.

Uwielbiam książki zapewniające całą paletę emocji. Niektórzy patrzą na telenowele, ja czytam różne ksiazki, na przykład Sparksa. Żadna telenowela nie może równać się z historiami pisanymi przez tego autora.

Trudna i mądra . Bardzo dobra. Polecam :)

Trudna i mądra . Bardzo dobra. Polecam :)

Jako nastolatka przeczytałam wszystkie książki Sparksa. Kilkakrotne. Niesamowicie mnie wzruszały. Raz leciały łzy rozpaczy raz szczęścia. Postanowiłam sobie je odświeżyć i z przykrością zauważyłam, że historie, które wcześniej mnie poruszały teraz wydają się infantylne, nierealne i tak bardzo sztuczne. I chociaż ta książka była jedną z moich ulubionych, mam teraz mieszane uczucia. Czy to możliwe, że z wiekiem człowiek staje się bardziej odporny na piękne historie miłosne w wykonaniu Sparksa?