Coś pożyczonego

Okładka książki Coś pożyczonego
Emily Giffin Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Coś pożyczonego (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2009-01-01
Data 1. wydania:
2004-01-01
Anna Gralak
romans przyjaciółki miłość zdrada przyjaźń

Mocna jak na romans. Miłość, przyjaźń, zdrada, złość, żal, zniszczone zaufanie. Które uczucia wezmą górę?

Babskie czytadelko.
Nic szczególnego nic zaskakującego. Czyta się przyjemnie lecz bez fajerwerek. Jako przerywnik między czymś ambitniejszym ok. Czy siegne po 2 część? Nie wiemm...

Babskie czytadelko.

Książka bardziej niż przeciętna. Przekartkowałam ją w większości. Naprawdę nie mogłam znieść tych infantylnych przemyśleń bohaterek obu części.

Seria książek nawiązuje do zwyczajów obdarowania panny młodej czymś, co ma przynieść jej szczęście na ślubie. Powinno być coś starego, coś nowego, coś niebieskiego i coś pożyczonego. Tematyka książki nawiązuje do przyszłego ślubu jednej z przyjaciółek i ich relacji. Czytałam wiele książek tego typu i w perspektywie czasu muszę powiedzieć, że ta miała w sobie coś co czyniło ją wyjątkową. A to dlatego, że po wielu latach jestem nadal w stanie odpowiedzieć co się w niej działo. Nie uważam tej pozycji literackiej za dzieło wybitne, ale myślę, że to całkiem przyjemna książka.

Dwie przyjaciółki. Darcy planuje swój ślub z Deksem. Wszystko jest już przygotowane. Niespodziewanie jej przyjaciółka Rachel, któregoś razu budzi się u boku jej narzeczonego. Ze strony Rachel nie kończy się to tylko na niewinnej nocy. Ona się w nim zakochuje. A wiemy, że często zakazana miłość smakuje najlepiej. Mimo wszystko nie obchodzi się bez ogromnych wyrzutów sumienia i bezradność co dalej.
Gorąco polecam zapoznanie się z tą historia. I nie tylko bo twórczość tej autorki jest lekka do czytania, zawsze gwarantująca miło spędzony czas. A historie w niej zawarte zapamiętuje się na długo.

Bardzo przyjemna książka, przeczytana jednym tchem.

Bardzo przyjemna książka, przeczytana jednym tchem.

#cośpożyczonego to moje kolejne udane spotkanie z twórczością Emily Giffin. Dopiero rozpoczynając lekturę tej książki odkryłam, że powinnam ja przeczytać wcześniej niż "Coś niebieskiego"🙈 Ale to taki mały szczegół, który nie wpłynął na moją opinię. 😊

Autorka ukazuje historię miłości Rachel i Deksa. Miłość zakazaną, nie mająca prawa istnienia.. Tytuł książki prowadzi do refleksji - kto kogo pożyczył? Czy Rachel pożyczyła narzeczonego czy też Deks pożyczył sobie przyjaciółkę?

Z książki biją wyrzuty sumienia dwója kochanków. Gdybym nie znała Darsy z książki "Coś niebieskiego" to zapewne współczulnym jej maksymalnie. A na tej dwójce wieszała psy☀️ a tak to stwierdziłam "dobrze jej tak!" Ale wiedziałam, że i do niej los się uśmiechnie😁

Z czystym sumieniem mogę ją polecić 😊 i myślę, że nie ma znaczenia od której książki zaczniecie😊

Wspaniała opowieść o przyjaźni, miłości, zdradzie, lojalności. Film równie dobry jak książka. Uwielbiam i często do niej wracam.

Darcy i Rachel to ogień i woda. Ta pierwsza - zawsze musi mieć wszystko, co najlepsze. Tej drugiej zostawia tylko "ochłapy". Już od wczesnych lat szkolnych tak jest. Cóż więc zrobić, gdy Rachel zakochuje się w narzeczonym Darcy?... Jak nie mieć wyrzutów sumienia?

Ciekawa historia opowiadająca o tym, że miłość potrafi zaskoczyć. Książkę czytało mi się całkiem przyjemnie i szybko, ale momentami mnie denerwowała. Zwłaszcza zachowanie Rachel, która siedziała jak mysz pod miotłą i nie wspominała o kwestiach, o których (według mnie) powinna była wspomnieć... Ale no cóż!

Ostatecznie cała historia skończyła się tym, że potajemne schadzki Rachel i Deksa doprowadziły do zerwania zaręczyn i wielkiego oburzenia Darcy, której nie lubiłam już od pierwszej strony.
Sama zdradzała Deksa wielokrotnie, zatem nie miała prawa się złościć!

Ale cóż...
Ogólnie książka przyjemna, dobrze się czyta, ale jak to mówią - szału nie ma, dupy nie urywa :P

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Typowe babskie czytadełko, można miło spędzić czas.

Typowe babskie czytadełko, można miło spędzić czas.