Coś pożyczonego

Emily Giffin Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Coś pożyczonego (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Something Borrowed
literatura obyczajowa, romans
2011-01-10
Anna Gralak
romans przyjaciółki miłość zdrada przyjaźń

Super książka, lekka, szybko się czyta, momentami przezabawna :D

Jak zawsze w tego typu książkach pojawiają się przyjaciółki, które są zupełnym swoim przeciwieństwem i z czasem okazuje się, że ta cichsza i spokojniejsza ma dosyć przebojowości tej drugiej i zaczyna pokazywać różki. Całkiem miła lekturka, jednak nie wiem, czy za tydzień cokolwiek będę z niej pamiętać.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Infantylna trochę. Serio w pewnym momencie przestałam kibicować głównej bohaterce... Ale czytało się dobrze.

Książka z gatunku lekkich, łatwych i przyjemych.
Jedyne zastrzeżenie - nie wiem, czy to błąd autorki, tłumacza, czy wina źle wyedytowanego ebooka - w ciągu jednego roku dwa razy świętują 4 lipca.

Najlepsze przyjaciółki + zdrada jednej z nich z narzeczonym drugiej.
I właściwie całość kręci się wokół tych spotkań, planowanego ślubu, wspólnych wyjazdów i rozkmin życiowych głównej bohaterki. Plus wspomnienia z czasów studiów.

Początek wciągnął - tak jak zapowiadała okładka, ale reszta była już przydługawa. Stanowczo zbyt rozwleczone. Nie zapowiada się, żebym sięgnęła...

Książkę znałam już od dawna, ale dopiero teraz wpadła mi w ręce. Mam co do niej mieszane uczucia. Może dlatego, że "temat" poniekąd jest trochę kontrowersyjny. Po pierwsze przyjaźń Rachel i Darcy jest dla mnie conajmniek dziwna. Darcy jest według mnie totalnie toksyczne i szczerze jej nie lubiłam. Rachel jako dziewczyna o słabym poczuciu własnej wartości tylko traciła na...

Lekka lektura, którą dobrze się czyta. Wahałam się miedzy oceną dobrą a bardzo dobrą. Zainteresowała mnie na tyle, że chcę sięgnąć po drugi tom, choć niekoniecznie natychmiast.

Autorka musiała się chyba inspirować "Modą na sukces": akcja ślimaczy się niemiłosiernie, wątki poboczne wymyślane są tylko po to by zapełnić strony, sama historia jest bez wyrazu, całość mocno 'przegadana' wspomnieniami i rozmyślaniami głównej bohaterki. Myślę, że jest wiele innych, ciekawszych romansów. Na ten, szkoda czasu.

Początek niesamowity, trzymający w napięciu. Jednak końcówka przewidywalna. Mimo wszystko bardzo dobrze napisana, wciągająca.

Dyskusje

8 663