PS Kocham Cię

Okładka książki PS Kocham Cię
Cecelia Ahern Wydawnictwo: Akurat Cykl: P.S. I Love You (tom 1) literatura piękna
literatura piękna
Data 1. wydania:
2004-01-01
9788328701908
Monika Wyrwas-Wiśniewska
Monika Wyrwas-Wiśniewska romans miłość literatura kobieca

Książka pt. „PS Kocham Cię” autorstwa Ceceli Ahern opowiada historię Holly i Gerry’ego, a konkretnie życie głównej bohaterki po śmierci męża. Jest to wzruszająca opowieść o stracie najbliższej osoby, czasie żałoby i próbie nauczenia się żyć dalej. Każdy radzi sobie w takim czasie po swojemu, a tutaj pomocne stały się listy zmarłego męża napisane do żony. Każdy z listów zawiera jedną czynność do wykonania i każdy kończy się zdaniem „PS Kocham Cię”. Fabuła książki jest wspaniała i poruszająca, która potrafi jednocześnie rozbawić jak i zasmucić czytelnika. Urzekło mnie lekkie pióro autorka, która przepięknie poprowadziła tę historią, dotykając trudnych tematów nie pominąwszy zabawnych elementów opowieści. Opisane na kartach powieści zdarzenia były smutne to zabawnymi wydarzeniami wprawiły mnie w dobry nastrój i spędziłam z tę lekturą przyjemny czas. Książka została również sfilmowana, nie mniej jednak serdecznie polecam przeczytanie tej wyjątkowej powieści.

Historia ciekawie przedstawiona. Tak jak motyw z wiadomościami. Przyjemnie sie czytało, choć początek czytałam na siłę (może to przez zastój czytelniczy).

„Sharon wie, że cierpisz i rozumie to, ale ty też musisz zrozumieć, że to niezwykłe ważny okres w jej życiu i potrzebuje pomocy najlepszej przyjaciółki. Potrzebuje twojej pomocy w takim samym stopniu, w jakim ty potrzebujesz jej.”

PS Kocham Cię to historia o miłości Holly do nieżyjącego męża i obawy związane z listą jaką pozostawił Gerry, żeby nie czuła się samotna kiedy go nie będzie. To wyjątkowe, że ukochany nawet na łożu śmierci myślał o tym, co będzie przeżywała jego ukochana i pragnął dla niej wszystkiego co najlepsze, to mega urocze i chyba żaden by na to nie wpadł.

Autorka opisując zadania naszej bohaterki trochę z przymrużeniem oka powoduje, że książka staje się jeszcze bardziej interesująca, a przyjaciółki pokazują, że zawsze są gotowe do pomocy i zwariowanych pomysłów.

Książka o miłości, oddaniu, braterstwie dusz, a także o śmierci i bólu jaki towarzyszy bo stracie ukochanej osoby jaka była w naszym życiu i poradzeniu sobie z tym faktem. Jest także wzruszająco, momentami smutno, ale także daje promyk ciepła i nadziei na lepsze jutro.

Zachęcam do czytania a ostatni zapis na liście sprawia, że Holly inaczej patrzy na Daniela...choć to tylko przyjaciel, a jak zakończony się jej samotność musimy przeczytać tom drugi.

Całość mojej opinii znajdziecie na blogu Świat książkowy Mali

"Całkiem tu u was przyjemnie - pochwaliła kuzynka Ali, niemal od progu czując się jak u siebie, o czym świadczyła kurtka byle jak rzucona na kanapę i zdjęte na środku salonu buty. - Biednie, ale przynaj mniej czysto, widać, że się staracie."

😂 A Wy macie czysto? Bo wiecie, musi być przyjemnie!

Po książkach Gosi, można się spodziewać wszystkiego! Serio! Mnóstwo śmiechu, nawet łzy i ból brzucha. Jak było tym razem?
Powróć do Babiboru to doskonała odskocznia od dnia codziennego, atmosfera wsi i mieszkańców jest oddana idelanie, aż mogłabym tam zamieszkać.
4 przyjaciółki za którymi nie da się nie tęsknić i morderstwo! Nie jedno oczywiście, żeby nudno nie było. Pomiędzy tym Słowacki i Mickiewicz i ekipa, która jednoczy się by jak najszybciej zdemaskować mordercę. To tylko niektóre wątki, bo nie mogę napisać o wszystkich, chociaż bym chciała, ale przecież i Wy chcecie przeczytać tę książkę :) więc sięgajcie śmiało! I napiszcie jak Wasze wrażenia po lekturze 🤭

😂 A Wy macie czysto? Bo wiecie, musi być przyjemnie!

Po książkach Gosi, można się spodziewać wszystkiego! Serio! Mnóstwo śmiechu,...

Zwykłe romansidło. Niby takie lubię, ale te było za nudne.

Zwykłe romansidło. Niby takie lubię, ale te było za nudne.

Holly miała w życiu wszystko o czym marzyła - kochającą rodzinę, zwariowane przyjaciółki, a przede wszystkim wspaniałego męża, Gerry'ego, na którym zawsze mogła polegać.
Ale po śmierci Gerry'ego nic już nie wydaje się jej takie samo. Życie nagle straciło wszystkie barwy, dom stał się osamotniony, a Holly kompletnie straciła motywację, chociażby do wstawania rano z łóżka.
Jednak Gerry zostawił dla swojej ukochanej pewną niespodziankę w postaci dziesięciu listów z zadaniami, które Holly musi wykonać.
"P.S. Kocham Cię" autorstwa Ceceliy Ahern to naprawdę świetna książka, przez którą dosłownie się płynie. Szczerze pokochałam postać Holly, która jest wspaniałą młodą kobietą, której nagle zawala się cały świat z dnia na dzień. Jej ból i tęsknota za mężem były wręcz namacalne. Czułam jej osamotnienie za każdym razem, kiedy wracała do pustego domu i szczerze jej współczułam, bo nie chciałabym znaleźć się na jej miejscu.
Mimo, że jest to wzruszająca, momentami naprawdę smutna książka, to daje ona także promyk ciepła i nadziei na lepsze jutro. Potrafi poruszyć do łez i wywołać najszczerszy uśmiech, bo jest jednocześnie zabawna i relaksująca - przy tej pozycji można szczerze odpocząć i miło spędzić wieczór.
"P.S. Kocham Cię" to zdecydowanie jedna z moich ulubionych pozycji. Właśnie takiej lektury potrzebowałam i przyznaję, że spodobała mi się jeszcze bardziej niż mogłabym się spodziewać. Na długo ją zapamiętam. Serdecznie polecam - naprawdę warto ją przeczytać i spojrzeć na niektóre sprawy z zupełnie innej perspektywy.

Historia Holly, to historia jakich wiele. Co jednak ma zrobić 30 letnia, owdowiała kobieta w okresie żałoby?
Nie wiadomo... śmiać się czy płakać?
Na moje uznania, zasługuje zdolność autorki do opisania emocji, które targały główną bohaterką, a także jej przyjaciółmi. Czytając tę książkę zużyłam mnóstwo chusteczek. To opowieść o miłości, oddaniu, braterstwie dusz, a także o śmierci, bólu i odwadze do podnoszenia się z łóżka każdego dnia gdy nie chce się żyć.
Polecam tę książkę każdemu kto nigdy nikogo nie stracił, abyśmy docenili skarb miłości jaki mamy wokół siebie.

Nie wiadomo... śmiać się czy płakać?

Zanim przeczytałam książkę, wielokrotnie widziałam jej ekranizację. Jednak nie spodziewałam się, że film będzie się aż tak bardzo różnił od literackiego pierwowzoru.
Warto było chwycić za tę pozycję. Styl autorki bardzo przypadł mi do gustu. Polubiłam praktycznie wszystkich bohaterów (jejku, jaki Daniel-przyjaciel Holly- jest inny niż w filmie!).
Jestem jak najbardziej na TAK. Polecam i oceniam 8/10.

Jestem jak najbardziej na...

Holly jest młodą kobietą, która ma kochającego męża, cudowną rodzinę oraz dwie zaufane przyjaciółki. Jej życie może wydawać się idealne i usłane różami, ale wszystko rozpada się na kawałki, kiedy jej mąż, Gerry, umiera z powodu guza mózgu. Nagle cały świat Holly wywraca się do góry nogami. Ból i osamotnienie jej nie opuszczają. Kobieta nie ma siły ani chęci, żeby codziennie wstawać rano z łóżka czy spędzać czas z innymi ludźmi. Nie ma pracy i każdego dnia mierzy się z samotnością. Wszystko zmienia się, kiedy odkrywa kopertę, którą pozostawił dla niej Gerry. Okazuje się, że zawiera ona krótkie listy, a w każdym z nich znajduje się jedna rzecz do wykonania.
Z początku wydawało mi się, że jest to bardzo spokojna książka, w której nic szczególnego się nie dzieje. Nic bardziej mylnego. Tak naprawdę jest to wspaniała, przejmująca powieść, która potrafi rozśmieszyć, ale też zasmucić. Jej strony są wypełnione prawdziwymi emocjami, które czytelnik odczuwa razem z bohaterami. Holly to kobieta, której nie da się nie polubić. Jej osamotnienie było namacalne, przez co wydawała mi się bardzo rzeczywista. W dodatku urzekł mnie lekki, przejmny styl pisania autorki, a te wszystkie zabawne sytuacje, zawarte na kartach tej powieści sprawiały, że czasem musiałam odkładać czytanie, ponieważ tak bardzo się śmiałam. Ta lektura wprawiła mnie w dobry nastrój, spędziłam miło czas, mimo, że pod pewnymi względami ta książka była bardzo smutna. Na pewno była pouczająca i otworzyła mi oczy na wiele spraw. Ogromnie się cieszę, że mogłam ją przeczytać. Jest to powieść, którą zapamiętam na długo. Serdecznie polecam.

Tylko 5 z uwagi na dość klasyczna i znana tematykę jak dla mnie ,nie była to książka od której nie mogłam się oderwać ,jednak moze pokazać jakiś drogowskaz dla ludzi w podobnej sytuacji

Cecelia Ahern PS Kocham Cię Zobacz więcej
Cecelia Ahern P.S. Kocham Cię! Zobacz więcej