Z tobą lub bez ciebie

Okładka książki Z tobą lub bez ciebie Carole Matthews
Okładka książki Z tobą lub bez ciebie
Carole Matthews Wydawnictwo: Remi literatura obyczajowa, romans
With or Without You
Remi
2011-04-06
2011-04-06
romans miłość zdrada

Fantastyczna książka! Ciepła, wzruszająca historia. Niebanalna fabuła, nietuzinkowe postaci. Jestem zachwycona. Lektura ładuje wśród ulubionych tytulow:) Zakochałam się w bohaterach powieści, we wszystkich bez wyjątku. Nawet "czarne charaktery" uwiodly mnie swą charyzma. Uwielbiam takie książki, ciekawe, ciepłe, dobrze napisane. Bardzo podoba mi się postawa głównej bohaterki. Jest dzielna, szczera i dobra. Każdy wątek tej historii zasługuje na najwyższą notę. Całość świetnie komponuje się i dopełnia obraz lektury, która można polecić!

Ogromnie mnie poruszyła. Daje do myślenia ilu z nas powinno przewartościować swoje życie, zrewidować priorytety... Ciężko samemu do tego dojrzeć chyba że spotka nas jakieś trzęsienie ziemi jak bohaterkę.... Szczerze polecam te pozycje!

Przyznam, że spodziewałam się czegoś bardziej sztampowego po tej książce. Ot, opowiastka o kobiecie, która w sumie jest mocno niezdecydowana i nie wie, czy może wybaczyć facetowi, który ją zdradził. A tymczasem to zupełnie inna historia.

Lyssa i Jake byli parą przy kilka lat, gdy on niespodziewanie mówi, że coś się popsuło. W ułożeniu ich relacji na pewno nie pomogły kolejne nieudane próby invito. Ani nowa koleżanka z pracy Jake’a, która okazała nieco zbyt przyjazna. Ich drogi mają się rozejść, a to przecież dopiero początek książki!
Dostajemy tu świetnie opisane studium emocji po rozstaniu – niedowierzanie, gdy ktoś mówi że nie jest szczęśliwy, złość, gdy pojawia się wiedza o tej drugiej, wyparcie - bo to nie może przecież być prawda i ta bezradność – gdy nie pozostaje nic więcej jak spróbować się pogodzić się z czymś, co jest dla nas totalnie niepogodzalne.

Ogólnie mega polubiłam Lyssę – na początku wydawała mi się mega sztywniaczką. Ale potem mocno się do niej przekonałam. Okazała się nie tylko życzliwa, ale też wspierająca dla wszystkich wokół pomimo swojego smutku.
Jake – kurczę, na początku mocno mnie do siebie zniechęcił. Niewierny drań – pomyślałam – w sumie nadal tak myślę. Potem jednak nieco mnie do siebie przekonał – gdy zobaczył, że Lyssa była warta więcej niż myślał, gdy zdał sobie sprawę, że zrobił największy błąd swojego życia. Taki, który jest ciężki do wybaczenia i jeszcze cięższy do zapomnienia.
Jedyną osobą, którem mega było mi szkoda jest Pip  Biedny nie miał szczęścia w miłości. A osoba, w której się zakochał była wyjątkowo ślepa na jego wdzięki. A szkoda, bo tak być nie powinno!!!!
Mega podoba mi się droga jaką Lyssa przebywała w książce – odwaga, jaką w sobie znalazła, szczęście w oceanie nieszczęścia. W dzisiejszym świecie łatwo zapomnieć, co jest tak naprawdę ważne. Ta książka jest świetnym przypominaczem, że nieważne ile masz, ile posiadasz i ile będzie posiadać nasze szczęście nie zawsze od tego zależy. Bardzo polecam!

Lektura dostarcza miłych wrażeń. Pojawiają się różne oblicza miłości, ból rozstania, temat macierzyństwa, a na dokładkę piękne, egzotyczne krajobrazy.
Bohaterowie wykreowani zostali w sposób przystępny i bynajmniej nie odpychający, choć nie na tyle wyrazisty, by zapamiętać ich na długo.

Lyssa od dłuższego czasu starają się z Jakem o dziecko niestety bez skutecznie.W końcu Jake odchodzi.Lyssa ma nadzieje że to tylko zwykła przerwa w ich związku.Niestety w końcu przekonuje się że Jake ma romans.Pod wpływem impulsu postanawia wyjechać do Nepalu na wyprawę.Jake inaczej wyobrażał sobie nowy związek.Od samego początku narastają problemy.A to dopiero początek złych zdarzeń.Lyssa próbuje przystosować się do nowych warunków.Poznaje przystojnego przewodnika.Znajomości miedzy nimi zmienia się w romans.Kiedy podroż dobiega do końca Lyssa zakochuje się.Obojgu ciężko się rozstać.Związek Jake się rozpada.Postanawia wrócić do Lyssy i prosić druga szansę.Lyssa stoi przed trudnym wyborem.Czy jej życie zmieni się na zawsze?Książka bardzo dobra.

2073

Książka dość dobra, ale nie wyróżnia jej nic szczególnego spośród podobnych książek obyczajowych. Historia lekka i przewidywalna, ale za to napisana w świetnym stylu. Ciekawe dialogi i cięte riposty wynagradzają mało urozmaiconą fabułę.

Średnia książka. Chyba spodziewałam się czegoś innego.

Średnia książka. Chyba spodziewałam się czegoś innego.

Fajna książka, momentami jak dla mnie zbyt długie opisy Nepalskiej przyrody (ja po prostu wolę szybką narracje),ciężko mi było łyknąć książkę ''na raz'' , znam książki obyczajowe, które czytało się jak po maśle, tutaj momentami problem. Generalnie książkę zaliczam do udanych ;)

Książka bardziej obyczajowa niż romans,niestety trochę za długa ,nużąca.Bardziej podobał mi się watek z perspektywy Jake. Edi mi się nie podobała a już ta propozycja romansu z Pipem masakra.Szkoda mi Pipa ,zakończenie pozostawia niedosyt.Ogólnie książka średnia ,duży plus ,że nie ma szeroko rozpisanych scen seksu .

Mam mieszane uczucia co do tej historii

Mam mieszane uczucia co do tej historii