Na pomoc Fluffy'emu

Okładka książki Na pomoc Fluffy'emu Frigiel
Okładka książki Na pomoc Fluffy'emu
Frigiel Wydawnictwo: Wydawnictwo RM Cykl: Frigiel i Fluffy. Początek. (tom 2) fantasy, science fiction
Frigiel i Fluffy. Początek. (tom 2)
Wydawnictwo RM
2021-03-24
2021-03-24
Ernest Kacperski
literatura dziecięca Minecraft książki o Minecraft fantastyka dla dzieci literatura o Minecraft

Okładka książki Król Szkieletów Frigiel, Olivier Gay
Król Szkieletów Frigiel, Olivier Ga...
Okładka książki Krąg Dominacji Frigiel, Olivier Gay
Krąg Dominacji Frigiel, Olivier Ga...
Okładka książki Wybrańcy Bogów Frigiel, Olivier Gay
Wybrańcy Bogów Frigiel, Olivier Ga...
Okładka książki Frigiel i Fluffy. Na ratunek Lanniel Jean-Christophe Derrien, Frigiel, Minte
Frigiel i Fluf... Jean-Christophe Der...

Frigiel już nie jest taki samotny, a poza wiernym kompanem Fluffym, ma też innych przyjaciół. Wszyscy mieszkają w wiosce Lanniel, wokół której rozciąga się mroczny las. Nie jest to miejsce bezpieczne, dlatego dzieciom nie wolno tam chodzić po zmroku i to niezależnie od tego, co by się działo. Na ogół stosują się do tego zakazu, a przynajmniej do czasu.
Pewnego dnia pojawia się nieznajoma kobieta, która ma dla nich pewne informacje. Twierdzi, że nie tylko wie, gdzie jest matka Fluffy’ego, ale również, że jest w niebezpieczeństwie, na dodatek została ranna. Frigiel, Fluffy oraz trójka ich przyjaciół Jenna, Erikh i Hermione nie zastanawiają się zbyt długo. Pomimo zakazu i niebezpieczeństwa postanawiają wyruszyć co mrocznego lasu, aby ją uratować. Czy to będzie dobra decyzja? Kogo tam spotkają? Z czym będą musieli się zmierzyć?

Tom pierwszy spodobał się Ksaweremu i dlatego z dużym zainteresowaniem zabrał się za czytanie. Swoje oczekiwania już miał, a po skończeniu stwierdził, że książka je wszystkie spełniła. Historia okazała się ciekawa i zdecydowanie wciągająca, a przy tym pełna przygód, z dość szybką akcją, momentami zaskakującą, momentami wywołującą uśmiech na twarzy. Nadal wszystko odbywa się w uniwersum Minecrafta, co dla mojego syna jest sporą zaletą, nadal jest jego ogromnym fanem.

Tekst jest napisany troszkę większą czcionką. Jest to plusem, w szczególności, jeśli po książkę sięgają młodsze dzieci, dopiero zaczynające przygodę z czytaniem. Jest jasny i zrozumiały, co zachęca do czytania.

Ilustracje ładne, kolorowe, adekwatne do treści. Zdecydowanie przyciągają wzrok i zachęcają, aby poznać historię z książki.

„Frigiel i Fluffy. Początek. Na pomoc Fluffy'emu” to ciekawa i wciągająca książka dla dzieci, w której historia odbywa się w uniwersum Minecrafta. Synowi się podobała i z przyjemnością polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2024/01/frigielifluffypoczateknapomocfluffyemuwydawnictworm.html

Pewnego dnia pojawia...

Druga część przygód przyjaciół z minecrafta.
Tym razem pomagają pieskowi Fluffiemu odnaleźć jego rodzinę. Pewna kobieta powiedziała, że widziała suczkę z małymi i była bardzo podobna do Fluffiego. Miała nawet taką samą plamkę na ciele.
No to ekipa wyrusza na poszukiwania. Przyjaciele muszą pokonać potwory, wejść do ciemnego dębowego lasu, żeby odnaleźć rodzinę Fluffy’ego

Kolejna część i również bardzo fajna. Moja córka zachwycona i już budowała wioskę Frigiela 🤣
Do tego piesek Fluffy w naszej grze gra pierwsze skrzypce. Szkoda, że jeszcze nie ma tam jakiegoś kota, bo my bardziej kociary jesteśmy. 🐈

Fajne teksty, nawiązujące do bloczkowej krainy Minecrafta
" Pewnie wstał dzisiaj lewym bloczkiem- stwierdził Frigiel i podążył w ślad za nim."
Kolorowe rysunki, czcionka dosyć duża, w sam raz dla młodszego czytelnika. Same plusy.

Polecam 💪💪💪

Druga część przygód przyjaciół z minecrafta.

@mamcia_tomusio_lilusiowa
Każda z tych książek składa się z ok. 160 stron podzielonych na krótkie rozdziały.
Bohaterem serii jest tytułowy Fligiel czyli dziesięciolatek mieszkający z dziadkiem w wiosce Lanniel oraz jego pies Fluffy.

W każdej z tych książek przeczytamy o tym, że nikt nie chce być sam, o sile przyjaźni oraz o tym, że w grupie łatwiej pokonać wszelkie przeciwności. Początkowo pozostający sam Frigiel odrzucany przez okoliczne dzieci, zdobywa ich sympatię i stają się zgraną ekipą, ratującą razem swoją wioskę czy bliskich.

Świetna seria że stylowymi ilustracjami, które idealnie wpasowują się w tematykę Minecraft'a. Bardzo dobrze nam się ją czytało i jeśli macie w pobliżu małych fanów tej gry, to podsuńcie im te książki, być może uda się Wam zachęcić dzieci do czytania.

@mamcia_tomusio_lilusiowa

Wszystkie części przygód Friegiela i Fluffiego przeczytane i kolekcjonowane na półce.
W tematyce popularnej gry więc idealna na rozbudzenie chęci czytania. Przeczytana dwukrotnie - przez starszego syna a następnie przez młodszego- lektura umila nam rodzinne wieczory.

W "Na pomoc Fluffy'emu" Fragiel wraz z Fluff"ym i przyjaciółmi udają w niebezpieczną, pełną przygód wyprawę do mrocznego lasu. Otacza on wioskę gdzie mieszkają Fragiel, Jenna, Erikhirl i Ophelia. Jakie stwory tam spotkają i czy dadzą sobie radę? Świetna akcja i bardzo ciekawe przygody, które czyta się z przyjemnością.

• Książka recenzencka
  • Dziecięce