Żywy las II Między czasem i przestrzenią

Okładka książki Żywy las II Między czasem i przestrzenią Iwona Szul
Okładka książki Żywy las II Między czasem i przestrzenią
Iwona Szul Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro Seria: Żywy Las fantasy, science fiction
Żywy Las
2021-12-01
2021-12-01

O „Żywym lesie” opowiadałam jakieś...dwa lata temu? Chyba nawet jakoś w marcu 2021 roku. Żeby więc z tradycji stało się zadość, dziś porozmawiamy o kontynuacji tego tytułu pt.: „Żywy las II. Między czasem a przestrzenią”.

Leon jak się okazało, był strażakiem, a śpiączka, z której właśnie się wybudził, to efekt jego ostatniej misji. Żeby nic sobie nie zrobił, tymczasowo zamieszkał u swojej starszej siostry. Starał się też przyzwyczaić do nowej sytuacji, chociaż nie mógł się pozbyć wrażenia, że kompletnie nie pasuje do świata rzeczywistego. Nie udało mu się niestety odpocząć zbyt długo – Jaźnie w pewnym momencie znów ściągnęły go do siebie. Tym razem musiał odzyskać swój miecz od…siebie samego.

Miła opowiastka na jedno popołudnie. Nada się również jako książka do poduszki. Dużo się dzieje, ale na szczęście wszystko zostało opisane tak, aby się nie pogubić w wydarzeniach. Żałuję tylko, że wątek starszej siostry Leona został potraktowany tak trochę po macoszemu. Chciałabym jeszcze kiedyś o niej przeczytać, bo coś czuję, że jest to bohaterka z potencjałem. Jeżeli znacie pierwszą część, to polecam zapoznać się również z jej kontynuacją.

Kolejna gratka dla miłośników fantasy. Druga cześć historii o księciu Leonie, magicznym mieczu Ljosarze, Żywym Lesie i życiu pomiędzy różnymi światami. Zanim przeczytacie tę książkę, radzę zapoznać się z pierwszą częścią, bo inaczej niektóre wątki mogą być niezrozumiałe.

Leon budzi się w szpitalu ze śpiączki. Jego przygody w innym świecie wydają się snem. Leon zamieszkuje u swojej siostry i uczestniczy w terapii, która ma mu pomoc w powrocie do normalności. Niespodziewanie w tym świecie pojawia się wysłanniczka z fantastycznego świata, która zabierze go ze sobą, na Leona czeka bowiem kolejna misja do spełnienia. Nieoczekiwanie przez przypadek do fantastycznego świata dostaje się także siostra Leona. (Swoją drogą ciekawe byłoby się dowiedzieć, co się z nią później stało, szkoda, że ten wątek został urwany.) Leon trafia do niewłaściwego świata i po wielu perypetiach trafia do właściwego, gdzie wszyscy już na niego czekają, przyjdzie mu poszukać zaginionej siostry i uratować swój świat przed armią elfów i chimerytow. Leon zawiera nowe przyjaźnie i może liczyć na swoich już wcześniej wypróbowanych przyjaciół.

Przy tej książce nie sposób się nudzić. Żywa narracja i niesamowicie ciekawe przygody to jej niewątpliwe atuty. Z wielkim zainteresowaniem przeczytałam także tym razem wątek poboczny brata Leona- księcia Teodora.

Recenzja

🕷️ ŻYWY LAS II 🕷️
Między Czasem i Przestrzenią

AUTOR:
Iwona Szul - strona autorska

Wydawnictwo Literackie Białe Pióro

" W wiecznym Chaosie bezład i niestabilność narzucają ciągłą zmianę i zniszczenie. W tych skrajnych warunkach życie nie może się rozwinąć, dlatego potrzebna jest Równowaga. A ona tkwi w drobiazgach, z których składa się wielkość."

Między Czasem i Przestrzenią to druga część fantastycznej, niezwykłej i intrygującej historii losów Leona.
Książka składa się z czterech części.
Ponownie znalazłam się w zaczarowanym Żywym Lesie, poznałam kolejne przygody Leona, jego przyjaciół, wrogów, oraz poznałam nowych bohaterów.
Autorka po raz kolejny zachwyciła mnie, stworzoną przez siebie opowieścią z gatunku fantasy, to jest idealne dopełnienie pierwszej części.
Zostałam wciągnięta do świata magi, magicznych stworzeń, cudowny świat walki dobra ze złem, przygód, wypraw, wojen, bitew, intryg, manipulacji, zdrad, przyjaźni, wyborów, poszukiwań. Historii, której kluczowym elementem jest czas i przestrzeń, które przeplatają, się ze sobą tworząc niesamowity wir wydarzeń, gdzie starcie Dobra i zła, światła i ciemność, chaosu i harmonii nawzajem się łącza.

Autorka wszystkie wątki po rozwiązywała.
Historia jest spójna, toczy się dynamicznie.
Książka przemyślana, dopracowana w każdym szczególe.
Lekkie pióro autorki, ciekawy styl, przepiękne opisy, które są barwne, wciągają tylko w opowieść.
Od tej książki nie sposób się oderwać.
Przyjemnie spędziłam z nią czas.
Autorka pobudziła moją wyobraźnię.

Jaźnie próbują odkręcić to, co się stało i naprawić to w wyniku czego powstała Niewłaściwa Rzeczywistość, a jej istnienie może doprowadzić do INACZEJ...
Ponownie wciągają bohatera, aby zapobiegł katastrofie. Tylko może się jednak zdarzyć, tak, że to on doprowadzi do katastrofy.

" W Przestrzeni panowało zamieszanie zwiastujące nadejście wielkich zmian. Nawet Jaźnie nie były w stanie przewidzieć ich konsekwencji."

Leon budzi się w innej rzeczywistości, jest tutaj inną wersją siebie. Nie umie się tutaj odnaleźć i dopasować.
Bo jak, gdy budzisz się z brakiem pamięci, zagubioną tożsamością. A wszystko, co przeżył, okazało się snem, zamglonym wspomnieniem odległych światów, przygód i niezwykłych postaci.
Gdy już myśli, że zaczyna, wariować trafia ponownie do danego świata. Dziewczyna o imieniu Kaini przenosi go tam.
Jaźnie upominają się o Leona, aby dokończył to, co one od niego oczekiwały. Popsuł ich historię, a teraz musi ją naprawić.
Tym razem musi dokończyć to, co sam zaczął. Połączył Jasne i Mroczne Ostrze, tworząc coś, co nigdy nie powinno powstać z ingerencji człowieka. Połączył Harmonie i Chaos, Światło i Ciemność.
Wyrusza w podróż do Niewłaściwej Rzeczywistości, aby odzyskać Miecz.
Ponadto najeźdźcy z innego wymiaru najeżdżają na królestwo.

-Czy Jaźnie wpłyną na decyzję Leona.
-Czy Leon odzyska miecz.
-Czy odnajdzie swoją siostrę, którą uważał za zmarła.
-Kim okaże się Kaini.
-Czy główny bohater uratuje swoje królestwo.
-Czy wygra dobro, czy zło.
-Co się stanie z królestwem.
-Kto okaże się przyjacielem, a kto wrogiem.

Polecam 😍😍❤️❤️

Recenzja

🕷️ ŻYWY LAS II 🕷️
Między Czasem i Przestrzenią

AUTOR:
Iwona Szul - strona autorska

Wydawnictwo Literackie Białe Pióro

Ależ to była fantastyczna (dosłownie i w przenośni) uczta.
Byłam niezwykle ciekawa, jak potoczą się dalsze losy znanych nam już bohaterów, tym bardziej że pani Iwona zostawiła nas z wieloma niewiadomymi i to w momencie, w którym emocje sięgały zenitu.
Autorka po raz kolejny stanęła na wysokości zadania i stworzyła istny emocjonalny rollercoaster. Chcąc jak najszybciej poznać wyjaśnienie wielu tajemnic i przekonać się jak skończyła się wielka bitwa, zarwałam noc- niemożliwe było oderwanie się od książki nawet na moment.

Tak jak poprzednio całość utrzymana jest na najwyższym poziomie. Spotykamy się ze "starymi" znajomymi, ale pojawia się również wiele nowych postaci. Każda z nich wiele wnosi do opowieści i w jakiś sposób ją ubogaca,
Postacie stworzone przez autorkę są niezwykle dobrze wykreowane- czułam się jakbym, czytała o swoich starych, dobrych znajomych. Są przepełnieni uczuciami i emocjami, bez problemu można zrozumieć, co nimi kieruje, i co sprawia, że są tacy, a nie inni. Autorka pozwoliła, żebyśmy w każdym z nich, odnaleźli cząstkę siebie. Żebyśmy sami ocenili, kto tak naprawdę jest zły a kto dobry. Bo nie wszystko jest takie, jakie powinno być- czarne albo białe, po drodze pojawiają się różne odcienie szarości.
Akcja jest niezwykle dynamiczna, a ciekawe opisy pozwalają bez problemu wyobrazić sobie daną sytuację. Nagłych zwrotów może nie ma za wiele, ale jak już się pojawią, to naprawdę mocno zaskakują. Zdradzę Wam, że historia Teo totalnie mnie wzruszyła ;)

Barwne opisy magicznych umiejętności poszczególnych postaci i rzeczy, intrygujące i pozwalające działać wyobraźni opisy postaci potrafią przyprawić o dreszcze, ale dzięki temu książka jest naprawdę wyjątkowa.
Przez powieść się wręcz płynie, chce się jak najszybciej zapoznać z nowymi zdarzeniami i przeżyć je na równi z bohaterami.
Emocje i oczekiwania po prostu rosną z każdą kolejną kartką.
Choć minęło już trochę czasu, odkąd skończyłam czytać "Żywy las II..." ale nadal pozostaję pod olbrzymim wrażeniem tej historii.

Obydwie części niosą w sobie przesłanie i ważny morał. Ponownie przekonamy się, że zemsta to nic dobrego i czasami lepiej po prostu odpuścić, a dobro dane drugiemu człowiekowi i pomoc w najmniej oczekiwanym momencie może obrócić czyjeś życie o sto osiemdziesiąt stopni i porwać za sobą tłumy.

Czy polecam?
Oczywiście, że tak. Świetna pozycja dla wszystkich, nie tylko dla fanów fantastyki- każdy w tym zaczarowanym i wyjątkowym lesie się odnajdzie.
"Żywy las II..." wywołała ogrom różnorakich emocji, od śmiechu i niedowierzania po szczere łzy wzruszenia.

POLECAM...

Ależ to była fantastyczna (dosłownie i w przenośni) uczta.

Iwona Szul nie kazała nas zbyt długo czekać, aby móc zatracić się w kontynuacji przygód Leona. „Żywy Las II. Między czasem i przestrzenią” pozwala nam ponownie wkroczyć w świat magii i bajecznych, niezapomnianych przygód. Może już nie tak bajecznych, jak przy tomie pierwszym, ale w dalszym ciągu niezapomnianych. Bardziej poznajemy Leona oraz istoty, które go otaczają. Poznajemy siostrę Leona, która po wybudzeniu ze śpiączki zabiera go do siebie. Niby jest jej on obojętny, ale kiedy znika z domu, wyrusza na jego poszukiwania. Powieści z gatunku fantastyki mają to do siebie, że w trakcie czytania możemy uciec do innego świata, do świata, którego nie mamy tutaj. Świata pełnego magii, nieznanych istot, niewytłumaczalnych zjawisk. Czytając tom pierwszy pt. „Żywy Las”, zastanawiam się, czy autorka zachowa poziom przy kolejnych powieściach. Nie zawiodłam się. Polecam każdemu, zwłaszcza fanom fantastyki!

W drugiej części zaskoczyło mnie sprytne pociągnięcie dalszych wątków i konsekwencje, które spadają na bohatera za jego zachowanie. Znów jednak jest lekko zagubiony i musi zmierzyć się z rzeczywistością, która go dopadła. Znów zostaje wrzucony w sam środek zamieszania, gdzie jest zmuszony do szybkiego działania by uratować swoją skórę. Właściwie to nie tylko swoją, jeszcze są z nim dwie kobiety. Jedna to jego siostra a druga tajemnicza wysłanniczka jaźni. Pamiętajcie by spodziewać się nieoczekiwanego. W końcu tutaj wszystko może się zdarzyć. Fantastyczne jest to, że już trochę wiemy jak działa ten świat, mimo to ciągle zaskakują nas i naszych bohaterów trudne sytuacje.
A co jeśli trafisz do Niewłaściwej Rzeczywistości?

Chcielibyście zobaczyć siebie w niewłaściwej rzeczywistości, to znaczy jedną z wersji siebie. Może będzie to odbicie tylko z tej gorszej mrocznej strony. Takiej możliwości można doznać tylko w magicznym lesie. A może chcielibyście mieć możliwość zmienić diametralnie swoje życie ? Stać się kimś innym ? Ale czy można się zmienić ? Zostawić za sobą starą wersję siebie i zacząć od nowa budować zwykłą i spokojną rzeczywistość ? Czy i tak przeszłość prędzej czy później się o nowego ciebie upomni ? Takie ciekawe zawirowania przeżyją bohaterowie.

W magicznym żywym lesie jesteśmy w czasach władców i poddanych. Dlatego też każdy czy jest człowiekiem czy też odmiennym stworzeniem musi przynależeć do jednej ze stron. Wojna widziana przez pryzmat jednostek wyjątkowych i magicznych.

Jak to bywa w czasach niespokojnych knucie mylenie wroga szpiedzy oszuści zdrajcy. Wrogowie i sojusznicy którzy nie są tymi za kogo się podają. Jeśli polubiliście Leona to w tej części będzie go trochę mniej ale za to poznamy inne barwne a może powinnam napisać mroczne charaktery. Poznamy lepiej tajemnicze istoty z pierwszej części i ich niejednokrotnie bolesne historie. W tym świecie strach i niepewność, walki o terytorium czy władze i niewola oraz poddanie są tutaj widoczne. Jednak rodzina, więzy krwi czy uczucia miłości i wdzięczności nadają różnorodnym istotą odrobinę ciepła do wizerunku walecznych i bezwzględnych osobników.

Polecam zacząć od pierwszej części a kontynuacja Was nie rozczaruje.
Całość, cytaty i zdjęcia:

Trzyma jakość poprzedniej części. Bardzo przyjemna, lekka fantasy, akurat na odpoczynek :)

• Zakładki
  • Romanse