Wybrańcy Bogów

Okładka książki Wybrańcy Bogów Frigiel, Olivier Gay
Okładka książki Wybrańcy Bogów
FrigielOlivier Gay Wydawnictwo: Wydawnictwo RM Cykl: Frigiel i Fluffy. Święte Wyspy (tom 1) fantasy, science fiction
Frigiel i Fluffy. Święte Wyspy (tom 1)
Wydawnictwo RM
2022-06-08
2022-06-08
Ernest Kacperski
Frigiel Fluffy Minecraft

Okładka książki Król Szkieletów Frigiel, Olivier Gay
Król Szkieletów Frigiel, Olivier Ga...
Okładka książki Imperium smoka Olivier Gay, Fabrice Tarrin
Imperium smoka Olivier Gay, Fabric...
Okładka książki Krąg Dominacji Frigiel, Olivier Gay
Krąg Dominacji Frigiel, Olivier Ga...
Okładka książki Tajemnica magicznego wywaru Olivier Gay, Fabrice Tarrin
Tajemnica magi... Olivier Gay, Fabric...

IG:ksiazki_wloczykija
Książka która zabiera czytelnika w magiczną podróż na Święte Wyspy wraz z niezwykłym bohaterem, Frigielem, jego lojalnym psem Fluffym oraz wiernymi przyjaciółmi, Alice i Ablem.

Jednym z takich wybrańców może być Jenna, przyjaciółka Frigiel z dzieciństwa, która musiała opuścić wioskę Lanniel sześć lat wcześniej. To właśnie ta tajemnicza informacja staje się impulsem do pełnej przygód podróży naszych bohaterów na Święte Wyspy, gdzie rozpoczyna się niezwykła przygoda.

Jednym z najbardziej wciągających elementów tej książki są głęboko wykreowane postacie. Frigiel jako główny bohater to nie tylko odważny i zdeterminowany chłopiec, ale także osoba pełna ciepła i empatii, gotowa zaryzykować wszystko dla dobra swoich przyjaciół. Jenna, mimo że od dawna nieobecna, wciąż pozostaje tajemniczą postacią, której losy wzbudzają naszą ciekawość i emocje.

Oprócz tego, autorzy wspaniale oddają atmosferę Świętych Wysp, pełną magii, niebezpieczeństwa i niespodzianek. Opisane przez nich walki oraz niespodziewane zwroty akcji trzymają czytelnika w napięciu, nie pozwalając oderwać się od lektury nawet na chwilę.

Co więcej, humor i lekkość, z jaką przedstawione są sytuacje, sprawiają, że książka ta jest idealną lekturą zarówno dla młodszych czytelników, jak i dla tych nieco starszych. Dialogi między bohaterami są pełne dowcipu, a opisy miejsc i wydarzeń zachęcają do śmiechu i refleksji.

Podsumowując, "Wybrańcy Bogów" to książka, która doskonale łączy w sobie elementy przygody, magii, przyjaźni i humoru. Pełna niezapomnianych postaci i ekscytujących wydarzeń, ta powieść dla dzieci z pewnością zostanie zapamiętana jako jedna z tych, które pozostają w sercu czytelnika na zawsze. Pozostaje tylko jedno pytanie: po czyjej stronie stanie Frigiel i jego przyjaciele w obliczu zagrożenia? Odpowiedź na to pytanie czeka na każdego, kto zanurzy się w fascynującym świecie "Wybrańców Bogów".

IG:ksiazki_wloczykija

@mamcia_tomusio_lilusiowa
Przeczytaliśmy dwa tomy z tej serii pierwszy tom to "Wybrańcy Bogów", a drugi tom to "Krąg Dominacji"
W każdym tomie akcja dzieje się na Świętych Wyspach i standardowo dobro miesza się ze złem. Mnóstwo zwrotów akcji, próby ocalenia mieszkańców Świętych Wysp i odparcie ataków Netheru.
Dzieje się tutaj bardzo wiele, czytelnik nie będzie się nudził

@mamcia_tomusio_lilusiowa
Dzieje się tutaj bardzo wiele, czytelnik nie będzie się...

To już kolejna książka z serii Frigiel i Fuffy, którą przeczytałam. Czytało się bardzo przyjemnie, jest ciekawa i wciągająca. Bohaterowie na szczęście nie stracili swojego charakteru z wcześniejszych książek, więc nadal są wyróżniającymi się i interesującymi postaciami. Jedyny minus to pewne niekonsekwencje w stosunku do poprzednich części. Są dosyć irytujące biorąc pod uwagę co działo się w serii Odległe Lądy ale po za tym książkę oceniam bardzo dobrze i polecam!

Dodaj cytat z książki Wybrańcy Bogów