Magią i odwagą

Magią i odwagą
SELF-PUBLISHER
2022-06-01
2022-06-01
Magią i odwagą fantasy polskie fantasy Mateusz Kasprzyk książki fantasy smoki smocze statki paladyni

Okładka książki Dodatek dla najmłodszych "Daję słówko" nr 1 Izabella Agaczewska, Ewa Bryniarska, Mateusz Kasprzyk, Aleksandra Kmicińska, Monika Litwinow, Ewa Mroczkowska, Alicja Podgrodzka, Mateusz Rogalski, Mikołaj Rogalski, Agnieszka Żarecka
Dodatek dla na... Izabella Agaczewska...

Po książkę „Magią i odwagą” Mateusza Kasprzyka sięgnęłam, ponieważ zachęcił mnie do niej opis. Podchodziłam do niej bez oczekiwań i nie wiedziałam, czego się spodziewać. Czy okazała się warta mojej uwagi? Przekonajcie się.
Język i styl autora są bardzo przyjemne i lekkie, przez książkę się płynie. Człowiek się nie spostrzeże, a już ją kończy. Fabuła jest przemyślana i intrygująca, do tego spójna i nie zawiera błędów logicznych. Świat stworzony przez autora jest niesamowity, znajdziemy tu smoki, paladynów, magię oraz przygodę. Książka jest bardzo komfortowa, a czyta się ją z przyjemnością. Czuć w niej baśniowy klimat i to sprawia, że można w niej utonąć i dać ponieść się przygodzie. Akcja książki jest dynamiczna, autor potrafi budować napięcie i wprowadzać elementy zaskoczenia. Zakończenie jest nacechowane klimatem baśniowym, tak jak w bajkach, tak tutaj czytelnik otrzymuje szczęśliwe zakończenie. Osobiście czułam się częścią przygód bohaterów i podobało mi się, że można w łatwy sposób wczuć się w klimat panujący w książce.
Kreacja bohaterów jest na dobrym poziomie. Są oni realni, można się z nimi utożsamiać i widać zmiany zachodzące w czasie trwania historii. Główny bohater – Oskar jest niesamowitym dzieciakiem, pełnym determinacji i odwagi, a zarazem mocno doświadczonym przez los. Bardzo dobrze obserwowało się drogę tego bohatera i kibicowałam mu z całych sił. Autor w bardzo piękny sposób pokazał tutaj motyw przyjaźni między dwójką dzieci, gdzie każde z nich jest z innej warstwy społecznej. Pokazuje, że dla dzieci nie ma znaczenia twój status społeczny, to ile masz pieniędzy etc. Dodatkowo bardzo interesujące było obserwowanie relacji między ojcem a synem, gdzie musieli oni na nowo budować nić porozumienia i zaufania.
Reasumując, jest to bardzo komfortowa i przyjemna lektura, którą mogę śmiało polecić każdemu. Warto ją poznać i dać ponieść się przygodzie.

Mamy tutaj historię młodego chłopca, złotówłosego Oskara. Jest on synem smoczego pilota, mieszkającym na dworze króla Andrzeja. Na szczęście nie czuje się tam samotny, bo może spędzać czas z córką władcy – Mają.

Niestety beztroska zabawa szybko się kończy. Na dziewczynkę zostaje rzucona klątwa. Oskar chcąc pomóc przyjaciółce wyrusza na misje, aby odnaleźć lekarstwo.

Tylko czy uda mu się znaleźć antidotum na klątwę?

To historia o odwadze, przyjaźni, niesamowitych przygodach. Nie zabraknie tu ani dzielnych bohaterów, ani smoków. Całość jest bardzo ciekawa, w sam raz dla młodszych ale nie tylko czytelników.

Tylko...

„Magią i odwagą” Mateusz Kasprzyk to książka, po której przypomniałam sobie dziecięce lata, kiedy zatracałam się w fantastycznych książkach.

To książka dla wszystkich, skierowana do młodzieży i dzieci, ale myślę, że przypadnie każdemu do gustu. Jeśli kochacie fantastykę, to serdecznie polecam wam ten tytuł.

Główny bohater to Oskar, który będzie musiał wykazać się odwagą, aby pokazać, jaka jest siła przyjaźni. Na księżniczkę zostaje rzucona klątwa, a dzielny Oskar chce pomóc Mai.

Czy uda mu się i dołączy do drużyny, aby ocalić przyjaciółkę?

Muszę przyznać, że już dawno nie czytałam fantastyki i chyba mi jej brakowało. Plusem jest to, że książka dla dzieci i młodzieży, więc autor napisał ją lekko i czyta się przyjemnie. Moja córka ma cztery lata, ale bardzo lubi jak jej czytam. I jak tylko była ciekawa scena, to chętnie jej czytałam na głos. Myślę, że za jakieś trzy lata będzie chciała, abym jej przeczytała całość.

Książka bardzo dobrze napisana. Świetnie się czyta o magicznych krainach i potworach. Autor ma naprawdę świetną wyobraźnię. Bardzo polubiłam głównego bohatera Oskara. Od samego początku jest bardzo silny i odważny. W całej historii będzie musiał podejmować wiele decyzji. Nie zawsze wiadomo, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem.

Kochani serdecznie polecam wam sięgnąć po tę pozycję. Uważam, że nie trzeba być dzieckiem, aby przeczytać tę pozycję. Świetnie nadaje się też dla dorosłych.

Dziękuję za egzemplarz recenzencki.

[współpraca reklamowa]

@mateusz.kasprzyk_pisarz

#recenzja #magiaiodwaga #mateuszkasprzyk #dabrowagornicza #zaczytanamama86 #współpracareklamowa #fantastyka

Główny bohater to Oskar, który będzie musiał wykazać się...

MAGIĄ I ODWAGĄ
Mateusz Kasprzyk

Jeśli Wam powiem, że macie szansę wyruszyć do niezwykłego świata, w którym można spotkać smoki, zajrzeć do pałacu królewskiego, poczuć moc magii i spotkać chłopca odwagą przewyższającego niejednego dorosłego, to zdecydujecie się na taką przygodę? Zastanawiacie się, co trzeba zrobić, by poznać taki świat? To bardzo proste: wystarczy przeczytać powieść "Magią i odwagą" Mateusza Kasprzyka, o której napiszę Wam kilka słów.

"Magią i odwagą" to polska powieść fantastyczna skierowana przede wszystkim do młodych czytelników 10+, o czym informuje autor na grzbiecie okładki. Jednak po lekturze muszę stwierdzić, że dorosły czytelnik nie zawiedzie się na tej książce, ponieważ historia jest naprawdę świetna, warta uwagi i polecenia.

Szybko przekonałam się, że opowieść snuta przez autora z dynamiką, żywością i niesamowitą swadą wciąga oraz interesuje od samego początku aż do ostatniej kropki. Muszę wspomnieć, że to naprawdę świetna opowieść, w którą wplecione zostały ciekawy świat przedstawiony, niezwykłe istoty, dobrze wykreowani bohaterowie oraz zaskakujące i ciekawe wydarzenia. Zaznaczę, że pomimo, iż książka kierowana jest do młodego odbiorcy to ani język nie jest prymitywny, zbyt uproszczony, ani fabuła nie zawiera w sobie ani krzty banału - lektura sprawiła mi ogromną przyjemność. Nawet dzieciecy bohater, który ma ledwie dziesięć lat okazał się nad wyraz dojrzały, a jego zachowanie wcale za bardzo infantylnym nie było - można go podziwiać.

"Magią i odwagą" to pełna przygód, magii i niesamowitości opowieść o przygodzie, która jest jednocześnie interesująca, ciekawa i niebezpieczna. Gorąco polecam książkę Mateusza Kasprzyka zarówno małym, jak i dorosłym miłośnikom fantastyki - jestem pewna, że się nie zawiodą!

#książki #magiąiodwagą #mateuszkasprzyk

MAGIĄ I ODWAGĄ
Mateusz Kasprzyk

Zbliża się Dzień Dziecka to u mnie zaczyna robić się dziecinnie.

#magiąiodwagą co Wam mogę powiedzieć? Petarda którą przeczytałam z ogromną przyjemnością. 💪💪💪

Byłam razem z bohaterami w lesie, latałam smokami, próbowałam uratować życie Mai.
Niesamowicie wymyślona fabuła. Tytuł jak najbardziej strzałem w dziesiątkę. Oskar, to chłopiec, który wyrusza w daleka podróż, żeby uratować życie swojej przyjaciółce Mai. Gdyby nie magia i odwaga, nigdy by nawet nie mógł pomyśleć o wyprawie. Maja, na która została rzucona klątwa, zostałaby skazana na śmierć, bez choćby odrobiny szansy na uratowanie. To czy im się uda, czy sprowadzą eliksir, który ożywia wszystko, musicie koniecznie przeczytać.

Niesamowicie emocjonalna, nie dało się jej odłożyć. Muszę przyznać, że wciągnęła jak niejeden dobry kryminał.

Rola ojca i syna, niesamowita przyjaźń, odwaga, mnóstwo magii i wiele odwagi.

Gwarantuje niesamowite przeżycia, polecam w 100%

Zbliża się Dzień Dziecka to u mnie zaczyna robić się dziecinnie.

Ostatnio skończyliśmy oglądać 'Ród smoka'. I smoków było mi tam za mało. Trochę nadrobili w ostatnim odcinku, ale...
Więcej tych niezwykłych stworzeń, nawet takich, które można przytulić (!),znajdziecie w książce. Książce niezwykłej, która zaostrza apetyt na więcej. I która spodoba się dzieciom wczesnoszkolnym i młodzieży. Chociaż i ja planuję niebawem przeczytać ją po raz drugi, tym razem z moim zerówkowiczem.
Książka o której mowa to self-publishing - 'Magią i odwagą' Mateusza Kasprzyka. To pierwszy tom większej serii, co mnie bardzo cieszy. Bo zdążyłam polubić bohaterów. Głównym jest Oskar. Ten złotowłosy chłopiec jest synem smoczego pilota i ma na oko 10 lat. Mieszka na dworze króla Andrzeja i marzy o zostaniu paladynem. Niestety, kiedy jego matka umiera, życie nieco mu się zmienia. Zmieniają się też marzenia. Niezmienny zaś pozostaje fakt, że jego najlepszą przyjaciółką jest Maja, księżniczka, córka króla. Po śmierci mamy staje się chłopcu jeszcze bliższa niż wcześniej. Niestety ich beztroskie dzieciństwo niszczy klątwa, która spada nagle na dziewczynkę w wyniku splotu wydarzeń i pewnej pomyłki. Oskar nie chce się pogodzić z tym, co się stało. I postanawia wyruszyć w niebezpieczną podróż po antidotum na zły czar. Czy mu się uda? Komu może zaufać? Czy napotka po drodze jakiegoś przyjaciela? A może wydarzy się coś, co całkowicie zatrzęsie jego światem? Warto się dowiedzieć.
To opowieść która pozwala nam zanurzyć się w świecie wyjątkowym, baśniowym, fantastycznym. A jednocześnie jej bohaterowie są tacy realni, bliscy nam, współczesnym. Nie ma tu jakichś archaizmów, nie ma dystansu, który czasem w fantastyce się pojawia. Autor pewnie spotka się z porównaniami np. do 'Niekończącej się historii'. Ale to nic złego. Przeciwnie - miło, jeśli książka przywołuje skojarzenia do powieści, która kształtuje wciąż nowe pokolenia.
Największym plusem tej powieści jest to, co robi z wyobraźnią. Ona ją nie tylko otwiera. Ona ją karmi. Słowami rysuje świat, który chciałoby się odwiedzić, zobaczyć na własne oczy. Myślę, że byłby z tego świetny materiał na scenariusz filmu. Czego autorowi życzę.

Książkę tą kupiłam na "Jesiennym targu książki". Na początku myślałam, że to będzie przeciętna powieść dla dzieci, lecz grubo się myliłam!

Fabuła opowiada o Oskarze, dziesięcioletnim chłopcu, który przyjaźnił się z Mają - córką króla Andrzeja - władcy Zagaru. Dzieci wiodły bardzo beztroskie życie, aż do chwili, gdy dziewczyna przypadkiem dotknęła tajemniczego kamienia i zaraziła się śmiertelnie niebezpieczną klątwą która powoli zamieniała ją w kamień! Zdeterminowany chłopiec, postanowił dołączyć do drużyny, która za cel obrała odnalezienie lekarstwa na straszną chorobę...
Jest to klasyczna powieść przygodowo - fantastyczna, której akcja działa się w barwnie utkanym świecie fantasy pełnym przygód, magii, smoków, tak, tych smoków jakich kojarzycie jak i uroczych, puchatych i zupełnie niegroźnych kuleczek, których aż się chce przytulić. Bohaterowie zostali fantastycznie zaprojektowani, wcale nie są płytcy, czasem ma się wrażenie, że rzeczywiście oni istnieją. Mateusz Kasprzyk doskonale opisał zdarzenia jakie się zdarzyły podczas tej lektury. Dzięki temu sprawia to, że uśmiechamy się, boimy się o głównych bohaterów, niekiedy mamy nawet łzy w oczach (możecie mówić, że jak można płakać na książce dla dzieci, lecz bardzo mnie wzruszył koniec, lecz nie płakałam).

Sama książka została wydana bez zarzutów. Ładna, przykuwająca oko okładka z papierem doskonałej jakości sprawiają, że książkę czyta się jeszcze przyjemniej, na plus czytelna mapka na końcu książki (nie ta co w starym wydaniu Władcy pierścieni),która potrafi czytelnikom lepiej się orientować w fabule.

Jeśli chodzi o to komu mogłabym tą książkę polecić... Najbardziej poleciłabym młodym czytelnikom od 10 do 13 lat. Starsi czytelnicy też by na pewno odnaleźli coś dla siebie, ale dzieci pewnie byłyby bardziej usatysfakcjonowane przygodami Oskara. Myślę, że skoro na grzbiecie tej książki napisano, że jest to tom 1, najwyraźniej w tym czasie autor ma w planach kontynuację. Na razie nic o niej nie wiadomo, póki co zostało mi tylko na nią czekać

Nie będę ukrywała, iż podeszłam z dużymi obawami do książki, którą mam zamiar dzisiaj opisać. Gdzieś mnie uwierała, jakby pomysł nie ten, grupa wiekowa – 10+, trochę zabrakło mi spójności i oczekiwałam przedobrzenia.

Do czego może doprowadzić ciekawość dziecka? Jest tylko jedna odpowiedź, do wszystkiego, dosłownie. W tym przypadku do ściągnięcia na siebie strasznej klątwy, w wyniku czego grupa ludzi wyrusza w podróż, po antidotum. Ich środkiem lokomocji pierwotnie jest smok, potem jednorożce. Na kartach powieści roi się od dziwnych, baśniowych stworzeń, a także potraw; stek z minotaura mnie zachwycił.
Na każdej stronie daje się odczuć, że Autor przemyślał dokładnie, o czym i jak chce napisać. Stworzył świat z magii i o magii, nie gubiąc cech wiarygodności. Posłużył się wyznacznikiem wieku odbiorcy, jednocześnie pozwalając czerpać przyjemność z czytania dorosłemu czytelnikowi. Nie sądziłam, że mnie wciągnie bajka, ale byłam tak ciekawa, że zarwałam nockę; a rano do pracy. Poprzeczka wysoko powieszona i wszystkie warunki, by ją przeskoczyć, spełnione. Zabawa słowem, barwne opisy, ciekawe porównania, a wszystko przedstawione na poziomie przyswajania dziecka, bez popadania w infantylność. Zdarza się nam dorosłym, że dopuszczamy, aby nasze wewnętrzne dziecko nas opuściło lub zasnęło i nie ujawniało się.
Debiut, i to, jaki – spektakularny. Gratuluję.
Czekam na kolejny tom Panie Mateuszu.

Empikgo audiobook/e-book

Maja i Oskar roztaczają dla nas tą magiczną opowieść. Początek jest niezwykle dynamiczny, bowiem poznajemy temperament małej księżniczki. Jej opiekunka Marta musi mieć sposoby by ukryć przed Królem wybryki jego pociechy. Dowiemy się również jak to się stało, że Oskar, syn smoczego pilota wychowuje się z królewskim dzieckiem. I tak poznając Zagarskie królestwo, wpadniecie w tę magiczną krainę po uszy.
Przygoda dla dzieci od 10 lat
To lecimy !

Jednak muszę was ostrzec, że w historii występują wzruszające momenty! Ale głównie jesteśmy nastawieni na fantastyczną przygodę. Na grzbiecie smoka wyruszamy w nieznany świat. Czeka nas las pełen niespodzianek i niebezpieczeństw. Pełen magicznych stworów i wielu wyzwań. Czas by uratować księżniczkę się kurczy a na drodze przed bohaterami czeka wiele przeszkód. Podróż bohaterów jest opisana bardzo obrazowo. Wszystkie magiczne i odbiegające od realnego świata stworzenia czy przedmioty zostały opisane tak, by każdy czytelnik zrozumiał co się dzieje. Głównym bohaterem jest ciekawy świata chłopiec i dzięki niemu każda wątpliwość zostanie rozwiana. Mamy kilku głównych bohaterów wiec nie można się pogubić. Mimo iż na ich drodze czeka wiele magicznych stworzeń wszystko jest tak poukładane, że nie da się zgubić wątku a cel jest jasny.
Walka z magią i czasem, a wszystko w leśnym klimacie.

W tej historii ukazana jest przede wszystkim wielka przyjaźń i odwaga, okraszona magią. Ale także relacje syna z ojcem. Do tego mamy misję, w której uczestniczą bohaterowie, którzy wcześniej się nie znali więc mają do siebie ograniczone zaufanie. Ale nie można być zbyt podejrzliwym! Spryt i szczęście a wszystko stanie się jasne w swoim czasie. Historia nie zawiera szczegółowym opisów a jedynie takie, które budują obraz przedstawionego świata. Nie znalazłam tez trudnych słów oprócz tych na potrzeby fantastyki, dlatego uważam, że ta pozycja jest przystępna dla każdego małego czytelnika ciekawego świata smoków i magicznych przygód.

Znacie nas już trochę i wiecie, że bardzo kibicujemy polskim pisarzom i polskiej literaturze. Ponieważ rodzimych powieści fantasy ciągle nam za mało, z utęsknieniem sięgamy po kolejne nowości. Dlatego kiedy w nasze ręce wpadła cudownie wydana książka autorstwa Mateusza Kasprzaka o magicznym tytule i tajemniczej ilustracji na okładce, aż zaświeciły się nam oczy. A kiedy córka zauważyła, komu dedykowana jest powieść – wzruszeniom nie było końca. Bo marzenia się spełniają, nigdy w to nie wątpcie. Tak jest i tym razem. Prezentowana dzisiaj książka przenosi nas w świat magii, tajemniczych zaklęć, klątw i smoków, gdzie dobro okazuje się mniej ciekawe, niż zło, a zaufanie rodzi się długo i powoli. To książka o przyjaźni, odpowiedzialności i niełatwych relacjach między dzieckiem a rodzicem, które niejednemu spędzają sen z powiek. To również lektura o walce z własnym strachem, słabościami i niepewnością. Bohaterem jest Oskar, syn smoczego pilota, który wychowuje się na zamku razem z królewską córką. Dzieci są najlepszymi przyjaciółmi, jednak wskutek nieszczęśliwych okoliczności na królewnę pada klątwa przeznaczona dla jej ojca. Z Mają zaczyna dziać się coś niedobrego i, jak w baśniach braci Grimm, nikt nie potrafi jej pomóc. Powodowany wyrzutami sumienia i troską o życie przyjaciółki Oskar wyrusza na poszukiwanie antidotum. Ma nim być eliksir życia, potężny płyn zrodzony w początkach świata i chroniony przez magię. Rozpoczyna się dla chłopca przygoda życia pełna niebezpieczeństw i strachu o przyszłość przyjaciółki. W jednej chwili kończy się jego beztroskie dzieciństwo i teraz trzeba wykazać się nie lada odwagą i pomysłowością, aby zmierzyć się z przeciwnościami, które staną na jego drodze. A łatwo nie będzie, zwłaszcza że niebawem sam odkryje, iż nie każdemu może ufać. Niezmierzona puszcza, tajemnicze, zaklęte zamczysko, leśni ludzie mieszkający w drzewach, potwór, którego trzeba zlikwidować, rozłąka z tatą, zdrada…czy to nie zbyt wiele dla małego chłopca, który chce jedynie uratować przyjaciółkę? Czy odkrycie, że choć motywy poszczególnych członków misji co do wykorzystania eliksiru są różne, to dopóki przyświeca im jeden cel, współpracują ze sobą – pomoże naszemu bohaterowi? Czy współpraca z nowo poznanymi członkami zakonu paladynów umocni jego marzenie o pełnieniu tej funkcji w dorosłym życiu? Czy eliksir naprawdę pomoże Mai? I czy nagle nie okaże się, że jest go zbyt mało, by spełnić pragnienia i zaspokoić nie zawsze szczere intencje uczestników wyprawy?
„Magią i odwagą” czyta się szybko i co tu dużo mówić, zbyt szybko się ją kończy. Pozbawiona długich opisów, skupia się na akcji i wykreowaniu najbliższego otoczenia, co zapewne docenią ci czytelnicy mniej zafascynowani opisami, a bardziej skupieni na akcji i przygodach. Bo przygód ani akcji tu nie brakuje! Fabuła zdecydowanie uczy cierpliwości, odwagi i powolnego, ale systematycznego dążenia do obranego celu. Prosty, klarowny język, miłe dla oka dialogi, nie zawsze jasny, ale intrygujący podział na dobro i zło, baśniowe światy, gryfy, tuliszki, madriady, smoki – wszystko to zapewni młodemu czytelnikowi kilka godzin literackiej przygody. Powieść jest z tych grubszych; posiada miękką okładkę ze skrzydełkami, a standardowej wielkości czcionka oraz podział na niedługie rozdziały znacznie ułatwiają czytanie. Polecamy bardzo nieco starszym czytelnikom, takim 10+, chociaż jesteśmy przekonane, że nawet młodsi, z pomocą rodziców, będą w stanie razem Oskarem udać się w tę niesamowitą podróż!

• Książka recenzencka
  • Bajki
  • 2022 PRZECZYTANE
  • Pojedyncze 7.1 i więcej
  • Do biblioteki
  • Mam na półce

Dodaj cytat z książki Magią i odwagą