Sezon na truskawki

Grupa Wydawnicza Relacja
2021-05-19
2021-05-19

więcej Więcej

Kolejna pozycja, która miała mi posłużyć jako detoks po "Czarnobylskiej modlitwie" i jak nie lubię opowiadań tak w tym przypadku taka burza mózgu się sprawdziła, bo chyba bym nie dała rady, gdyby te historyjki były dłuższe. A co o nich sądzę? Są tak różne, że trudno je opisać w paru zdaniach, ale myślę, że dużo zależy od nastawienia i wyznawanych wartości.

"I kiedy słyszała za plecami, że się puszcza - uśmiechała się do siebie, myśląc: macie rację, puszczam się, uwielbiam się puszczać, w przeciwieństwie do was, które kurczowo się czegoś trzymacie, czegoś co zostało wam narzucone, a wy chwyciłyście to bezmyślnie i ze strachu przed tym, co inni o was pomyślą, nie puścicie się nigdy".

1.Kochanek. 2.Luna. 3.Sezon na truskawki

„Na co pani ma dziś ochotę?
Na wszystko.
Garściami i natychmiast.”
„W tych wszystkich scenach jestem również ja - niegrzeczna, zepsuta i brudna, ale za to jaka szczęśliwa.
Pierwszoplanowa postać kobieca.”
Zbiór krótkich opowiadań, jakimi jest „Sezon na truskawki” potrafił wywołać u mnie tyle emocji, tyle wspomnień i pragnień głęboko schowanych. Każde z nich otula w...

Zakochałam się w tej książce, w tym jak jest napisany oraz w historiach w niej zwartych. Marta Dzido zebrała w niej opowiadania, nawet nie wiem czy można je tak nazwać, które mówią o kobiecości, kobiecej sile, miłości, seksualności oraz porządaniu. Każde z nich opowiada o innej kobiecie, w innym wieku, o różnych pragenieniach i przeżyciach ale każde z nich jest piękne na...

Niezmiennie zachwyca mnie, jak Marta Dzido nowatorsko korzysta z polszczyzny, żeby pisać o seksualności i namiętności. Świetnie napisane opowiadania, które trafiają prosto w serce. Wzruszyłam się!

Nie mogę nasycić się sposobem, w jaki Marta Dzido układa słowa w opowieści. "Frajdę" przeczytałam już co najmniej 3 razy, płacząc ze wzruszenia i zachwytu, a "Sezon na truskawki" zamówiłam w ciemno i nie żałuję.
Chcę jeszcze. Chcę więcej. Chcę!

Bardzo kobieca książka, którą powinien przeczytać każdy facet! Miłość, pożądanie, erotyzm i problemy z nimi związane odmieniane przez wszystkie stadia dojrzałości i okresy życia. Czasami jest łatwiej i przyjemniej, czasami świat rzuca kłody pod nogi, szczególnie w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Kobiety czują bardziej i więcej... jeśli bóg istnieje to na pewno jest...

Pisane z pasją. To się czuje. To jest bliskie życia. Z życia wyjęte, przez życie pisane. I o życiu. Nie, to nie jest feministyczne. To jest naturalne, szczere. Ludzkie. Kobiece i męskie. Nasze. Moje i twoje. Jej i jego. Ich. Wszystkich. Nas.
Wstydzimy się naszych podstawowych potrzeb. A wstyd to kraść (choć zależy z jakiego powodu). Brawo za odwagę, pani Marto.
Za ostatnie...

Niestety nie jest to cos, co w teorii mialo byc. Podobaly mi sie tylko 2 historie, reszta jest o... w zasadzie nie wiem o czym, jakis belkot i niby jest jakas historia, ale niewiadomo o czym to jest. Ciekawy pomysl, ktory skonczyl sie nieciekawym czyms.

• 2021
  • Przeczytane 2021