rozwińzwiń

literatura piękna
Grupa Wydawnicza Relacja
2021-05-19
2021-05-19
cielesność erotyka literatura piękna literatura polska namiętność poszukiwanie szczęścia poszukiwanie własnej tożsamości pożądanie uczucie współczesna kobieta

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Wyróżniona opinia i

Sezon na truskawki

przeczytanych książek 433 napisanych opinii 432

Cudowny i różnorodny zbiór opowieści o różnych aspektach kobiecości i miłości. Fantastycznie było się tam odnaleźć na różnych etapach i w podróżach życia. Bardzo sensualnie, ciepło i zmysłowo napisana. Chętnie będę wracać i polecać każdej kobiecie, a może i mężczyznom też bo to piękny portret pochwalny kobiecego ciała i umysłu.

Są książki, których nie chce oddawać do biblioteki i żałuję, że nie zostają na mojej półce. Z tą tak miałam.

Sezon na truskawki to osiem historii. Nie wszytskie mnie poruszyły, niektóre były nawet trochę nudne, czułam się dziwnie gdy je czytałam. Inne jednak wspaniałe, poruszające i mimo że krótkie to byłam w wdzięczna że mogę przeżyć te emocje razem z bohaterami.

Polecam :)

Polecam :)

Opowiadania o rozterkach związanych z seksualnością i emocjami na różnych etapach życia. Na dodatek (prawie) wszystkie obsadzone w klimacie lat 90. Trochę nie rozumiem niektórych opinii, na temat wulgarności i zawartej erotyce - o tym właśnie miała być ta książka. O cielesności wprost.

Chciałam polubić tę książkę. Chyba przez wiele zachwytów nad nią spodziewałam się po prostu czegoś innego i nie byłam gotowa na mniej przyjemne treści (np. o molestowaniu). Nie podobały mi się wątki erotyczne z udziałem osób nieletnich. Z jednej strony myślę, że może i jest to potrzebne, bo seksualność młodych kobiet jest marginalizowana (i moim zdaniem w opowiadaniach została dobrze oddana),z drugiej czułam po prostu jakiś niesmak.

Poziom Bravo Girl. Lubiłem Bravo, więc daję 5/10.

Poziom Bravo Girl. Lubiłem Bravo, więc daję 5/10.

Trafiłam na tą książkę przez przypadek i zaczęłam czytać ją bez wstępnej wiedzy, o czym będzie. Nie dotrwałam do końca. Początek zapowiadał się ciekawie, niestety potem zaczęły się wątki erotyczne. Ogólnie nie mam nic przeciwko literaturze erotycznej jako takiej, ale czytając akurat ten zbiór czułam zażenowanie.

Tak bardzo polubiłam tę książkę, chyba całą porysowałam ołówkiem, napisałam milion komentarzy. Autorka trafiła do mojego serca, odnalazłam w książce siebie, będę do niej wracała. Polecam na słodkie gorące lipcowe wieczory 🍓🍓

Świetny zbiór opowiadań, ja tam znalazłam samą siebie, myśle, ze każdy może się utożsamić z jedna z bohaterek.

Martę Dzido zapakowałam do torebki nieuważnie, w pośpiechu i bez chwili zastanowienia. Mała książeczka, trochę nijaka, lecz z pewnością poręczna, z różową okładką i truskawką w tytule, nadała mi się idealnie na dwie okoliczności: na wiosnę i podróż komunikacją miejską. A potem i na kawałek żyćka.

Bo to, co początkowo wyglądało na przyjemne, niezobowiązujące czytadło, w rzeczywistości z owym niewiele miało wspólnego. Zwięzła, dobitna i mocno skondensowana proza Dzido uderzyła we mnie gwałtownie, a warto tutaj rzec, że zbiór tych kilkunastu tekstów wcale nie zapowiadał się aż tak intrygująco. Wręcz przeciwnie - ,,Sezon na truskawki’’ przywodził na myśl nieco naiwne i nieco przerysowane opowiastki o współczesnym feminizmie; o kobietach - bohaterkach, pięknych i nieustraszonych; o potomkiniach uciśnionych babek i matek, które wreszcie pozyskują prawa do decydowania o sobie; o podążaniu swoją ścieżką; byciu panią własnego losu, silną i niezależną; przepełnione patosem, pretensjonalnością i nadęciem. Nic bardziej mylnego.

Autorka owszem - porusza zbliżone tematy, charakterystyczne motywy, pokrewne zagadnienia – jednak czyni to w zaskakująco naturalny sposób. To historie proste, nieskomplikowane, oparte na ogólnych doświadczeniach i przeżyciach; bliskie, tożsame, pozbawione zbędnego moralizatorstwa, przekłamywania rzeczywistości, forsowania własnych przekonań; podjęte na nowo, ze zrozumieniem, sporą dozą empatii oraz czułości; bogate w oniryzm języka, celność spostrzeżeń, trafność nazywania tego, co nienazwane. Dużo w tym pisarstwie świeżości, lekkości, ale i pewnego rodzaju uniwersalności; Dzido sięga po opowieści setek kobiet tworząc z nich niezwykłą mozaikę refleksji – refleksji, które w ,,Sezonie na truskawki’’ wybrzmiewają po dwakroć; które otwierają głowę, zmuszają do zastanowienia, głębszej analizy, wreszcie zaś… Po prostu poruszają.

Bo to, co początkowo wyglądało na przyjemne, niezobowiązujące czytadło, w...

nie mowie, ze jest zla, ale tak bardzo nie w moim guscie, ze ledwo dobrnelam do konca. erotyka w tym stylu mnie skreca, a co do opowiadan poruszajacych macierzynstwo, smierc i samotnosc, to jakos mnie nie poruszyly. troche za duzo tego wszystkiego i momentami moze troche niepotrzebnie wulgarnie, ale co kto lubi

• 2021
  • 2022