Pokrzywdzona 2. Człowiek z peronu

Okładka książki Pokrzywdzona 2. Człowiek z peronu Ola April
Okładka książki Pokrzywdzona 2. Człowiek z peronu
Ola April Wydawnictwo: Ridero Cykl: Pokrzywdzona (tom 2) Seria: Pokrzywdzona literatura obyczajowa, romans
Pokrzywdzona (tom 2)
Pokrzywdzona
Ridero
2021-03-01
2021-03-01
kryminał romans powieść obyczajowa Pokrzywdzona Pokrzywdzona 2 Ola April Niezapomniane chwile Człowiek z peronu

Jeszcze nie czytałam tej pozycji, widzę jednak całą masę super opinii. Bardzo mnie kusi, aby ją zamówić. Polecacie?

Emilia czuje się zła i upokorzona po odkryciu kradzieży. Wszystko zgłasza na policję i ma nadzieję na szybkie rozwiązanie sprawy. Wbrew wszystkiemu Paweł do niczego się nie przyznaje i cały czas pisze do Emi jakby nigdy nic. Kobieta robi się coraz bardziej zmęczona i rozdrażniona całą sytuacją. Policja i prokuratura cały czas ją zbywają mimo, że wszystko im podała jak na tacy. Znalazła nawet część skradzionej biżuterii w lombardzie. Jedynym plusem w tym wszystkim jest to, że jej mąż w końcu zaczął płacić alimenty i może spokojnie zapisać Damiana na siłownię. Chłopak dzięki spotkaniom z trenerem personalnym chce zmienić swoją sylwetkę na bardziej sportową. Tym bardziej, że widzi on już pierwsze efekty po wprowadzeniu diety i regularnych ćwiczeniach. Oczywiście ojciec tego nie rozumie, ale Damian i tak chce iść w tym kierunku.
Dzięki retrospekcjom z przeszłości możemy więcej się dowiedzieć o życiu Pawła w dzieciństwie i młodości. Mężczyzna jednak wiele ukrywał przez Emi, czego ona też się dowiaduje z akt sprawy i nie może uwierzyć z jakim człowiekiem miała do czynienia. Ten jednak uparcie do niej wypisuje wyznając miłość i prosząc o spotkanie. Jednak jak Emi chce żeby wyjaśnił sprawę kradzieży na policji omija sprawę wielkim łukiem.
Myślałam, że akcja książki bardziej się rozwinie. Bardzo denerwowała mnie postawa policji i prokuratury, gdzie mieli wszystko podłożone pod nos, a nie robili nic, żeby rozwiązać sprawę. Zresztą postawa Pawła nie była lepsza, te ciągłe bezsensowne smsy i brak konkretów. Nic dziwnego, że Emi była rozbita emocjonalnie. Mimo wszystko trochę jestem ciekawa co wydarzy się dalej, bo jest zapowiedź kolejnego tomu, a zakończenie trochę mnie zaskoczyło.

Jest to druga część z cyklu "Pokrzywdzona", w której poznajemy dalsze losy głównej bohaterki. W moim odczuciu książka była nudna. Brak w niej akcji, a wątki rozwijały się bardzo powoli. Jednak bardzo ciekawi mnie czy Emi i Paweł będą razem. Dlatego jeśli będę miała taką możliwość to sięgnę po kolejną część z nadzieją, że będzie bardziej wciągająca i, że się na niej nie zawiodę, tak jak było to w przypadku tej części.

Pokrzywdzona 2 to kolejna część serii, w której czytelnik poznaje losy Emilii. Gdy już mogłoby się wydawać, że życie bohaterki wróciło do normy, z jej domu znika droga biżuteria. Emilia o kradzież obwinia swojego ukochanego, Pawła. Ten jednak nie przyznaje się do winy, policja także nie wnosi do sprawy nic nowego, dlatego bohaterka postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i sama znaleźć winowajcę. W międzyczasie okazuje się, iż Paweł skrywa niejedną tajemnicę.

Książkę czyta się dosyć szybko, lecz nie oceniłabym jej jako wybitną. Według mnie wątek kryminalny był kiepsko rozwinięty. Bohaterowie też nie za bardzo przypadli mi do gustu, chociaż plusem jest przedstawienie Emilii jako silnej i rozważnej kobiety. Polecam tą książkę jako lekką, niezobowiązującą lekturę. Chociaż wątpię, bym sama kiedykolwiek jeszcze do niej powróciła

W drugiej części Pokrzywdzona, poznajemy dalsze losy EMI. Gdy już zdawać by się mogło że kobieta ułożyła sobie życie u boku ukochanego , ten zaczął pokazywać swoje drugie oblicze. EMI czuje się oszukana. Została skradziona biżuteria, kto za tym stoi? EMI podejrzewa o to Pawła ,niestety on zaprzecza temu. Policja w tej sprawie też niewiele robi. Kobieta bierze więc sprawy w swoje ręce. Jej związek sypie się w drobny mak, jednak mężczyzna nie daje za wygraną i chce by Emu mu uwierzyła. Jakie jeszcze sekrety Paweł odkryje przed kobietą? Czy aby napewno jest niewinny czy to tylko przykrywką?
Książkę czyta się dosyć szybko, choć brakuje mi więcej wątku kryminalnego to jednak takiego obrotu sprawy nie spodziewałam się. Cieszy mnie zakończenie książki i to co postanowiła główna bohaterka. Polecam książkę , nie będziecie zawiedzeni.
Książkę odebrałam z portalu czytam pierwszy.pl

Druga część trzyma w napięciu nie mniej niż pierwsza. Dalsze losy Emi, choć nieco inne, w dalszym ciągu niezwykle intrygujące i wciągające. Mnie zakończenie zaskoczyło, a to bardzo w książkach lubię.

Ola April Pokrzywdzona 2. Człowiek z peronu Zobacz więcej