Ania z Avonlea

Lucy Maud Montgomery Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk S.p. z o.o. Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza (tom 2) klasyka
Anne of Avonlea
Ewa Łozińska-Małkiewicz, Ktarzyna Małkiewicz
Wydawnictwo Olesiejuk S.p. z o.o.
ania z Avonlea Montgomery
Anne of Avonlea
Ania z Zielonego Wzgórza (tom 2)
klasyka
Ewa Łozińska-Małkiewicz, Ktarzyna Małkiewicz
ania z Avonlea Montgomery

Okładka książki Świąteczna noc Hans Christian Andersen, Antoni Czechow, Charles Dickens, Maria Dąbrowska, Lucy Maud Montgomery, Eliza Orzeszkowa, Bolesław Prus, Władysław Stanisław Reymont, Maria Rodziewiczówna
8,6
Świąteczna noc Hans Christian Ande...

Wydawnictwo Bellona nie popisało się. Dużo błędów językowych i stylistycznych, literówki, które zmieniają sens zdania.

Kolejne spotkanie z Anią wypada... książkowo.
Pomimo tego, że rudowłosa pannica ma dopiero 16 lat, zaczyna uczyć w starej szkole, dodatkowo wspiera lokalną społeczność, kłóci się z papugą, opiekuje bliźniętami, ląduje w piwniczce i świadkuje na ślubie. Jak mawia Diana - to zawsze jej przytrafiają się najciekawsze przygody i życie nie jest nudne.
Przyjemnie było poznać...

druga część o przygodach Ani (Ania z Avonlea) opowiada o młodej kobiecie więc jest ona trochę dla starszych dziewczynek.

Dużo słabsza od pierwszej, znakomitej części Ani z Zielonego Wzgórza. Historie tak naprawdę prowadzące do niczego, fabuła prosta, dziecinna. Nie zdziwiło mnie, że akurat tej części nie uwzględnili na dużym ekranie, ponieważ nie ma tak naprawdę o czym tu się rozwodzić. Niemniej jednak uwielbiam Anię, jej pomysły i tok myślenia.

Nie jestem w stanie dać tej książce ani więcej gwiazdek, ani mniej.
Gorsza od swojej pierwszej części, trochę nudna, ale tragedii nie ma.
Bardzo polubiłam Pawełka (nie wiem czy w tym wydaniu nazywał się tak samo), czyli ulubionego ucznia Ani. Pojawiają się także Tola i Tadzio, których też polubiłam, aczkolwiek Toli bardzo mało było w powieści.
Jeżeli chodzi o styl...

Jeśli mam porównywać, była mniej zabawna niż pierwszy tom, opisano w niej wiele wątków, które średnio mnie interesowały. Chciałam czytać o Gilbercie i Ani, a tutaj było tego bardzo mało. No cóż, trudno się mówi i czyta się dalej.

Ania z Avonlea mnie urzekła! Jest totalnie inna, niż w pierwszej części. Dorosła, zdecydowanie bardziej dojrzała, mniej dziecinna.
Ania rozpoczyna pracę w Avonlea jako nauczycielka. Cudownie czytało się jej wszystkie przeżycia z tym związane. Stres, czy dzieci ją polubią, czy da sobie radę. Ania to wspaniała dziewczyna! Uwielbiam jej przygody. Oprócz tego...
W tej części...

W mojej opinii, to najsłabsza część cyklu o Ani Shirley - nie zapałałam sympatią do wprowadzonych postaci Tadzia i Toli. Niemniej - konieczna lektura do zrozumienia dalszych losów Ani.

Jak dla mnie świetnie napisane, w cudownym klimacie dalsze losy Ani Shirley. Polecam.

Jest to mój powrót do serii z Anią. Pierwszy raz wszystkie części przeczytałam będąc w szkole podstawowej. Bardzo miło jest wrócić do tych historii i bohaterów, trochę jakby spotkanie ze starymi przyjaciółmi po latach :)

19 734
    4 796