Ania z Avonlea

Okładka książki Ania z Avonlea
Lucy Maud Montgomery Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Ania z Zielonego Wzgórza (tom 2)
Anne of Avonlea
Wydawnictwo Literackie
2009-11-01
2009-11-01
Rozalia Bernsteinowa
szkoła przyjaźń miłość rodzina Avonlea

"(...) najmilsze i najsłodsze są nie te dni, kiedy wydarza się coś nadzwyczajnego, podniecającego i cudownego, ale te, które niosą z sobą drobne przyjemności, jedna po drugiej, jak perły ześlizgujące się ze sznurka, na który są nanizane."

"Ania z Avonlea" to druga część cyklu o cudownej rudowłosej marzycielce. Warto jednak nadmienić, że Ania im jest starsza, tym mniej buja...

Obok Ani z Zielonego Wzgórza to moja ukochana część tej serii. To jest tak piękne że aż brak mi słów. Darze tą książkę wielkim sentymentem, kocham zanurzać się w tym świecie, czytając Anie czuje się tak dobrze, że nie chce kończyć tych cudownych książek.Tak bardzo żałuję że nie ma możliwości porozmawiania z Lucy Maud Montgomery, jej książki są takimi perełkami że będę je...

Może zacznę od tego, że ta książka jest po prostu WSPANIAŁA i tego nie da się ukryć! Okazuje się ona idealną pozycją nie tylko dla młodszych, ale i dla starszych czytelników.
Przechodząc do rzeczy. Stwierdziłam, że kupię kolejny tom słynnej serii o rudowłosej Ani, ponieważ wcześniejszy naprawdę mnie zauroczył. Oczekiwałam, że ta lektura będzie tak samo świetna, co okazało...

Cudowna historia, wspaniali bohaterowie, świat przedstawiony. Po prostu fantastyczne!

Przez tę historię się płynie, wyobraźnia rozkwita, a serce rośnie z każdą stroną

Na Zielonym Wzgórzu zawitała śmierć i zmieniła rzeczywistość. Ania zamiast iść na uniwersytet, została w tamtejszej szkole, by pracować jako nauczycielka i by nie zostawiać Maryli samej. Pomimo smutku, który zamieszkał w sercach kobiet, pojawiają się w ich życiu dwa promyczki szczęścia w postaci bliźniąt. Dużo się zmienia, ale wszystko utrzymane jest w leniwym tempie pełnym...

Może nie aż tak ujmująca jak pierwsza część, ale wciąż warta wysokiej oceny. Zwyczajnie mam słabość do pierwszych trzech książek z tej serii! :D

Polecam!!!

Kontynuacja pierwszej części poznajemy Anie w dorosłym życiu. Bardziej podobała mi się ta część, ponieważ była bardziej wciągająca i bardziej ekscytująca. Polecam każdemu!

Druga część Ani z Zielonego Wzgórza - co w sobie kryje?

A kryje w sobie piękne przemyślenia Anii, dwójkę bliźniaków, ,,dziwną" wdowe mieszkająca na odludziu i jakoś wyjątkowo dużo Amerykanów za, którymi lekko mówiąc pani Linde nie przepada.

7/10

20 451