Akademia Pana Kleksa

Jan Brzechwa Cykl: Pan Kleks (tom 1)
literatura dziecięca 136 str.
2013-09-05

Greg
literatura dziecięca
lektura szkolna

Kup książkę

Jeśli myślicie, że raz przeczytana książka nie może być przez Was odebrana inaczej po kilkunastu latach, to jesteście w błędzie! „Akademię Pana Kleksa” czytałam mając osiem, może dziesięć lat. Minęło sporo czasu i postanowiłam odświeżyć sobie tę pozycję, by móc podzielić się swoją opinią na temat tej bajki tu na blogu. Co się zmieniło? Praktycznie wszystko!

Przyznaję, ...

Odkurzyłam ją po latach ... Na jej widok uśmiechnąłem się lekko ;) to książka mojego dzieciństwa i oczywiście lektura w podstawówce. Ciężko mi teraz ocenić samą książkę ponieważ, bądź co bądź, to książka dla dzieci, jednak interesująca i przykuwająca uwagę. Polecam drogie dzieci !!!

Że jest to książka która opowiada o przygodach Adasia Maślanki czyli 12 letniego chłopca który jest uczniem Akademii Pana Kleksa czyli zwariowanego professora który w bardzo fajny i śmieszny sposób uczy małych chłopców .Moja opinia brzmi tak że jest to bardzo fajna i zwariowana książka .Z całym sercem polecam ją przeczytać

Książkę czytałem mojemu synowi do poduszki i obydwaj możemy stwierdzić, że jest ona niesamowita. Dzięki magii pana Kleksa wróciłem myślami do beztroskiego czasu dzieciństwa, gdzie wiele spraw było tajemniczych albo chciało się mieć choć trochę magicznych zdolności aby ulżyć sobie w życiu. Mój syn zaś skwitował koniec czytania płaczem, "...bo Akademia się skończyła". N...

Lektura z IV klasy szkoły podstawowej. Miło ją wspominam, ale uważam, że dzięki wspaniałej kreacji Piotra Fronczewskiego, film jeszcze bardziej utkwił mi w pamięci od książki. Opowiada ona historię nietypowej szkoły i nietypowej klasy, której wszyscy uczniowie mają imiona na "A". Wszystko to okraszone wierszykami Jana Brzechwy i świetnymi czarnymi charakterami - golar...

Pierwowzór Albusa Dumbledora tylko z DUŻO mniejszym polotem :D

Nie jestem fanką Pana Kleksa. Z tą lekturą i jej kontynuacjami jest chyba tak, że jedni je kochają, a drudzy...ja należę do tych drugich. Potwornie nudziłam się w trakcie czytania i za nic nie chciałabym do tej pozycji wracać.

Fajnie się czyta, polecam

Bardzo fajna książka.

Tak, znowu dziecinnieję i kupiłam sobie przepiękne wydanie wszystkich części o Panu Kleksie. Frajda z czytania nieziemska. Okazuje się, że nadal znam całą historię prawie na pamięć, umiem śpiewać pod nosem wszystkie piosenki i tak, teraz będę oglądać filmy, bo również uwielbiam.

Dyskusje

Jan Brzechwa Akademia pana Kleksa