Akademia Pana Kleksa

Jan Brzechwa Wydawnictwo: Greg Cykl: Pan Kleks (tom 1) Seria: Kolorowa Klasyka literatura dziecięca
2013-09-05
literatura dziecięca
2013-09-05
Kolorowa Klasyka
lektura szkolna

Mam tę książkę jako lekturę. Śmieszna, pobudza wyobraźnię. Polecam.

Jak miło jest wrócić do tej lektury szkolnej. Świetna fabuła, która rozwija wyobraźnię i przenosi do magicznego świata Pana Kleksa😊

Och jejka, jejka...
Jako dziecko, nie miałam "przymusu" czytania jej jako lektury. Pamiętam za to filmy.
Jakież to jest kolorowe i fantastyczne. Chaos opowieści oraz różnorodność może rodzić mętlik, ale nie można odmówić tej książce pomysłowości.

Bawiłam się przednio i wszystkie dzieci na pewno ją pokochają.

Ah, mam słabość do książek takich jak ta. Tutaj na pierwszy plan wychodzi wyobraźnia autora, którą jestem oczarowana ❤️ Zakończenie pozostawia po sobie przyjemną melancholię.

Oh jak przyjemnie było wstąpić do Akademii Pana Kleksa i osobiście go poznać wraz z chłopcami. Barwna, kolorowa, ciekawa. Ale zakończenie, choć bardzo smutne, pozostawia po sobie melancholię. Jestem totalnie zauroczona wyobraźnia autora. I cieszę się, że dane mi było przeczytać tę książkę.

Była fajną książką mam dużo wspomnień z dzieciństwa właśnie z nią .

Jako dziecko ograniczyłam się jedynie do obejrzenia ekranizacji, która, szczerze mówiąc, zachowała się w mojej pamięci dość mrocznie. Z jednej strony było kolorowo (bo i te piegi, kleksowe zwierzaki, fantastyczny świat niesamowitej szkoły), a z drugiej - przerażająco (armia wilków to obok Buki, Wesołego Diabła i karzełka z "Miasteczka Twin Peaks" trauma z tego okresu).

Po...

Ponadczasowa:)

Jan Brzechwa byl jednym z moich ulubionych autorow w dziecinstwie, a przy Akademii Pana Kleksa, tak ksiazkowej, jak i telewizyjnej, sie wychowywalam i mam do niej wielki sentyment :)

Wychowałam się na filmie z przygodami Pana Kleksa. Nosiłam brokatowe piegi i śpiewałam wszystkie filmowe piosenki. Po latach, okazało się, że Akademia jest lekturą szkolną mojego dziecka. Z ogromnym sentymentem zaczęłam czytać i ..... rozczarowanie. Chyba wyobraźnia już nie ta, ksiązka zwyczajnie mnie nudziła. Tęskniłam za kolorami, dźwiękami, aktorami z filmu. Przebrnęłam...

Dyskusje

21 860