Achaja - Tom II

Andrzej Ziemiański Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Achaja (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
2020-10-23
2003-01-01
Fabryka Słów
Achaja (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2020-10-23

Druga część nawet lepsza od pierwszej; było tu mniej Mereditha, a więcej Achaji, za co daję plusa. Niektóre opisy mnie przynudzały szczerze mówiąc(na przykład, kiedy Achaja zaczęła rozmyślać, że nastała nowa era i to było trochę przydługie), ogólnie całokształt super, choć znowu jest kilka seksistowskich momentów, które mnie denerwują. Bardzo podoba mi się relacja Achaji z...

Pierwsza część była dla mnie dziwna. Po lekturze drugiej jestem już na tak.

Ogólnie trochę zaskoczyła mnie ta część. Tom 2 cz1 była dla mnie świetna, klimat wojskowy, pojedynek z sami wieci kim (nie nie ten bez nosa) oraz taka lekkość w czytaniu.

Tutaj: Kitkułaki? XD

W tym tomie fabuła rozkręca się w dość niesamowity sposób, ale mnie akurat się to podoba. Doceniam też nawiązania do świata współczesnego, czyta się szybko i przyjemnie.

“Achaja” to powieść, która niemal od samego początku mnie wciągnęła bez reszty. Po rewelacyjnym pierwszym tomie, od razu z ogromną ciekawością zabrałam się za kolejny.
Andrzej Ziemiański to wielokrotnie nagradzany polski pisarz, pochodzący z Wrocławia. Z wykształcenia jest architektem. Porzucił swoją karierę naukową i zajął się pisaniem książek. Jego cykl "Achaja"...

Świetnie napisane, Andrzej Ziemiański wykazuje się kunsztem literackim i dużą dozą poczucia humoru, jednakże odniosłam wrażenie, że przez większość książki opisuje swoje fantazje seksualne. Czytelnik spotka panie żołnierz w kusych skórzanych, spódniczkach, które nie mają nic pod spodem, główna bohaterka nie ma nic przeciwko, aby dla odstresowania się lub dobicia targu,...

Widziałam, że drugi tom ma niższe oceny i trochę się bałam, żeby nie skończyło się na jednej dobrej książce. Niepotrzebnie. Drugi tom jest bardzo dobry, tylko inny. Achaja dorasta, a z nią dorasta opowieść. Mamy inne okoliczności, inne postacie, inną Achaję, więc całość też musi być inna. Jest tutaj zdecydowanie więcej polityki i intryg, sporo walk i strategii. Dla mnie...

Zachłysnęłam się klimatem, prowadzeniem akcji i zapowiedzią „ostrej jazdy bez trzymanki” po przeczytaniu pierwszej odsłony serii Andrzeja Ziemiańskiego pod tytułem Achaja. Dlatego też na fali tego przyjemnego uczucia postanowiłam kontynuować moją przygodę w tym nowym fantastycznym świecie i bardzo szybko sięgnęłam po drugą odsłonę cyklu pod tytułem Achaja – Tom II.

W...

Drugi tom jest średni. Achaję wciąż się czyta przyjemnie i szybko, ale mam wrażenie, że akcja jest ciągnięta na siłę.

Chyba moja ulubiona trylogia. Kiedy ma być śmiesznie - jest (czarny humor wlatuje często i gęsto), kiedy poważnie - jest. Książki są lekki, baaaardzo dobrze napisane, bohaterowie nie podążają aż tak za stereotypami. Polecam!

12 371
    2 888