Mordercza Adelka. To się wszystko źle skończy

Okładka książki Mordercza Adelka. To się wszystko źle skończy Mr Tan
Okładka książki Mordercza Adelka. To się wszystko źle skończy
Mr Tan Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Mordercza Adelka (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Mordercza Adelka (tom 1)
Mortelle Adele. Tout ca finira mal
Znak emotikon
2020-08-12
2020-08-12
2012-01-01
Natalia Zmaczyńska
książka dla dzieci książki dla dzieci literatura dla dzieci komiks dla dzieci literatura dziecięca książka obrazowka komiks

Fajny i zabawny komiks. Adelka przypomina mi małą Wednesday Addams.

Fajny i zabawny komiks. Adelka przypomina mi małą Wednesday Addams.

Mam 11 lat i uważam że ta książka nie jest jakaś tam straszna czy co tylko zabawna nic w tej książce nie było strasznego jak sam tytuł mówi. polecam przeczytać:)

Mordercza Adelka 🏃‍♀️ to się wszystko źle skończy.
Czytaliście? Ja mam mieszane uczucia co do tej książki 😊 Raczej nie chciałabym, żeby moje dziecko to czytało. To bardziej książka dla dorosłych 😄 z czarnym humorem i fajnym komiksem.
Ale Wy oceńcie sami ❤

Mordercza Adelka 🏃‍♀️ to się wszystko źle skończy.
Ale Wy oceńcie sami ❤

Moja ocena to będzie kij w mrowisko - pierwsza opinia z tak niską notą na lubimy czytać. To jest dobry przykład na to że poczucie humoru to mocno indywidualna sprawa i co bawi jednych, drugich totalnie nie rusza. I należę do grona tych których Adelka nie rusza. Owszem są ciekawsze momenty, ale to nic odkrywczego - rzeczy które już były choćby w internetowych memach. Sama Adelka jest rzeczywiście koszmarna i mordercza. Humor jest raczej na takim meta poziomie zrozumiały dla dorosłych a podobno to komiks dla dzieci - przynajmniej tak jest sklasyfikowany w naszej bibliotece
Dużo szarży w tym wszystkim, powiedzieć że to "czarny humor" to jak dla mnie za mało. Czarny humor lubię, ale tu jest specyficznie, do takich granic, które mnie nie bawią
No po prostu nie, ale paradoksalnie moje 9 letnie dziecko było zainteresowane
Tekstu jest tak mało że w pół godziny możecie przeczytać i sprawdzić czy przygody Adelki są czymś dla Was

Mordercza Adelka. Piekło to inni. to fenomenalna, pełna dystansu i czarnego humoru książka. To właśnie w niej poznajemy Adelkę i to jaka jest. Mimo iż różni się od innych, ma swój wyjątkowy charakter. Książka zawiera pojedyncze scenki komiksowe, których komizm sytuacyjny, gra słów oraz zbieżność zdarzeń rozbawią dosłownie każdego! Ja uwielbiam Morderczą Adelkę i z niecierpliwością czekam na więcej <3

NIEODPOWIEDZIALNI

Rodzice: Wesołych świąt, Adelko!

Adelka: Jeśli dobrze zrozumiałam, chcecie żebym otworzyła paczki zostawione w środku nocy przez nieznajomego, który włamał się do naszego domu. Tak?

Adelka: I wy uważacie się za odpowiedzialnych rodziców? Myślałby kto...

Kochani, jak ja się uśmiałam przy tej książce, to wie tylko moja starsza córka, która czytała ją razem ze mną! Dawno nie czytałam tak bajkowej książki w formie komiksu, która zawierałaby tyle czarnego humoru! Obłędnie dobre dzieło, którego pragniemy czytać więcej i więcej.
Pierwsze strony przedstawiają nam Adelkę, jej klasę, rodzinę i przyjaciół, których uwielbia gnębić. Każda część ma taki sam wstęp, by przedstawić nam jej bohaterów.
Adelka jest nietypową rudowłosą dziewczynką, która nie lubi absolutnie nikogo i dla wszystkich jest przezabawnie niemiła. Ja myślałam, że padnę, kiedy w jednej opowieści mama Adelki pytała ją w której kreacji wygląda najlepiej. Wiecie, przebierała się kilka razy, a Adelka za każdym razem oceniała ją na beznadziejną. W końcu mama zrezygnowana opadła na łóżko, twierdząc, że nie ma już niczego innego. A Adelka, kochana córeczka stwierdziła, że to nie z kreacją jest problem, ale z samą mamą! To było genialne! Dobiła ją niesamowicie i to w taki przesłodki sposób. No czysta poezja po prostu!
Strasznie duża dawka śmiechu czeka każdego z was. Książka nie tylko dla dzieci dziesięć plus, ale i dorośli znajdą dla siebie bardzo zabawne teksty. Nie wolno zapominać, że Adelka jest jeszcze mała, dlatego często też wszystko rozumie na opak. Wychodzą z tego strasznie przezabawne historie, które sprawiają, że mając największą depresję na świecie, ona podniesie was na duchu i rozśmieszy.
Książka bardzo krótka z małą ilością dialogów. Tu ewidentnie nie chodzi o treść, ale o przekaz. Ma być zabawnie i pociesznie. Przy niej nie da się nudzić. Uwielbiam taki czarny humor, bo sama nawet pisałam podobną książkę, ale z tytułem ,, Szurnięta Katarzyna". Jest dostępna na Lol24, choć bardziej w wersji dla dorosłych.
Mordercza Adelkę polecam każdemu człowiekowi, który lubi czytać. Tu nie ma wydziału wiekowego, choć moim zdaniem bardziej zrozumieją ją dzieci dziesięć plus nieskończoność. I z tego co kojarzę jest to część pierwsza, więc zakasuję rękawy i czekam na kolejne części!

Ta książka jest przezabawna!
Polecamy wszystkim!
Jeśli szukacie dziecka z szalonymi puentami, chciałabym przedstawić Wam Adelkę, bardzo bezczelną dziewczynkę, która sprawia, że ​​wszyscy wokół niej są kozłami ofiarnymi (rodzice, koledzy z klasy itp.).
Krótko mówiąc, wcale się tego nie spodziewałam, odkąd odkryłam tę serię komiksów.
Adelka jest małym demonicznym aniołem, trochę niespokojnym i niemal torturującym, który lubi robić złe sztuczki swoim rodzicom i nie tylko.
Co by było, gdyby dzieciństwo w końcu miało ostatnie słowo?
Prowadzona z nieodpartą gracją i komicznym brakiem szacunku przez swoją niepowtarzalną bohaterkę, ta seria dla młodzieży koncentruje się na komedii sytuacyjnej, szczerości kalamburów oraz dynamicznym i skutecznym scenariuszu.
Ten humor małej dziewczynki, trochę sadystyczny i trochę szalony, ale bardzo rozśmiesza zarówno dzieci jak i rodziców.
Adelka jest małym demonicznym aniołem, trochę niespokojnym i niemal torturującym, który lubi robić złe sztuczki swoim rodzicom i innym w swoim otoczeniu.
Cyniczny humor wydaje się łagodzić moje dzieci i działa jak antidotum.

Ta książka jest przezabawna!
Polecamy wszystkim!
Adelka jest małym demonicznym aniołem,...

Zbiór obrazkowych, suto nakarmionych czarnym humorem "skeczy" z udziałem Adelki z piekła rodem. Uśmiałam się wielce, ale z dzieckiem takim do czynienia mieć bym nie chciała.

Dzisiaj poddamy ocenie publikację wydaną dla dzieci i młodzieży, ale jakże oryginalnie barwną, znakomicie oprawioną i niesamowicie zabawną! Zwłaszcza, jeśli Ty czy Twoje dziecko przepadacie za czarnym humorem. Kojarzysz postacie takie jak „Kochany urwis” czy „Dennis rozrabiaka”? Obaj od „Morderczej Adelki” mogliby się jeszcze sporo nauczyć!

Seria książek o tej nietuzinkowej, rudej dziewczynce z piekła rodem, odniosła ogromny sukces. Złożył się na niego nie tylko doskonały humor, ale i odczucia wizualne czytelnika. Pierwsze strony tomów zawierają portrety postaci z najbliższego otoczenia dziewczynki, które też na kolejnych etapach książki będą odgrywały bohaterów różnorakich komiksów z Adelką.

Wszelkie ilustracje wykonane są naprawdę starannie. Myślę, że tę dbałość o szczegóły bez trudu doceni dorosły, a co dopiero dziecko z uwagą wertujące kolejne strony. Na co też warto zwrócić uwagę, to jakość wydania - tutaj absolutnie wydawnictwo nie oszczędzało...

Zachęcamy do zapoznania się z całością naszej recenzji: https://bookwieco.wixsite.com/home/post/adelka

Seria książek o tej...

#382 - Mordercza Adelka - To się wszystko źle skończy - Mr Tan, Miss Prickly - Wydawnictwo Znak Emotikon

#135/52/2020

Za nami kolejny tom przygód Morderczej Adelki, tym razem pierwszy.

Jest to wspaniała dawka czarnego humoru, podana w komiksowej odsłonie. Adelki nie da się nie kochać, jesteśmy jej wiernymi fankami i na pewno sięgniemy w styczniu po kolejny tom jej przygód, gdy się tylko pojawi.

Książka ma 96 stron, ale czyta się ją bardzo szybko.

W tej części Adelka także dokuczała kotu, kolegom, koleżankom i rodzicom. Jednak nie brakuje tu także wzruszających chwil, jak chociażby historia z usprawiedliwieniem dla babci, by mogła wrócić z nieba.

#135/52/2020

Za nami kolejny tom przygód Morderczej Adelki, tym razem pierwszy.

• Komiksy
  • Przeczytane w 2020