Mordercza Adelka. To nie moja wina!

Okładka książki Mordercza Adelka. To nie moja wina! Mr Tan
Okładka książki Mordercza Adelka. To nie moja wina!
Mr Tan Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Mordercza Adelka (tom 3) opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci

Książka całkiem spoko.
Szybko się czyta:)

Książka całkiem spoko.
Szybko się czyta:)

Daję czwórkę, taką wymuszoną, z kilku powodów.
Jednym z nich jest to, że rzeczy które wyrabia Anielka ,mogą być źle odebrane przez dziecko: Powód?
W książce bohaterka ciągle próbuje ZABIĆ swojego kota, a jej rodzice są niewiele lepsi od niej.
Czasem są momenty ,,ZABAWNE", czyli na przykład przypiekanie zwierząt na gofrownicy 🫣😳.
Żałuję, że to przeczytałam i żałuję, że inne dzieci to przeczytają. ABSOLUTNIE NIE POLECAM.

Daję czwórkę, taką wymuszoną, z kilku powodów.
Żałuję, że to przeczytałam i żałuję, że inne...

Fajny komiks. Bardzo zabawny (z przymrużeniem oka).

Fajny komiks. Bardzo zabawny (z przymrużeniem oka).

To taki komiks niby dla dzieci, a tak w rzeczywistości jego docelowym odbiorcą jest dorosły. A konkretnie rodzic. Żeby sobie poczytał, z ulgą westchnął, że jego pociecha wcale taka najgorsza nie jest, a nawet od czasu do czasu się roześmiał. Adelka jest istotą dość przewidywalną, ale tak to już jest, gdy autorzy narzucą swojemu bohaterowi dokonywanie jedynych słusznych wyborów dla czarnego charakteru. A ona biedactwo jedynie nie lubi kotów. Oraz idiotek. Naprawdę można to zrozumieć. I wybaczyć. A już zacięcie eksperymentatora należy wręcz pochwalić. I naśladować. Czego nie można powiedzieć o podejściu do mężczyzn. Zbyt feminizmem trąci. A może nawet o sadyzm zahacza. Lektura dość przyjemna, kreska również, lecz nie zmusza do okrzyków zachwytu. A szkoda. Polecam. Tak delikatnie.

Nie wiem czy chciałabym, żeby tę książkę czytało moje dziecko, gdybym takowe posiadała. Niby chwilami jest śmiesznie, zabawnie, jest czarny humor, ale podczas lektury cały czas miałam z tyłu głowy pytanie czy ta książka nadaje się dla dzieci? Adelka usiłuje na niemalże 100 sposobów zabić swojego kota – a to wsadza go do mikrofalówki, a to chce wystrzelić go na księżyc, a to zakopuje go żywcem.
Oczywiście w ostatniej chwili zjawiają się rodzice. Jeśli chodzi o zwierzęta – jestem zupełnie pozbawiona poczucia humoru, uważam, że pokazywanie takich sytuacji w żartobliwym kontekście jest po prostu szkodliwe, bo zawsze może znaleźć się ktoś, kto będzie chciał powtórzyć ten „eksperyment”.

Wolę książki, które raczej uczą dzieci i nas dorosłych tolerancji, empatii, różnorodności.

I kolejny tom przeczytany. Ten komiks jest trochę mniej śmieszny niż wcześniejsza część, ale nadal może się podobać. Lub nie. Nie wszystkim musi przypaść do gustu często nieznośna, sprytna i szczera do bólu Adelka.

Szkoda, że komiksowe historyjki są bardzo krótkie, tworzą małe scenki, na dwie strony maksymalnie. Ciekawa jestem jakby wypadło gdyby konkretną historyjkę rozbudować.

Trochę za dużo dręczenia kota.

Rodzicu, ciociu, wujku, babciu dziadku zanim podarujesz dziecku przeczytaj sam i zobacz czy aby na pewno wpisuje się to w Twoją wizję literatury dziecięcej ;)
Ja jestem na nie, nie moja "bajka" Ma ciekawe momenty ale nie rozumiem fenomenu Adelki, ale poczucie humoru to indywidualna sprawa
Na plus w tym tomie pewne rozwiązanie fabularne na koniec, które sprawie że może nawet zajrzałabym do kolejnego tomu jeśli jest wydany
Tak mimo wszystko ;)

Trzecia część trzyma poziom. Momentami ryczałam ze śmiechu jak głupia a kilka stron sfotografowałam, żeby w razie kryzysu emocjonalnego do nich wrócić. Polecam, choć jest hardcorowo i niepoprawnie, że aż strach :D

#516 - Mordercza Adelka. To nie moja wina! - Mr Tan, Miss Pickly -Wydawnictwo Znak Emotikon
#76/52/2021

Książka ma 96 stron, swoją premierę miała dnia 18.01.2021 roku i jest to literatura dla dzieci.

To zdecydowanie ulubiona seria Ewy, powodująca śmiech na głos u nas obu.

Jest to książka, którą czyta się na raz, bo przygód Adelki zawsze chce się więcej i więcej.

Chociaż żarty Adelki nie są przyjemne dla otoczenia, to sama dziewczynka budzi naszą sympatię i kochamy ją od pierwszego tomu.

Poprzednie części znajdziecie tutaj:
#377 - Piekło to inni
#382 - To się wszystko źle skończy

Bardzo polecamy z Ewą całą serię.

#76/52/2021

To zdecydowanie ulubiona seria Ewy, powodująca śmiech na głos u nas obu.

Chociaż...

Najgorsza część Adelki. Brakuje w niej poczucia humoru, nie ma tylu zabawnych sytuacji jak w poprzednich częściach.

• Komiksy
  • Po francusku
  • Dla dzieci
  • Bajki

Dodaj cytat z książki Mordercza Adelka. To nie moja wina!