Zagadka purpurowej orchidei

Okładka książki Zagadka purpurowej orchidei Agnieszka Stelmaszyk
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Zagadka purpurowej orchidei
Agnieszka Stelmaszyk Wydawnictwo: Wilga Cykl: Klub Przyrodnika (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Klub Przyrodnika (tom 1)
Wilga
2021-03-24
2021-03-24
orchidea kwiaty klub przyrodnika książki dla dzieci książki dla młodzieży

Okładka książki Sekret białej damy Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Sekret białej ... Anna Oparkowska, Ag...
Okładka książki Szpon Gryfa Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Szpon Gryfa Anna Oparkowska, Ag...

Wyróżniona opinia i

Zagadka purpurowej orchidei

przeczytanych książek 1053 napisanych opinii 798

To książka przygodowa ,z zagadkami a nawet ... z 6 wklejkami
magazynu przyrodniczego .Polecam książki Agnieszki Stelmaszyk szczególnie serię o klubie przyrodnika i serię Kroniki Archeo .

To książka przygodowa ,z zagadkami a nawet ... z 6 wklejkami

Przyjemna młodzieżówka z wątkiem sensacyjno-biologicznym ;) można ją podciągnąć nieco pod "Felix, Net i Nika"

Pierwszy tom serii zagadka purpurowej orchidei to fajna książka jest bardzo zagadkowa i kryminalna.

Na półkach: , , , , , ,

Typowy kryminał dla dzieci, gdzie młodzież jest sprytniejsza od policji i detektywów, ale jak ja się dobrze bawiłam. Przedstawiam wam Klub Przyrodnika - cykl Agnieszki Stelmaszyk, który prześcignął Kroniki Archeo jeśli chodzi o najlepszą serię autorki.

Julia, Zuza, Tomek i Dominik to nastolatki należące do Klubu Przyrodnika - organizacji promującej dbanie o przyrodę oraz jej piękno. Pewnego dnia zaczyna dochodzić do tajemniczych porwań, które jak to bywa w kryminałach, bohaterowie podejmują się odkrycia przyczyny i sprawcy tych zaginięć.

Jak już mówiłam, "Zagadka purpurowej orchidei" z łatwością skradła mi serce, nie tylko treścią czy też językiem autorki, ale też wydaniem. Bardzo mi się spodobała ta okładka, a przepiękne rysunki Magdaleny Babińskiej (które wciąż mi się kojarzą z "Cud miód i malina" - ta sama ilustratorka zilustrowała ten zbiór opowiadań) doskonale wspasowują się w historię. Dzieciaki łatwo polubiłam, owszem, zdarzają się jakieś nienaturalne momenty w ich zachowaniu, ale można im je wybaczyć. Niestety rozwiązanie sprawy nie zaskoczyły mnie, tym bardziej nie zaskoczą doświadczonych czytelników kryminałów, ale pomimo, że to jest powieść dla dzieci, na pewno spędziliby ten czas bardzo przyjemnie.

Podsumowując, "Zagadka purpurowej orchidei" z pewnością można zaliczyć do przyjemnych i łatwych lektur dla dzieci, w której dorośli też mogliby znaleźć coś dla siebie. Chociaż finał nie był zbyt zaskakujący, na pewno sięgnę po kontynuację, by zapoznać się z dalszymi przygodami naszej zgrai. Polecam dla młodszej młodzieży.

Fajna, lekka książka przygodowa. Pierwszy tom nowej serii Agnieszki Stelmaszyk zawiera wszystko to co charakterystyczne dla jej książki: ciekawa sprawa kryminalna, bohaterowie, których nie da się nie polubić oraz spora dawka wiedzy przekazanej w przystępny i ciekawy sposób. Zdecydowanie "Zagadka purpurowej orchidei" to ciekawa i relaksująca książka, która pozwoli oderwać się od codzienności.

2002

Bardzo ciekawa przygodowa historia nie nudziłam się ani przez chwilę. Pięknie wydana ciekawostki ze świata roślin i zwierząt. Miło spędzony czas.

Fajnie się czyta. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje.

Fajnie się czyta. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje.

Orchidee to jedne z najpiękniejszych kwiatów, które kuszą swą egzotyczną naturą i ekstrawaganckim wyglądem. Rozpalają zmysły fanów flory i estetów, ale czy mogą stać się przyczynkiem zbrodni? Czy kwiat może wyzwolić w człowieku same najgorsze instynkty i stać się bohaterem kryminału? Agnieszka Stelmaszyk udowadnia, że tak!

„Zagadka purpurowej orchidei” to niebanalny, porywający kryminał dla młodzieży, w którym snującą się niczym pędy dzikiej rośliny intrygę spróbuje rozwiązać piątka młodych pasjonatów przyrody – Julka, Zuza, Tomek, Dominiki Daisy. Afera, w którą zostają wciągnięci osiągnie międzynarodowy zasięg, chociaż wyrosła z małego ziarenka. Dzieciaki znalazły się w niebezpieczeństwie tylko dlatego, że za bardzo ceniły i dbały o przyrodę… Gdy w świecie miłośników przyrody zaczynają znikać kolejne osoby związane ze światem kwiatów, w tym sąsiad i sąsiadka dzieciaków, wówczas one angażują się w poszukiwania i zaginionych, i motywu, który stoi za ich zniknięciem.

Opowieść wciąga i nie pozwala nawet na chwilę się oderwać. Wiele w niej miejsca na suspens, zwroty akcji i naprawdę niebezpieczne sytuacje, ale pośród nich autorka zgrabnie wplotła też odrobinę żartów. Jako przerywnik w wartkiej akcji pojawiają się Biuletyny przyrodnicze pełne ciekawostek, które redagują główni bohaterowie.
Z każdą kolejną stroną intryga rozkwita wikłając w swoje kłącza coraz więcej osób. Pokazuje, że ciekawość nie zawsze prowadzi do piekła, bo czasami tylko do opuszczonej piwnicy, a plotkarstwo może mieć też pozytywne skutki 😉

Ta książka jest niesamowicie dobra! A zdradzę Wam, że kolejna część przygód Klubu Przyrodnika, chociaż trudno w to uwierzyć, jest jeszcze lepsza!

Fascynująca fabuła, ciekawi bohaterowie, nietuzinkowe sedno zbrodni, poczucie zagrożenia i ambitnie prowadzone śledztwo sprawiają, że tę książkę czyta się jednym tchem! Wyrafinowanego smaku dodają jej przyjemne ilustracje autorstwa Magdaleny Babińskiej. I chociaż okładka (miękka, ze skrzydełkami) mnie nie skusiła, to już każde słowo powieści już tak.

„Zagadka purpurowej orchidei” to niebanalny,...

"Zagadka purpurowej orchidei" to świetna książka, opowiadająca o grupie nastolatków, którzy prowadzą Klub Przyrodnika i wydają własny biuletyn informujący o ciekawostkach ze świata roślin i zwierząt.
Jednak w tej powieści coś innego zaprząta im głowy. Okazuje się bowiem, że starszy sąsiad, mieszkający na tej samej ulicy, zaginął, a jego szklarnia została splądrowana. Policja nie ma zbyt wiele śladów i śledztwo utknęło w martwym punkcie...
Kilka dni wcześniej, na konferencji dot. Zmian klimatu, znika żona jednego z prelegentów.
Młodzi przyjaciele dowiadują się też od swojej koleżanki z Edynburga, że jej mama, pracująca w Królewskim Ogrodzie Botanicznym, także zaginęła w tajemniczych okolicznościach.
Co łączy te wszystkie sprawy? I czy grupa nastolatków będzie w stanie rozwiązać tę sprawę i odnaleźć zaginione osoby?

Powieść jest pięknie wydana. Ilustracje świetnie pasują do historii, a dodane numery Biuletynu urozmaicają lekturę.
Sprawa kryminalna wciąga, a fabuła trzyma w napięciu. Ciekawe zwroty akcji na pewno spodobają się młodym czytelnikom, więc mogę tylko polecać tę powieść każdemu, kto lubi kryminalne zagadki, a jednocześnie nie jest obojętny na sprawy związane z ochroną środowiska.

Natalia, Zuzanna, Tomek i Dominik prowadzą wspólnika klub przyrodnika.
Kiedy ich sąsiad, miłośnik ogrodnictwa znika bez śladu, zaczynają poszukiwania. Okazuje się, ze ta sprawa nie jest jednorazowa - zaczynają znikać działacze mający związek z środowiskiem naturalnym.
W tym czasie łączy się z Klubem Przyrodnika Daisy, której mama również zniknęła bez śladu.
Czy uda się rozwiązać zagadkę?
Czego porywacze szukają?

„Zagadka purpurowej orchidei” to była ciekawa i lekka książka z wątkiem kryminalnym. Zagadkowe zaginięcia okazują się połączone ze sobą, tylko dlaczego? Dzieci z Klub Przyrodnika mogą wplątać się w spore kłopoty, jeśli będą nieostrożne. To nie jest łatwa sprawa i na pewno nie powinny zajmować się nią tak młode osoby! Ale można się domyślić, że nie odstraszyło to naszych młodych bohaterów. Nie potrafią przejść obojętnie obok tak wielkiej zagadki i przede wszystkim martwią się o Pana Wiktora.

Fabuła była na prawdę wciągająca, do tego wstawki z Biuletynem Przyrodniczym były bardzo ciekawą odskocznią od zagadki. Dodajmy do tego wszystkiego przepiękne ilustracje, które wykonała Magdalena Babińska i mamy już połowę sukcesu!

Jest to książka dla młodszych czytelników, ale nie oznacza to, że starsi będą się źle bawić.
Jednak mi osobiście czegoś zabrakło. Bawiłam się dobrze, ale nie jest to historia, która porwała mnie na tyle, abym wspominała ją za jakiś czas.
Zagadkowa orchidea była ciekawą historią, jednak drugi tom „Zagadka srebrnego ducha” kusi mnie o wiele bardziej już samym pomysłem, więc niedługo się za nią biorę!

Natalia, Zuzanna, Tomek i Dominik prowadzą wspólnika klub przyrodnika.
Czy uda się...

• Dla dzieci