Brygada Brawurowych Kur

Okładka książki Brygada Brawurowych Kur Adam Skrodzki Patronat LC
Okładka książki Brygada Brawurowych Kur
Adam Skrodzki Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Brygada Brawurowych Kur (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Brygada Brawurowych Kur (tom 1)
Akapit Press
2020-06-15
2020-06-15

więcej Więcej

Mlode kazały czytać jeszcze raz i raz. Zdecydowanie familijna przygoda. Masa żartów także dla rodziców :)

1920

"Każdy ma prawo głosić swoje poglądy, ale nie wolno nikomu grozić."

Książeczka, po którą warto sięgnąć, poczytać z dzieckiem, nie tylko młody odbiorca odnajdzie się, także dorosłemu sprawi przyjemność. Początkowo myślałam, że biorę do ręki zwykłą opowieść o kurach, ale szybko przekonałam się, że tu chodzi o coś więcej, o głębszą warstwę zabawy w słowa i skojarzenia....

"Ni stąd, ni zowąd otoczyła mnie setka uzbrojonych po zęby- czy raczej dzioby- kur. Niektóre miały na głowie metalowe sitka służące im za hełm, część była w uszytych ze skarpet kominiarkach, inne trzymały pod skrzydłami wyrzutnie i granatniki. Wszystkie zaś miały pióra ufarbowane na kolor żołnierskich mundurów."[1]

Znajdujesz się w takiej sytuacji. Co robisz?
a) wyciągasz...

Książka, niewielka książeczka właściwie, której tytuł ogromnie nas rozbawił i zachęcił do lektury. Nie mogę nie wspomnieć o tym, że mamy w rodzinie jednego takiego, który wszelakiego rodzaju kurki darzy szczególnym sentymentem mającym swe źródło w dzieciństwie, więc to też była dla nas zachęta, by sięgnąć i zgłębić temat. No i ta okładka, na której kury wyglądają na co...

Podczas czytania opisu tytułu miałam skojarzenie do filmu Uciekające kurczaki z 2000 roku, jednak po przeczytaniu trochę kojarzy mi się z ruchem oporu podczas 2 wojny światowej, znaczy w lekkim i przyjaznym podejściu.
Wciąż jest to ciekawa, zwariowana historia; coś w stylu Dziennika cwaniaczka.

• 2021
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa