Historia świata na czterech łapach

Okładka książki Historia świata na czterech łapach Mackenzi Lee
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Historia świata na czterech łapach
Mackenzi Lee Wydawnictwo: Media Rodzina historia
historia
The history of the world in fifty dogs
Media Rodzina
2020-10-14
2020-10-14
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
pies historia

Okładka książki Królewna w lśniącej zbroi, czyli trochę inne bajki dla dziewczynek i chłopców Karrie Fransman, Jonathan Plackett
Królewna w lśn... Karrie Fransman, Jo...
Okładka książki Świąteczne tajemnice. Najlepsze świąteczne opowieści kryminalne Otto Penzler, praca zbiorowa
Świąteczne taj... Otto Penzler, praca...
Okładka książki Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności Anja Cetti Andersen, Anna Błaszczyk, Frances Andreasen Østerfelt
Maria Skłodows... Anja Cetti Andersen...

Zupełnie niepsypadkowa historia

Niestety aktualnie nie dla mnie. Zbyt chaotycznie napisana. Na siłę zabawna

Niestety aktualnie nie dla mnie. Zbyt chaotycznie napisana. Na siłę zabawna

Zbiór krótkich tekstów opisujących różne wydarzenia i postacie historyczne w których udział mają psy. Jedne mniej, inne bardziej ciekawe. Ogólnie czyta się lekko ale jest to pozycja raczej dla psiarzy bo wokół czworonogów kręcą się wszystkie teksty i na nich się koncentrują. Ogólnie czyta się bardzo lekko i świetnie spisuje się jako lektura służąca do zapchania np. 10 wolnych minut w kolejce.

Książka bardzo ładnie wydana pod względem graficznym.

Bardzo sympatyczna pozycja :) Uwielbiam psy, a przez to jeden znajomy przy każdej okazji obsypuje mnie książkami z tymi czworonogami w roli głównej. I tak ta właśnie wpadła w moje ręce.
Bardzo się z tego cieszę, ponieważ w życiu bym sobie jej nie kupiła, a bardzo mi przypadła do gustu. Autorka z humorem opisuje poszczególne przypadki psiaków, które zapisały się na kartach historii. Nawet nie wiedziałam, że aż tak dawno o nich pisano! To chyba znaczy, że nie tylko dzisiaj są ważnymi towarzyszami naszego życia. Miło to słyszeć :)

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Ta książeczka to świetna rozrywka nie tylko dla miłośników psów! Zawsze lubiłam czytać psie historie, ostatnią była ta o Hachiko. Niezmiennie zachwycała mnie psia wierność i mądrość.

Historia świata na czterech łapach to psie historie od samych ich początków aż po czasy współczesne. Każdy rozdział to jeden piesek z przestrzeni wieków opisany na trzech stronach. Do tego te przepiękne ilustracje! Wspaniała rozrywka, dzięki której możemy inaczej spojrzeć na historię świata - bardziej humorystycznie, chociaż niestety czasem zbyt infantylnie.

Historia świata na czterech łapach to zbiór krótkich opowieści o psach, które odgrywały różne role w dziejach świata. Uporządkowane chronologicznie wydarzenia pozwalają spojrzeć na historię świata z nieco innej perspektywy i poznać puchatych przyjaciół znanych postaci z czasów starożytnych, polityki czy nauki. Książka napisana jest w sposób humorystyczny, momentami jednak zbyt infantylny. Szkoda, że autorka bardzo pobłażliwie potraktowała samą historię udomowienia psa. Całość ratują natomiast piękne ilustracje.

Ot kilka ciekawostek. Irytująo-żenujące dygresje autorki po których miałam ochotę odłożyć niejednokrotnie książkę. Napewno w dużej mierze to "dzieło" 😆 ratują cudowne ilustracje 😍

Gdy w zeszłym roku otrzymałam propozycję zrecenzowania książki Mackenzi Lee Historia świata na czterech łapach ucieszyłam się, jak szczeniaczek na widok ulubionego smakołyku. No bo wiadomo. Ja wielka fanka „mokrych nosków i merdających ogonków” nie mogłabym przejść obojętnie obok tak zacnie zapowiadającego się tytuły. Dlatego też trochę ogarną mnie smuteczek, gdy ze względu na te Corony granice zostały „szeroko zamknięte”, a ja musiałam uzbroić się w cierpliwość.

Na szczęście, gdy tylko nadarzyła się możliwość, przewiozłam tę cudowną książkę przez granicę i od razu przystąpiłam do delektowania się jej zawartością.

Losy świata w psich łapach.
A możecie mi wierzyć, jest ona niezwykła.

Gdyż autorka wprost od serducha, z dużą dozą humoru pokazała w chronologicznym porządku, skąd wziął się i jak wielką rolę w historii świata odegrał najlepszy przyjaciel człowieka.

Przytoczyła piękne i czasem mocno wzruszające historie „mokrych nosków” przewodników i ratowników, towarzyszy głów państw, kanapowców czy psów wykorzystywanych do badań lub innych wojennych zadań.

A wszystkie to w niezwykle zabawnym i lekkim stylu, który na pewno przypadnie do gustu miłośnikom psów, a także czytelnikom, którzy lubią poznawać historię od innej strony.

Gorąco polecam!

P.S. Oczywiście książka nie zrobiłaby tak wielkiego WOW gdyby nie wspaniałe, bardzo ciepłe ilustracje Petry Eriksson (kilka próbek talentu ilustratorki poniżej, a jeżeli macie ochotę na więcej, to podrzucam link do Instagrama @petraerikssonstudio).

Warto przeczytać! Wydarzenia historyczne opisane z całkiem innej perspektywy + szybkie przypomnienie historii

Nie wiem od czego zacząć. Może tak, kocham książki, kocham pieski i historię też , a ta pozycja łączy te miłości. W "Historii świata na czartery łapy" spotkamy kilkadziesiąt opowieści o psiakach, które zmieniły świąt. I może was to zdziwi, ale od czasów "Gwiazd naszych wina", żadna książka tak mnie nie wzruszyła. To chyba coś znaczy. Bardzo poruszyły mnie historie psów, które poświęciły swoje życie, żeby nam ludziom żyło się lepiej. Czytając rozdział o psach pracujących przy WTC płakałam jak bóbr, jest tam momemt, kiedy pies umiera i jest chowany jak najprawdziszy bohater. Wyciskacz łez😭😭😭 Książka jest pełna niesamowitych opowieści i myślę, że o większości z nich nie mieliście pojęcia. Autorka ma też bardzo zabawny styl, a jej poczucie humoru bardzo do mnie trafia. Warto też wspomnieć o ilustracjach Petera Erikssona. Książka jest po prostu piękna pod względem graficznym ❤ ilustracje są barwne i bardzo nowoczesne.

• Popularnonaukowe
  • Wyzwanie LC 2020

Dodaj cytat z książki Historia świata na czterech łapach