Zakon Drzewa Pomarańczy

Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Zakon Drzewa Pomarańczy
Samantha Shannon
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2019
Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Zakon Drzewa Pomarańczy (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Zakon Drzewa Pomarańczy (tom 1)
The Priory of the Orange Tree
Sine Qua Non
2019-09-18
2019-09-18
Maciej Pawlak
kobieta królowa literatura angielska magia poświęcenie walka o władzę
Inne

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Rok nie mogłam się zebrać do przeczytania tej książki, a teraz wystarczył tydzień i skończyłam. Trudno jest na początku zrozumieć historię, ale im dalej tym bardziej wszystko się wyjaśnia i łączy. Na pewno sięgnę po drugi tom, bo Ead to icon and i need więcej jej zajebistości.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fajna historia, jadę dalej :)

Fajna historia, jadę dalej :)

świetna książka

świetna książka

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świat ciekawy, ale za dużo bohaterów i połowa wątków była dla mnie nudna i do niczego nieprowadziła.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawa, jednak historia ucina się w momencie kiedy zacząłem nadążać za przeskokami na poszczególnych bohaterów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jeśli mam być szczera to z jakiegoś powodu myślałam, że tytułowy zakon będzie tu rozgrywać wiekszą rolę. Mam nadzieję, że autorka nadrobi to w drugiej części. Trochę ciężko było mi się przebić przez pierwsze sto stron ale świat i pomysł na książkę naprawdę mi się spodobał. Widać, że polityka i religie stanowią podstawę tego świata. Odniosłam jednak wrażenie, że zanim akcja się w pełni rozkręciła to została mi końcówka. co do bohaterów, to nie byłam w stanie się przywiązać do któregoś z nich i wydaje mi się, że to przez to, że tak naprawdę nie można ich lepiej poznać. Jestem ciekawa, w którą stronę akcja się potoczy w kolejnej części, ponieważ końcówka zostawia duże pole do manewru.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zmarnowany potencjał. Historia rozciągnięta do granic możliwości. W przeciwieństwie do finału gdzie w walnej bitwie mityczne zagrożenie z poprzedniego tysiaclecia zostaje zdeptane bez wysiłku niczym pet pod butem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo ciekawa i na pewno przeczytam drugi tom. Motyw zakonu był czymś świeższym, poza tym trochę schematów ale zamknięte w ciekawą książkę.

Fajna Fantastyka.

Fajna Fantastyka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dzięki temu że przeczytałam wcześniej "Dzień nastania nocy" która świetnie wprowadziła mnie w ten fantastycznie wykreowany świat.
Mija tysiąc lat i w czeluści budzi się ogromny wróg świata, a mimo tego Wschód i Zachód nie mogą pozbyć się wrogości wobec siebie.
Kobieca duma, zazdrość, dążenie do celu, utrzymanie władzy ale i, a może przede wszystkim przyjaźń, miłość, wierność i oddanie.
Polecam

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to