The Priory of the Orange Tree

Okładka książki The Priory of the Orange Tree Samantha Shannon
Okładka książki The Priory of the Orange Tree
Samantha Shannon Wydawnictwo: Bloomsbury Publishing Cykl: Zakon Drzewa Pomarańczy (tom 1) fantasy, science fiction
Zakon Drzewa Pomarańczy (tom 1)
The Priory of the Orange Tree
Bloomsbury Publishing
2019-02-26
2019-02-26
smok smoki
Inne

Straszna książka. Miałam nadzieję na kawał dobrego fantasy a zawiodłam się sromotnie. Taki potencjał zmarnowany. Mam wrażenie że w pewnym momencie autorka bardzo chciała skończyć te książkę i zapierdzielała z fabuła aż się kurzyło. Coś sobie bohaterem pomyślał, że trzeba tak zrobić i cyk zrobione. Trzeba pojechać na drugi koniec świata? Pyk, zrobione. Główna walka trwała dwa uderzenia mieczem. I te romanse, nijakie postacie. Nikomu nie kibicowałam, nikogo nie polubiłam. Nie polecam. 3 gwiazdy za smoki.

Chyba jeszcze nigdy nie czułam takiego rozczarowania w związku z książką fantasy, która po zapowiedziach, opisie i recenzjach wydawała się po prostu hitem 😬. I chociaż jestem w stanie zrozumieć, dlaczego zebrała swoje rzesze fanów, ja niestety nie mogę dołączyć do tego grona 🍊.

Piszę tę recenzję jakiś czas po przeczytaniu książki i powiem Wam szczerze, że nie mogę przypomnieć sobie żadnej lepszej strony tej powieści 🤷‍♀️. Za to doskonale pamiętam to, co mi się w niej nie spodobało:
• jak dla mnie książka jest totalnie przegadana, większość sytuacji można by było skrócić o połowę i miałoby to większy sens, tym bardziej, że większość opisów nie dotyczyło niczego konkretnego 🤦‍♀️;
• nie znalazłam tam ani jednego bohatera, który chociaż minimalnie skradł mi serce. Tak naprawdę to nic nie czułam, poznając ich losy 💔;
• kilka wątków (np sam Zakon czy Smoki) miały naprawdę ogromny potencjał, ale były słabo poprowadzone, a uwaga skupiała się na mniej istotnych elementach 🌳.

"Zakon drzewa pomarańczy" czekał na mojej półce naprawdę długo, byłam podekscytowana sięgając po tę pozycję, a niestety nie wyszło tak, jakbym chciała 🥲. No ale nie samymi genialnymi książkami człowiek żyje, prawda 🙈? Czy przeczytam drugi tom? Nie wiem, na pewno nie teraz, a jeśli już, to chyba prędzej zdecyduję się na audiobook 😉

Moja absolutnie ulubiona książka. Romans Ead oraz królowej Sabran IX jest przepięknie napisany i przedstawiony w książce. Jeżeli kochacie książki z wątkiem queerowym, zamki, smoki i silne żeńskie postaci, ta książka jest idealna dla Ciebie 🩷🩷🩷

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwszy tom ciut akcja się wolno rozkręcała by w drugim z czasem tak przyspieszyć, iż po łebkach opisane. Zdecydowanie opisy z tom 1 bym wprowadził w tom 2 podczas tej większej akcji. Finałowa bitwa niezła lecz słabsza niż w Szklanym Tronie. Całościowo oceniam bardzo pozytywnie, warto poznać historię.

👉“Zakon drzewa pomarańczy” to niezwykła powieść, która przenosi Nas w świat pełen kontrastów. Autorka, Samantha Shannon ukazuje historię trzech niezwykłych kobiet, których losy splatają się.

Sabran IX, królowa Inys, musi urodzić córkę, aby uratować swoje królestwo. Ead Duryan, dama dworu, to członkini tajnej organizacji czarodziejek, której celem jest ochrona królowej przed złowrogą magią. Tané, aspirantka na smoczego jeźdźca, dokonuje wyboru, który wywraca jej życie do góry nogami. Ich drogi krzyżują się w momencie powrotu prastarego wroga.🐲

Samantha Shannon stworzyła fascynującą krainę, pełną różnorodności i bogactwa. Jej świat ma swoją historię, religię, kulturę, problemy oraz konflikty. Smoki nie są tylko fantastycznymi stworzeniami, ale symbolem wiary i potęgi.🐲🐉🐉
Samantha Shannon z niezwykłą wprawą kreuje bohaterki, nadając im bogate osobowości i złożone charaktery. Każda z kobiet ma swoje cele, pasje i uczucia, które nadają opowieści wyjątkowy charakter

"Zakon drzewa pomarańczy" to historia pełna emocji i napięcia.
Opowieść wciągnęła mnie na tyle, że muszę zdecydowanie kupić "Dni Nastania Nocy". To nie tylko historia o smokach, ale także o wierze, miłości i poświęceniu. Idealna dla miłośników smoków! 📚🐉

S.sSabran.. ;______;

S.sSabran.. ;______;

Z pewnością ciekawa, przyjemnie się czytało, jednak zupełnie do mnie nie dotarła - nie mogłam się do końca zaangażować w tę historię.

Super, wciągnęła mnie nawet lepiej niż pierwsza część, a to się chyba rzadko zdarza.

Bardzo dobra książka fantasy!
Wszystkie postaci były wyraziste, silne i miały swoją energię. Co prawda pierwsza część książki była dopiero wstępem do całej historii, ale w drugiej już można było poczuć o wiele więcej akcji i ciekawych zwrotów fabuły. Opowieść została napisała pięknym, poetyckim językiem i przyjemnie się ją czyta, mimo, iż świat jest dosyć trudny do zrozumienia na początku. Pojawia się wiele imion, krain, miejscowości i przeszłych wydarzeń, które trzeba jakoś zapamiętać. Ogromny plus za mapkę i piękne wydanie! Polecam ;))

Bardzo dobra książka fantasy!

Wciągająca!

Wciągająca!