Akademia wampirów

Richelle Mead Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Akademia wampirów (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Vampire Academy
Monika Gajdzińska
Nasza Księgarnia
akademia wampirów wampiry mead
Vampire Academy
Akademia wampirów (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Monika Gajdzińska
akademia wampirów wampiry mead

Koszmarna książka, czytałam ją z bólem serca. Głównym problemem jest to, że nie mamy tutaj wykreowanego świata wampirów, ponieważ cały ich świat to szkoła z dzieciakami. Nie ma tutaj niczego więcej, postacie są nudne i kompletnie bez wyrazu. Rose od początku jest irytująca i przez to, że nie mogłam się z nią utożsamić niechętnie śledziłam jej losy. Każdy jest piękny i...

Ciężko mi cokolwiek powiedzieć, ponieważ książkę czytałam po obejrzeniu filmu. Czyta się ją lekko i przyjemnie jednak muszę przyznać ,że nie polubiłam książkowej Rose, ta filmowa odpowiadała mi bardziej. Za to Lisa w książce i filmie to chyba faktycznie dwie różne osoby (naczytałam się opinii o książce na lubimy czytać). Uważam że w temacie książek dla nastolatek o...

Akademia wampirów jest cyklem książek, który czyta się z zapartym tchem czekając, aż wszystkie sprawy zostaną rozwiązane. Autorka książki wciąż podsuwa nam nieoczekiwane zwroty akcji gwarantując nieprzespane noce. Dla prawdziwego miłośnika książek fantasy-romans jest to nie pozycja proponowana, ale obowiązkowa.

Intrygująca i tajemnicza więż, jaka łączy dwie nastolatki Lissę i Ros.
Ta druga jest opiekunką i chroni Lissę przed wszelkim zagrożeniem, nawet przed nią samą.
Świat wampirów pokazany inaczej, nieszablonowo oraz pierwsze prawdziwe miłości naszych dziewczyn.
Ale przyjdzie wybrać powołanie i cel istnienia, czy też miłość, którą trzeba ukryć pod maską obojętności.
Bardzo...

Jako wprowadzenie do świata wampirów - strzał w 10, przebojowa bohaterka to cała kwintesencja całej serii. Kto nie chciał być Rose, ręka w doł

Jak dla mnie bomba! To dziwne, ale nim przeczytałam książkę, oglądnęłam film. Spodobał mi się, przez co czytając pierwszy tom, widzę dużo nieścisłości, powycinanych wątków lub po zmienionych, ale nie przeszkadza mi to. Film był super a książka jeszcze lepsza. Szkoda, że nie ma dalszej ekranizacji. Powieść za to szybko przeczytałam, bo w zaledwie 2 dni. Chętnie sięgnę po...

Powróciłam do tej książki po paru latach i podoba mi się tak samo jak za pierwszy razem. Pochłonęłam cała przy pierwszym podejściu. Przyjemna opowieść

Jakiś czas temu też ogarnęło mnie szaleństwo na temat wampirów. Nie był to efekt "Zmierzchu". Zawsze lubiłam te klimaty. Co jakiś czas lubię poszukać książek z wampirzym motywem. Natknęłam się na wzmiankę o serialu na podstawie tej serii i tak zaczyna się moja przygoda z Rose.
Książkę czyta się przyjemnie, dość szybko. Mamy opisy tajemniczych i dziwnych postaci. Musimy...

Moja ulubiona seria o wampirach. Zdecydowanie polecam!

Jedna z najlepszych książek jakie istnieją.

Dyskusje

11 130