Delikatny nóż

Philip Pullman Wydawnictwo: Mag Cykl: Mroczne materie (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
The Subtle Knife
Mroczne materie (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2019-10-30
Wojciech Szypuła

Tylko nie Scoresby!!! Tak się nie traktuje czytelników!!!

"Delikatny Nóż" charakteryzuje się dużo bardziej wartką akcją i na dobre rozkręca fabułę. Następuje również rozdzielenie narracji, przez co obserwujemy dużo szersze spektrum zdarzeń - nie tylko z perspektywy Lyry.

W moim odczuciu w tym tomie robi się dużo poważniej, a główna ciężka tematyka jaką pragnie poruszyć Pullman zaczyna znacząco kiełkować. Da się zauważyć, że...

Bardzo ciekawa i rozbudowana historia Lyry z pierwszej części. Jest to książka młodzieżowa, ale mi jak najbardziej przypadła do gustu. NIE nastolatkowie mogą śmiało po nią sięgać. Polecam. Jestem ciekawa kontynuacji.

Świetny dalszy ciąg „Zorzy polarnej”. Akcja ciągle się rozwija. Bez powtórzeń co się wydarzyło w poprzedniej części.

Na półkach: , , , ,

Seria rozpoczęta po obejrzeniu serialu. Jak na razie na plus:)

(...)
„Mroczne Materie” składają się z trzech tomów: „Złoty Kompas”, „Magiczny Nóż” oraz „Bursztynowa Luneta”. Każdy z nich odkrywa przed czytelnikiem inny świat, czasami nawet światy, po których przewodniczką jest Lyra wraz ze swoimi przyjaciółmi… i nie tylko.

Lyra jest młodziutką bohaterką dopiero wkraczającą w okres dojrzewania, wrzuconą w grę o najwyższą stawkę. W...

Troszkę słabsza od pierwszej części.Ale działo sie sporo, więc cieszę się że przeczytałem.Bardzo mi się podobała postać chłopca😁Polecam.

Podobała mi się jestem ciekawa jak skończy cala trylogia i co jeszcze spotka Lyre podobała fajna książka dla młodzieży

Przeczytana, na półce:)

Na półkach: , , , , , , ,

Napiszę tylko, że zazdroszczę wszystkim, którzy będą czytać cykl "Mrocznych materii" po raz pierwszy.

Dyskusje

3 676