La Belle Sauvage

Okładka książki La Belle Sauvage
Philip Pullman Wydawnictwo: Mag Cykl: Księga Prochu (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2020-02-26
Data 1. wydania:
2017-10-19
Wojciech Szypuła

Cudowny powrót do świata Pullmana - La Belle Sauvage trzymała mnie w napięciu i ekscytacji. Nie mogę doczekać się przeczytania kolejnych części!

Trochę miotałam się między oceną 6 a 7, ale po napisaniu recenzji łatwiej mi było podjąć decyzję.
Pierwsze strony wzbudziły we mnie obawę czy nie jest to historia identyczna z losami Lyra'y w "Mrocznych materiach" i już byłam pewna, że odłożę ją na półkę nieskończoną. Jednak nie ostatecznie tak łatwo było się od niej oderwać.
Historia Malcolma jest początkowo wciągająca,...

Chyba muszę potraktować tę książkę bardziej w kategorii budowania kontekstu dla tego, co się będzie działo później.
Bardzo dużo płynęli i było to bardzo traumatyczne płynięcie. Autor przepotwornie wyidealizował głównego bohatera. Stworzył dziecko o psychice dorosłego. Trochę mi to zgrzytało.
Jednocześnie przyjemnie było znowu zanurzyć się w świat dajmonów i Pyłu. Przed...

Niesamowita!!! Dużo lepsza niż, poprzednie tomy.

Akcja powieści moim zdaniem bardzo wolno się rozkręca. Wątpię, czy sięgnęłabym po drugi tom.

No tak średnio, bym powiedział...
Dam szanse i za jakiś czas przeczytam drugą część, ale cudów się nie spodziewam.

"La Belle Sauvage" Przenosi nas do świata znanego z "Mrocznych materii", lecz tym razem akcja powieści osadzona została na ponad dekadę przed tymi, które znamy z "Zorzy polarnej".
Głównym bohaterem jest tu młody Malcom, ale spotkać możemy również postacie znane z głównej trylogii Pullmana.

22 lata. Tyle trzeba czekać na kolejne przygody bohaterów z uniwersum, które stworzył Pullman. Czy warto było?

Zacznijmy od początku. Dosłownie, bo akcja dzieje się kilka lat przed wydarzeniami opisanymi w poprzednich książkach. Znana z tamtej historii Lyra jest jeszcze niemowlęciem, pojawia się kilka innych znanych postaci, natomiast mają one znacznie raczej...

Przeczytana, na półce:)

"Mroczne materie" Pullmana to dla mnie cykl absolutnie kultowy i dlatego po prostu musiałam sięgnąć po "La Belle Sauvage". Książka stanowi pierwszą część nowego cyklu, "Księgi Prochu", i opisuje wydarzenia sprzed pierwszej trylogii, kiedy Lyra była niemowlęciem.

Opowieść długo się rozkręca i nabiera tempa dopiero w drugiej połowie. Nie wiem, czy może trochę wyrosłam z...

• 2021
  • 2020