Oto jest Kasia

Mira Jaworczakowa Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna literatura dziecięca
Biblioteka Akustyczna
literatura dziecięca
2019-01-01

Świetna książka dla małych i dużych. Jest w niej dużo dziecięcych grymasów, fochów i wiele innych typowo dziecięcych zachowań, nie tylko złych. Kiedy miałam osiem lat, przeczytałam ją, i od razu zmieniłam nastawienie do wielu rzeczy. Na pewno, kiedy jakieś dziecko ją przeczyta, zmieni swoje nastawienie. Na przykład nie będzie bić młodszego rodzeństwa w holu, za czym iście...

Jedna z moich ulubionych ksiażek dla dzieci. Czytałam ją około 5 razy. Polecam ją każdemu dziecku w wieku od 5 do 10 lat. Uwielbiam do niej wracać mimo iż jestem na nią już za stara

Przeczytałam dzisiaj drugi raz po wielu latach.Wtedy,kiedy czytałam ją jako dziecko,podobała mi się.Teraz także,szkoda mi było tylko,biednej Kasi,której nikt nie zamierzał nawet,przygotować na to,że zostanie starzą siostrą.Widać w opisywanych przez autorkę czasach,dzieciom się nie tłumaczyło,takich rzeczy.Smutna przygnębiająca lektura.Ale dobra.

Na półkach: , , , , ,

Oto, co się dzieje, kiedy rodzice nie przygotują rozpieszczonej córki na przyjście na świat młodszego rodzeństwa. Trudno mieć pretensje do Kasi. Dorośli przestają zwracać na nią uwagę i wyręczać ją. Nic dziwnego, że zaczyna młodszą siostrę traktować jako zawadę i dopuszcza do przeziębienia się małej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uwielbiałam tę książkę jako dziecko.Gdy dorosłam zrozumiałam,że to rodzice Kasi popełnili mnóstwo błędów nie przygotowując córeczki na narodziny siostrzyczki i zaniedbując ją w tym trudnym dla niej czasie.

Czytam tę książkę po wielu, wielu latach. Nie pamiętam czy podobała mi się w szkole podstawowej. Dziś...no cóż...ogólna wymowa mimo innych realiów życia codziennego nadal pozostaje aktualna. Co za różnica w końcu czy dzieci grają w klasy rzucając szkiełkiem, czy gapią się bezmyślnie w swoje telefony;) Ironizuję oczywiście. No ale nie zmienia to faktu, że choć realia inne,...

Super książka

Kiedy byłam dzieckiem czytałam tę książkę chyba kilkanaście razy. Teraz wróciłam do niej po około 22 latach. Zupełnie inaczej postrzega się ją będąc dorosłym. Według mnie jest to smutna książka i chyba bardziej dla dorosłych niż dla dzieci... W każdym razie to właśnie rodzice i nauczyciele mogą z niej więcej wyciągnąć. Jest to niezła książka w swoim gatunku, ale według mnie...

Każdy z nas ma w sobie trochę coś z Kasi ale dobrze że, dostajemy drugą szansę i staramy się zmienić i dobrze że, ktoś to zauważa

Uważam że książka nie była jakaś najlepsza ale spodobała mi się.

5 702
  • Lektury