Kup teraz - 21 ofert w cenie od 2.04 zł do 35.10 zł

Siedmioróg
2008-01-01
Kanon Lektur
literatura dziecięca

Nie przypominam sobie, żebym czytała tę książkę w szkole. Z takich "czarodziejskich" to pamiętam tylko "Małgosia contra Małgosia". Ale teraz bardzo mi się podobała, zwłaszcza, że jak na tekst z 1959 roku, to trudno to zauważyć - chyba tylko to, że dzieci same wychodziły na pół dnia pobawić się pod blokiem.

Książkę czytałam razem z córką. Najbardziej spodobała jej się przygoda ciotki Agaty oraz kamienne lwy, które wcale takie kamienne nie były.

Niby fascynujące przygody Karolci i Piotra, ale wydanie książkowe może rozczarować dzieci. Przydałaby się również większa czcionka dla pierwszych czytelników.

Tę książkę pamiętam z dzieciństwa, potem czytały ją moje dzieci a teraz ja czytałam wnukom, podobała im się bardzo, zresztą ja też wspominam dobrze przygody Karolci.
Polecam

Najlepsza książka przeczytana za dzieciaka, książka, która jako pierwsza otworzyła mi drzwi wyobraźni.

Jedna z tych książek która czyni dzieciństwo szczęśliwym i magicznym i uczy marzyć- długi czas liczyłam, że znajdę taki zaczarowany koralik. Jest naiwna, może troszkę głupiutka, ale dzięki temu łatwo się czytało mając kilka lat.

O tej książce się nie zapomina.. 🙂 Czytam z przyjemnością mojemu synowi, który bardzo polubił książki Marii Kruger.. Jedna z ulubionych książek z dzieciństwa.

Czytaliśmy jako lekturę dla klasy 2, normalna, książka z przygodami dla dzieci, bez potworów, przemocy itd.,

Zabawna historia o małej dziewczynce, która weszła w posiadanie magicznego koralika - spełnia on wszystkie życzenia prawie jak lampa Alladyna. Dziecko jest dobre i wrażliwe na potrzeby innych i stanowi przykład do naśladowania.

Uwielbiałam jako kilkuletnia dziewczynka. Na pewno ta ksiazka się nie starzeje.

Dyskusje

15 353