Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Hugh Lofting Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Doktor Dolittle (tom 1) literatura dziecięca
The Story of Doctor Dolittle
literatura dziecięca
2019-10-16
Wanda Kragen

Nadrabiam zaległości ;)

Przyjemna lektura, na oderwanie od ambitnych i "dorosłych" historii.

Córce się podobała, bardziej od filmu, a to jest dobry wyznacznik by poczytać dziecku. Dab-Dab, Geb-Geb, a najbardziej Czi-Czi uwielbia je.

Ta książka nie za bardzo mi się podobała była trochę nudna.

Ze zdziwieniem odkryłem brak mojej opinii najważniejszej książki mojego dzieciństwa, do której wracałem wielokrotnie przez następnych 70 lat. Dla mnie genialne i bezkonkurencyjne, także dalsze tomy. Inni kochali Kubusia Puchatka, Pana Kleksa czy Alicję w Krainie Czarów, a ja psa Jipa, sowę Tu-tu, kaczkę Dab-dab, małpkę Czi-czi ...

Książka mojego dzieciństwa, przeczytałam samodzielnie niemal wszystkie części. Pokochałam wszystkie zwierzęta, polubiłam doktora i jego przygody. Po latach chciałam tą serią książek zainteresować moją córkę, niestety bezskutecznie. Nie ten język, nie te chęci do czytania. Film owszem, książka to jednak zbyt duży wysiłek dla pokolenia urodzonego trzydzieści lat później.

Całkiem przyjemna lektura, podobał mi się język. Przygody doktora i zwierzaków były całkiem zabawne, a historia przyjaźni też warta uwagi.

To dość fajna książka.

Bardzo fajne perypetie dr. Dolitte i jego zwierząt. Dr. Dolitte był najpierw lekarzem od ludzi, ale zrozumiał, że on rozumie mowę zwierząt. Podpowiedział mu to jeden z pacjentów, który to zauważył. Pisał również książki dla dzieci o zwierzętach. Udał się nawet do Afryki na pewną wyprawę, aby ratować zwierzęta, ale w drodze powrotnej miał wiele przygód. Historia warta...

Czytaliśmy do snu z dzieciakami, poszło bardzo płynnie - choć historia nie jest jakąś międzygalaktyczną rewelacją, to zwierząta i postać doktora zapadają w pamięć.

Dyskusje

6 569