Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Okładka książki Doktor Dolittle i jego zwierzęta
Hugh Lofting Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Doktor Dolittle (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
1946-01-01
Data 1. wydania:
2005-12-10
Wanda Kragen

historia słynnego doktora Dolittle , który otaczał się zwierzętami , leczył je a nawet dla dobra Małp wybiera się w podróż ze swoimi zwierzęcimi przyjaciółmi do Afryki wyleczyć zwierzęta. Miłość do zwierząt jest tak samo ważna jak i dla ludzi, ta książka uczy dzieci tego że należy szanować każdą istotę żyjącą na ziemi.

W wolnych chwilach staram się nadrabiać zaległości literatury dziecięcej, której albo nigdy do tej pory nie czytałem, albo w ogóle jej nie pamiętam. Przygody znanego weterynarza należą do pierwszej z wymienionych kategorii. I wrażenie mam mieszano-pozytywne. Z jednej strony podoba mi się aktualność wielu treści. Warto pamiętać o traktowaniu zwierząt jako istot zdolnych do...

Choć książka jest lekturą w klasie drugiej dopiero ostatnio ją przeczytałam. Bardzo mi się podobała postać Jana Dolittle i jego stosunek do zwierząt. Planuję czytać jeszcze inne części tej serii.

Bardzo miło wspominam tę ksiązkę!

Historia doktora Dolittle pokazuje dzieciom, jak człowiek może być dobrym i troskliwym opiekunem zwierząt, i że same zwierzęta potrafią nam w wielu sytuacjach pomóc i być naszymi przyjaciółmi.

Bardzo swobodna lektura szkolna jak i zwykła książka do rozbudzenia wyobraźni u dziecka. Postać Doktora jest postacią pełną optymizmu, chęci pomagania zwierzętom (nawiązanie do weterynarza), barwna i pomysłowa. Wśród postaci, które zasługują na wyróżnienie jest jego papuga - Polinezja, to dzięki niej i jej naukom (język zwierząt) Dolittle odkrywa w sobie duszę podróżnika,...

Bardzo lekka i optymistyczna historia. Idealna dla młodych.

Trudno ocenić z perspektywy osoby dorosłej, jak podobała mi się x lat temu.

Uwielbiałem tę serię. Dab-Dab, Geb-Geb, Polinezja i inni. Książka uwrażliwia na problemy zwerząt.

Dosyć prosta i dobroduszna książka przekazująca wartości dzieciom. Zaskoczył mnie fakt, że główny bohater pobłażliwie traktuje pieniądze, kwestie majątku i dobrobytu, tym bardziej, że autor był ekonomistą. Kto by nie chciał być takim lekkoduchem jak doktor DoLittle?

6 877
  • Lektury