Chatka Puchatka

Alan Alexander Milne Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Kubuś Puchatek literatura dziecięca
The House at Pooh Corner
Irena Tuwim
Nasza Księgarnia
Kubuś Puchatek Prosiaczek Krzyś Maleństwo Tygrysek Królik Sowa Przemądrzała Kłapouchy Kangurzyca
The House at Pooh Corner
literatura dziecięca
Irena Tuwim
Kubuś Puchatek

Kontynuacja 'Kubusia Puchatka' jest równie dobra jak pierwszy tom, bardzo mi odpowiada humor tej książki i jej przesłanie filozoficzne, jak każda dobra literatura dla dzieci, może też być czytana przez dorosłych; słuchałem audiobooka w doskonałym wykonaniu Janusza Gajosa.

Bardzo fajna książka uczy przyjaźni

Polecam

Przeczytane na głos córce do snu. Ciekawe śmieszne nawet nieco słodko gorzkie. Ma smak i smaczki. Definitywnie to nie kreskówki z pod znaku myszy w czerwonych spodenkach.

Nigdy wcześniej nie czytałam przygód Kubusia Puchatka. Wiedziałam mniej więcej, o co chodzi, bo to przecież element współczesnej kultury, jakby nie patrzeć. 😉
Mówi się, że to książka zarówno dla małych, jak i dużych. Byłam ciekawa, czy to coś w stylu "Małego Księcia" lub czegos podobnego. Okazało się, że to zupełnie nie to. 😉 Niemniej jednak lektura była bardzo...

Kubuś Puchatek, Miś o Bardzo Małym Rozumku, którego zna cały świat od przeszło 100 lat.

Mój ukochany bezgranicznie miś o bardzo małym rozumku, któremu zbyt długie słowa sprawiają wiele trudności, nie mówiąc już o pisaniu, w czym wyręcza go Krzyś albo Pan Sowa. Przykład? Choćby urodziny Kłapouchego. Sowa napisała na niestety pustej już baryłeczce miodu taką oto...

"Chatka Puchatka", czyli kontynuacja "Kubusia Puchatka", jest, tak jak część pierwsza, powieścią pełną ciepła, przyjaźni i przygód, odpowiednią zarówno dla najmłodszych, jak i starszych czytelników. Nową postacią, jaka się tutaj pojawia, jest Tygrysek, który zawsze był moim ulubionym mieszkańcem Stumilowego Lasu.
Mam wrażenie, że historie z "Kubusia Puchatka" są o wiele...

Podobnie, jak "ta pierwsza" - wspaniała, ponadczasowa i dla czytelnika w każdym wieku.

Nie zachwyciła mojego trzylatka tak jak pierwszy tom, ale w dalszym ciągu Kubuś Puchatek i przyjaciele ze Stumilowego Lasu są chyba najważniejszymi książkowymi bohaterami. Wbrew temu czego się spodziewałam Tygrysek nie odebrał palmy pierwszeństwa ulubionego bohatera Prosiaczkowi. Na razie przeczytaliśmy tylko raz, ale na pewno nie raz do tej książki wrócimy. Serdecznie polecam.

"Chatka Puchatka" podobnie jak w przypadku "Kubusia Puchatka" to pozycja kultowa. Nie tylko dla dzieci. Od blisko czterech dekad bawi i mnie. Historie, których nie sposób nie polubić. Nie rzadko z niebanalnym zakończeniem. Sympatyczne postacie, charakterystyczne, rozpoznawalne.

Warto czytać dzieciom. Przed snem wystarczy nie dłużej niż 30 minut. Historie z Kubusiem...

Druga część wypada jeszcze lepiej. Przeurocze opowiadania, na których uśmiałem się do łez.

Dyskusje

6 850