Pippi Pończoszanka

Astrid Lindgren Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Pippi Pończoszanka (tom 1) literatura dziecięca
Pippi Långstrump
Irena Szuch-Wyszomirska
Nasza Księgarnia
Pippi Szwecja małpka koń przyjaźń przygoda
Pippi Långstrump
Pippi Pończoszanka (tom 1)
literatura dziecięca
2015-01-01
Irena Szuch-Wyszomirska
Pippi Szwecja małpka koń przyjaźń przygoda

Moja córka zakochała się w Pipi. Uwielbia jej pomysłowość. Często do niej wracamy.

To nie jest ten poziom uczuć i uznania co Dzieci z Bullerbyn, ale nadal mogę powiedzieć że dostarczyła moim dzieciom dużo śmiechu i frajdy z lektury. Pippi to bohaterka którą dorosły czytelnik siłą rzeczy bierze w pewien nawias jako kogoś kto wymyka się wszelkim konwenansom. Humor jest taki "pure nonsense" Nie sposób brać tego na poważnie bo przecież Pippi jest bardzo...

"Pippi" to łatwa lektura i rozumiem, dlaczego dzieciom się to podoba. Pippi jest niekonwencjonalna, silna, niezależna, zabawna i inna, niemożliwym jest nie współczuć osieroconej dziewczynie, a swoimi zwariowanymi przygodami wyciąga małe dzieci z ich normalnego, codziennego życia i inspiruje do większej samodzielności.

Pochwała dla nieskrępowanej fantazji, działaniu wbrew schematom i pomysłowości dziecka, które nie wie, że czegoś nie da sie zrobić, więc to robi. Cudowna lektura dla dorosłych po latach, by nie tłamsić wolności swoich dzieci!

To zdecydowanie jedna z tych książek, które trzeba przeczytać jako dziecko, a nie jako dorosła osoba... Dziecko pewnie z większą beztroską będzie odczytywało przygody niesfornej rudowłosej dziewczynki. Będzie zaśmiewało się do łez obserwując, jak Pippi uciera nosa policjantom, jak przekomarza się z nauczycielką, czy też w jak specyficzny sposób szoruje kuchenną podłogę....

pippi

To fantastyczna książka, pełna humoru.

Fizia ma fajne życie no nie licząc że jej mama zmarła.
Chciała bym tęż całe życie pływać po morzach.
Ach było by fajnie. . .

Bardzo śmieszna

Sentyment z dzieciństwa zwyciężył i postanowiłam sobie przypomnieć przygody Pippi Pończoszanki. Jako dziecko bardzo ją lubiłam, choć moją ulubioną bohaterką była i nadal jest rozsądna Annika. Za to Pippi nie można odmówić zaradności, kreatywności i odwagi. Wspaniała książka dla małych i dużych. :-)

* Biorę udział w Olimpiadzie Czytelniczej organizowanej przez...

Dyskusje

5 558