Pippi Pończoszanka

Okładka książki Pippi Pończoszanka
Astrid Lindgren Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Pippi Pończoszanka (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pippi Pończoszanka (tom 1)
Pippi Långstrump
Nasza Księgarnia
2015-01-01
1982-01-01
Data 1. wydania:
2013-06-11
Irena Szuch-Wyszomirska
Pippi Szwecja małpka koń przyjaźń przygoda

Okładka książki Lis i skrzat Eva Eriksson, Astrid Lindgren
Ocena 6,5
Lis i skrzat Eva Eriksson, Astri...
Okładka książki Mistrzowie opowieści. Skandynawskie lato Naja Marie Aidt, Hans Christian Andersen, Mikkel Bugge, Stig Dagerman, Tove Ditlevsen, Sophie Elkan, Karin Fossum, Lars Gustafsson, Jónas Hallgrímsson, Tove Jansson, Elísabet Kristín Jökulsdóttir, Kjell Askildsen, Juha-Pekka Koskinen, Selma Lagerlöf, Halldór Kiljan Laxness, Rosa Liksom, Astrid Lindgren, John Ajvide Lindqvist, Merethe Lindstrøm, Bodil Malmsten, Harry Martinson, Dorthe Nors, Cora Sandel, Raija Siekkinen, Amalie Skram, Hjalmar Söderberg, Tarjei Vesaas, Kjell Westö
Ocena 7,8
Mistrzowie opo... Naja Marie Aidt, Ha...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Klasyka. Z książką powinien zapoznać się każdy, niekoniecznie najmłodszy czytelnik.

✨5,5✨

✨5,5✨

Książka jest fajna ale nie wiem dlaczego Pippi nie chciała chodzić do szkoły . I czasem robi mi się żal że nie ma mamy i prawie nigdy nie ma taty Pippi w domu .

Polecam !

Polecam !

Zabawna książka . Myślę że spodoba się dzieciom

Zabawna książka . Myślę że spodoba się dzieciom

Jako dziecko widziałam film o Pippi i nie polubiłam jej. Od tamtego czasu minęło jakieś 20 lat, przeczytałam książkę i zbytnio nic się nie zmieniło. Pippi jest tak wyrazistą postacią, że albo się ją kocha, albo nie lubi :)

Na półkach: , , , , ,

Kurczę, trochę zazdroszczę Pippi optymizmu oraz odwagi...
Jako dziecko oglądałam kreskówkę o Pippi, i ta dziewczynka mnie przerażała. Pamiętam, że nie lubiłam jej bezczelności i tego, jaka była niesforna i zastanawiałam się, czemu nie słuchała starszych, skoro oni wiedzą lepiej, co dla dziecka jest dobre? No cóż, jako dziecko Pippi mnie nie przekonała, ale teraz, jako dorosła osoba, podziwiam odwagę oraz osobowość dziewczynki. I to, że po prostu była sobą. Przyznam się, że i tak czułam oburzenie, kiedy Pippi, nie zastanawiając się nad konsekwencjami, robiła różne dziwne rzeczy - cóż, blisko mi do tych ciotek i wujków, którzy chcieliby ugrzecznić takie dziecko.
Są pewnie mali czytelnicy, i to wiele pokoleń, którzy kochają Pippi. Ja mam mieszane uczucia co do niej, i chyba wolę Lisę z Bullerbyn 😉

Kurczę, trochę zazdroszczę Pippi optymizmu oraz odwagi...

przeczytane 100 razy

przeczytane 100 razy

Najpierw był cudowny serial, a potem ksiażki. Przygody "chłopczycy", co zawsze umiała postawić na swoim. Urocze!

6/10 - niezła.

6/10 - niezła.

Na półkach: , , , , , ,

Po latach wracam do jednej z moich ulubionych książek z dzieciństwa. Powtórzę fragment mojej opinii do innej części przygód rudowłosej buntowniczki: Pippi uosabia wolność: zerwanie z konwenansami, poszerzanie horyzontów, nieograniczoną swobodę działania ale z poszanowaniem uczuć innych ludzi - no, tych pozytywnych osób, oczywiście, bo innym słusznie należy się nauczka za ich bufonadę ;)

Wiem, że swoją opinią narażę się co bardziej ułożonym osobom, a jeśli dodam, że sam jestem nauczycielem, to spodziewam się wręcz gromów! :) Nie mam zamiaru jednak obniżać swojej oceny. Pippi to arcydzieło literatury dziecięcej a Astrid Lindgren była prawdziwym geniuszem i wspaniałym człowiekiem! :)) Kto nie wierzy, to odsyłam do jej biografii i zbiorów korespondencji.

Uwaga: KSIĄŻKA WYŁĄCZNIE DLA DZIECI I TYCH DOROSŁYCH, KTÓRZY MAJĄ DYSTANS DO RZECZYWISTOŚCI I... FIKCJI LITERACKIEJ!

Astrid Lindgren Pippi Pończoszanka Zobacz więcej
Astrid Lindgren Pippi Pończoszanka Zobacz więcej