Bogowie Pustyni

Michał Gołkowski Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Siedmioksiąg Grzechu (tom 2) Seria: Polskie Fantasy fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
Fantasy
Siedmioksiąg Grzechu (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Polskie Fantasy
Fantasy

Zahred toczy kolejna wojnę przeciw bogom tym razem w świecie który jest Egiptem z epoki brązu.

Podchodząc do czytania pierwszej książki z tego cyklu "Spiżowy Gniew" byłem trochę zmieszany różnymi opiniami. Jak pokazują własne odczucia, obawy były kompletnie bezzasadne. Poprzednia książka, jak i "Bogowie Pustyni", są napisane fenomenalnie. Postać głównego bohatera wzbudza ogromną ciekawość, przez fakt, że jego motywy nie są przedstawione w prost i mało się o tym...

Jeśli podczas czytania książki, "im dalej" to większe towarzyszy ci uczucie "kiedy to się wreszcie skończy", to znaczy ze coś jest nie tak. I coś nie tak jest z Bogami pustyni. Niby nie jest źle, ale książka jest nudna. O niczym? Poniekąd tak. Sam Zachred nie jest bohaterem, które losy chce się śledzić i którego poczynania intrygują. Staje się anty-bohaterem, osobą z którą...

Spodziewałam się więcej po tym tomie i tak czekałam w trakcie lektury, kiedy ten Zahred zrobi coś tak zaskakującego, co odróżniłoby ten tom od pierwszego.
No i w zasadzie nic takiego nie nastąpiło.
Zahred tym razem ląduje w starożytnym królestwie rozciągającym się nad brzegami Wielkiej Rzeki, jak się można domyślić Zahred odwiedzi Egipt w początkach państwa.
Może i...

Tyranów w rewolucyjnym zrywie pokonują... tyrani. Bez względu na podtekst i bez względu na pochodzenie

Taki sam badziew jak poprzedni tom.
Dobrze napisane moze nawet lepiej niz poprzednia ale nie wiadomo po co ani dlaczego.

Jeszcze do pięćsetnej strony uważałem, że ten tom jest dużo gorszy od poprzedniego. Zahred był zupełnie inny niż wcześniej. Przez swoje decyzje powoli zdobywał moją sympatię i uznanie. Przez pewien czas myślałem, że faktycznie się zmienił i chce tym ludziom pomóc. Jak ja się myliłem. Co prawda Zahred działał już zupełnie innym planem od tego z pierwszego tomu, ale w gruncie...

Druga część przygód Zahreda. Zadecydowanie dobra, krwista, pełna Zahreda i jego sekretów.. Warto!

Jeżeli leżąc ,na tapczanie nie myślimy o niczym tylko o tej stronie z książki.To chyba,coś w tym jest ?\Przecież,to bardZo dobra książka.Troszkę w Egipskim stylu.Zahred mocny ,jest i dobrze włada siekierą,.
To jest dla mnie coś na 100 %,hura.
Była w bibliotece.Zawsze marzyłem by przeczytać.

Pierwsze spotkanie z Zahredem było mocno intrygujące. Sam zaś pomysł na tę nieszablonową postać, jak i serię zwaną pieszczotliwie Siedmioksiąg Grzechu bardzo przypadły mi do gustu. Dlatego postanowiłam wprosić się na kolejny „bankiet” z udziałem tego niezwykłego mężczyzny i sprawdzić „w jakie progi rzuciły go bogi” w drugiej odsłonie cyklu pod tytułem Bogowie pustyni...

Dyskusje

• Fantastyka