Kup teraz - 15 ofert w cenie od 6.99 zł do 40.47 zł

Bogowie Pustyni

Michał Gołkowski Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Siedmioksiąg Grzechu (tom 2) Seria: Polskie Fantasy fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
Fantasy
Siedmioksiąg Grzechu (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Polskie Fantasy
Fantasy

Widać wiele podobieństw z poprzednią częścią. Mnie jednak, liczba nowości i trochę innego podejścia do opowieści skutecznie przekonały do wystawienia pozytywnej oceny. Wyjaśnione zostają niektóre kwestie dręczące czytelnika w poprzedniej, jak i w następnych częściach. Można powiedzieć, że co kolejna księga Siedmioksiągu Grzechu, tym jest lepsza.

Kolejna opowieść o zniszczonym życiem człowieku. Dosłownie. Nie mniej i nie więcej. Zahred znów szuka własnego sposobu na wendetę, a autor w znany dla niego sposób przekazuje w tekście absurdy starożytnego świata i obnaża mechanizmy społeczne, które nie zmieniły się wiele od tylu setek lat. Co prawda momentami odczuwałem znużenie i przytłoczenie, niemniej końcówka książki...

Początek intrygujący, później klapa. Ciągłe wojny i napady na kolejne miasta, a my śledzimy to znużeni z boku, bo nie zależy nam na wygranej którejkolwiek ze stron. Na plus Zahred i jego relacja z przybranym synem.

Tym razem Zahred będzie próbował zostać władcą i bogiem w krainie bedącej egiptem epoki brązu.
Tak jak poprzednio zacznie jako jeden z wielu którzy obalają starego króla a potem "zostaje zwykłym rolnikiem".
Jak to bywa w miejscach gdzie ma władze każdy panuje bezprawie więc proszą Zahreda o pomoc a ten rzuca się w wir władzy i bardzo szybko zostaje ukute hasło "Jeden lud,...

Ależ ma Gołkoś rękę do przygodówek. Mogę tylko powtórzyć, com napisał przy "Spiżowym gniewie" - wszystkie składniki plus przyprawy we właściwych proporcjach.

Zahred toczy kolejna wojnę przeciw bogom tym razem w świecie który jest Egiptem z epoki brązu.

Podchodząc do czytania pierwszej książki z tego cyklu "Spiżowy Gniew" byłem trochę zmieszany różnymi opiniami. Jak pokazują własne odczucia, obawy były kompletnie bezzasadne. Poprzednia książka, jak i "Bogowie Pustyni", są napisane fenomenalnie. Postać głównego bohatera wzbudza ogromną ciekawość, przez fakt, że jego motywy nie są przedstawione w prost i mało się o tym...

Jeśli podczas czytania książki, "im dalej" to większe towarzyszy ci uczucie "kiedy to się wreszcie skończy", to znaczy ze coś jest nie tak. I coś nie tak jest z Bogami pustyni. Niby nie jest źle, ale książka jest nudna. O niczym? Poniekąd tak. Sam Zachred nie jest bohaterem, które losy chce się śledzić i którego poczynania intrygują. Staje się anty-bohaterem, osobą z którą...

Spodziewałam się więcej po tym tomie i tak czekałam w trakcie lektury, kiedy ten Zahred zrobi coś tak zaskakującego, co odróżniłoby ten tom od pierwszego.
No i w zasadzie nic takiego nie nastąpiło.
Zahred tym razem ląduje w starożytnym królestwie rozciągającym się nad brzegami Wielkiej Rzeki, jak się można domyślić Zahred odwiedzi Egipt w początkach państwa.
Może i...

Tyranów w rewolucyjnym zrywie pokonują... tyrani. Bez względu na podtekst i bez względu na pochodzenie

• Fantastyka
  • Fantasy