Kup teraz - 14 ofert w cenie od 6.99 zł do 37.90 zł

Cień

Nominacja w plebiscycie 2018
Adam Przechrzta Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Materia Prima (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
Materia Prima (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Inne

Podobnie jak poprzednie tomy , Cień trzyma czytelnika w napięciu i skupieniu. Dużo wątków, dużo akcji , a przede wszystkim dużo fantastyki przez duże F. Czyta się szybko i przyjemnie. Niedawna była premiera książki sługa krwi z cyklu Materia Secunda. Adam Przechrzta jest kolejnym autorem , którego wszystkie książki muszę koniecznie przeczytać.

Częściowe zakończenie trochę rozczarowuje. Otwarta furtka do kontynuacji.

Chyba wolałem poprzednie części. Dobrze, że autor zakończył na trzech tomach i nie brnął w tasiemca. Trylogia zdecydowanie warta uwagi.

Nie spodobało mi się zakończenie tej trylogii. Jest jak najbardziej spójne lecz zbyt wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi :-/

Wspaniałe zakończenie serii. "Cień" pochłonął mnie bez reszty, jest niesamowicie wciągający. Pozostał mi duży niedosyt, ale wydaje mi się, że to dobry znak. Pojawiają się nowe postacie, stare się rozwijają, nawet wydawałoby się "zwykłe rozmowy" są bardzo wciągające i ciekawe. Chciałbym, żeby niektóre wątki były dłuższe i bardziej rozwinięte, ale wtedy "Cień" byłby...

Finał serii. Zdecydowanie lepsza od drugiego tomu, ale wciąż nie jest to tak ciekawa książka i odkrycie jak pierwsza część "Adept". Niestety Rudnicki staje się niemal supermanem, kochankiem, wirtuozem intryg salonowych i od niechcenia niewyobrażalnie bogtaym aptekarzem. Jest nierealny i przez to nudny. Książka wydaje się bardziej efektem nacisków wydawcy niż woli samego...

autor z Zielonej Góry pokazał, że należy do ścisłej czołówki polskich pisarzy

Dobre zakończenie trylogii. Chociaż przez dużą część książki akcja pełznie, żeby z powodu olśnienia wybuchnąć na samym końcu.

Zakończenie tej wspaniałej trylogii trzyma poziom, cieszy, ale pozostawia również niedosyt, a to oznacza, że skończyła się w dobrej chwili! Nie będę się rozpisywał, gdyż konieczna jest znajomość wcześniejszych części, a po ich przeczytaniu i tak sięgniecie po Cień :)

• 2018
  • Fantastyka