Cień

Okładka książki Cień Adam Przechrzta
Nominacja w plebiscycie 2018
Okładka książki Cień
Adam Przechrzta Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Materia Prima (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Materia Prima (tom 3)
Fabryka Słów
2018-06-20
2018-06-20
Inne

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Skończyłem tę serię i muszę przyznać ,że to solidne fantasy. Nie rzuca może na kolana i można się do tego i owego przyczepić, ale czytało się to naprawdę przyjemnie, fajny klimat, wartka akcja. W potoku polecanych serii fantasy, których miałem dość po kilku rozdziałach to jest coś godnego polecenia innym.

Co do samego "Cienia", trzeci tom jak ktoś słusznie napisał mógłby się nazywać przygody alchemika vol.3 ,dzieje się sporo z tym ,że zdecydowanie najwięcej jest intryg, Adept i Namiestnik to zdecydowanie więcej wątków rozwiązywanych w sposób siłowy ;) Wg. mnie to jest ok, nie czułem ,że jest to robione na siłę. Zakończenie jest wg. mnie satysfakcjonujące. Czego chcieć więcej od zakończenia trylogii? Daje 7/10, książka nie jest wybitna ,ale bardzo dobra, moim zdaniem uczciwa ocena.

Co do samego "Cienia", trzeci tom jak ktoś słusznie napisał mógłby...

Seria Materia Prima na którą składają się części Adept, Namiestnik oraz Cień Adama Przechrzty to niesamowicie zbudowany świat z którego alchemia i magia aż wdzierają się do ciała czytelnika z każdą stroną lektury.
Świetna czytelnicza przygoda, która wciąga swoją akcją, pomysłami autora od pierwszej do ostatniej strony. Zdecydowanie polecam!

Książkę słuchałem 7 razy (często wracam do serii podczas jazdy samochodem) i nadal mi się nie znudziła.

To jest po prostu fajna książka. Urokliwe połączenie fantasy i historycznego XIX- wiecznego klimatu. Dowcip, intrygi, pomysłowy i zaradny główny bohater. Czego chcieć więcej.

Gdzieś się to po drodze rozjechało i straciło moc poprzedniego tomu, ale jako dopełnienie trylogii daje radę.

2013
2010

Ależ ta książka jest podstępna. I zdradliwa. Postanowiłam przeczytać jeden, góra dwa rozdziały, a o trzeciej w nocy kończyłam powieść. Wcale nie taki był zamiar. A przecież wiedziałam czego się można spodziewać, ponieważ podobnie było z dwoma poprzednimi tomami. Ten nieodparty urok każdej kolejnej postaci. Ten żart. Ten polot. Ta finezja. A do tego wartka akcja, w zaskakujący sposób przenosząca się z Warszawy w okolice Petersburga. A to wszystko okraszone alternatywną wersją historii, a konkretnie pierwszej wojny światowej. Kiedy okazuje się, że nieoczekiwanym zagrożeniem wcale nie są komuniści tylko istoty magiczne, tak zwani Przeklęci. W tej powieści każdy odnajdzie coś dla siebie. Miłośnicy sił zbrojnych – opisy potyczek i uzbrojenia. Fani historii romantycznych – perypetie sercowe głównych bohaterów. Ci, którzy uwielbiają sarkazm zachwycą się stylem w jakim prowadzą rozmowy postaci z kart powieści. Cóż nie pozostaje mi nic innego, jak polecić.

Pierwsza część zaznała nas z enklawami, druga cześć działa się mocno w tematach wojennych, trzecia część raczej została napisana w klimacie telenoweli. Jak dla mnie najsłabsza z trzech części. Polecam jeśli ktoś czytał poprzednie części.

Po bardzo dobrym Adepcie poziom kolejnych tomów spadał. Namiestnik jeszcze w miarę trzyma poziom - Cień niestety już nie. Spodziewałem się po tym tomie petardy, walki z szepczącymi oraz akcji w enklawach. Zamiast tego otrzymałem bardziej telenowele. Jak chociażby z krewnymi Natalii, których to Rudnicki bał się zastraszyć żeby się odczepili. Ale policje jakoś zastraszył bez skrupułów. Odnoszę wrażenie że autorowi zabrakło pomysłów na dobre zakończenie związane z enklawami i uciekł w wątki towarzyskie. Szkoda. Szczerze - jestem zawiedziony.

Świetna kontynuacja poprzednich części ,sporo wartkiej akcji ,dużo wyjaśnionych spraw i wiele nowych które nie zostały wyjaśnione i rozwinięte .zaskoczyła mnie utraty jednego ze zmysłów przed alchemika ale szkoda że nie był rozwinięty bardziej ten wątek. Podsumowując święta kontynuacja serii i gdyby wyszedł następny tom z pewnością z chęcią bym go przeczytał.

Świetna książka! Jeszcze lepsze wrażenie wywarła na mnie, kiedy słuchałam fragmentów audiobooka. Lektorem był Mateusz Drozda. Mistrzostwo samo w sobie.

Dodaj cytat z książki Cień